BEN VERDİM, BEN *** BMC ile birlikte 1.5 milyar $’lık arsayı da aldı * “Eyy Cumhur’un Sayın Başı; -Çocuklarının vakıflarına milyonlarca dolar-avro bağışta bulunanlar, devlet ile iş yapmıyorlar mı? Bu hayırsever işadamlarının isimlerini ve devletten aldıkları işleri açıklayabilir misiniz?”

Rifat Serdaroğlu

BEN VERDİM, BEN

Cemaate; “Ne istedilerse verdim. Ben verdim ben.”
Gezideki gençleri ölesiye döven Polise; “O emri ben verdim, ben.”
Libya’ya bavul-bavul paraları; “Ben verdim, ben.”
Ergenekon-Balyoz Davaları için; “O davaların Savcısı benim, ben.”
Haram Havuzuna avanta toplamak için Binali’ye emri; “Ben verdim, ben.”
Bilal’e sıfırlama emrini; “Ben verdim, ben.”
Davutoğlu’na Pensilvanya gitmesi emrini; “Ben verdim, ben…”

Tabii ki sen verdin. 13 yılda yapılmış ne kadar kanunsuzluk varsa, hepsinin emrini sen verdin, sen…Yukarıdaki beyanların yazılı ve görüntülü kayıtları mevcuttur. Bunlar ilerdeki günlerde bir ikrar (kabul) olarak yargıda “Beyefendi’nin” önüne konulacaktır…

Davutoğlu, dönemin Başbakanının emriyle, 17/25 Hırsızlık-Yolsuzluk-Rüşvet olaylarının ortaya çıkmasından 6 ay önce Fethullah Hocanın ayağına çoluk-çocuk neden gitti? Ne konuştular? Davutoğlu, Gülen’den ısrarla ne istedi?

Hiç kimse “Bu özel bir görüşmedir, kimseyi ilgilendirmez” demesin. Davutoğlu, Pensilvanya’ ya TC Dışişleri Bakanı sıfatıyla ve TC Devletinin parasıyla gitti, üstelik ailesiyle birlikte. Babasının veya Erdoğan’ın parasıyla değil!

Davutoğlu, Cemaat önderinin ayağına gitmeden tam 1 ay önce MİT, Erdoğan’a ve Davutoğlu’na Rıza Zarrab’ ın, Bakanları parayla kendi elemanı yaptığını ve bu pis ilişkilerin kayıtlarının polisin elinde olduğunu bildirmişti.

Davutoğlu, bu kayıtların yayınlanmaması, operasyonların durdurulmasını sağlamak için gitmiş olabilir mi? Serok Ahmet’ in bu görüşmeyi açıklaması şarttır. Cemaatin elinde nasılsa o ziyaretin de kaydı vardır, yakında açıklanır.Bu yüzden yiğitlik sende kalsın, sen açıkla Serok Ahmet, sen…

Cumhur’un Başı, Trabzon’da “Erkek evlatlarıma da taktılar. Şu vakıfta var, bu vakıfta var. Tabii olacaklar. Sizden emir mi alacağız? Benim evlatlarım bu ülkenin vatandaşı değil mi? Sosyal faaliyetlerde de bulunacaklar, iş de yapacaklar. Yeter ki devletle iş yapmasınlar” dedi…

Eyy Cumhur’un Sayın Başı;

-Çocuklarının vakıflarına milyonlarca dolar-avro bağışta bulunanlar, devlet ile iş yapmıyorlar mı? Bu hayırsever işadamlarının isimlerini ve devletten aldıkları işleri açıklayabilir misiniz?

-Bir defada, vakfa 100 MİLYON DOLAR bağış yapan hayırsevere, devlet ve İstanbul Belediyesinden ne gibi bir kıyak yapıldı?

-Belediyelerden ve Hazine arazilerinden çocukların vakıflarına hangi arsa-araziler bedavadan bağışlandı?

-Hangi işadamları, devlete vermesi gereken vergiler yerine, çocukların vakıflarına para verdiler ve bunları vergiden düştüler?

-Çocukların vakıflarının inşaat işlerini kimler yapıyor?

-Bu çocuklar senin olmasa veya sen Cumhurbaşkanı olmasan, bu çocuklara kim ve ne uğruna milyonlarca lirayı bağışlar? Bilal’e hayran olduklarından mı?

Eyy Cumhur’un Sayın Başı, tüm bunların açıklanması emrini ver ve sonra çıkıp; “Ben verdim, ben” diye övün, bizler de açıklayalım…

Ethem Sancak adlı işadamı defalarca; “Bana Türk demeyin, ben Arabım. Bana Türk denilmesinden utanırım” demiştir.Emine Erdoğan’ın hısmı olan Ethem Sancak, Emine Hanım gibi Arap’tır.AKP zamanında servetine servet katan Sancak dün şunları söyledi;

“Bir Arap atasözü der ki, ‘Sana anam babam feda olsun’ ben de Erdoğan için diyorum ki ona, ‘anam- babam-eşim-çocuklarım feda olsun.” Anasını, babasını, çocuklarını ve özellikle eşini, seçimle işbaşına gelmiş bir faniye feda eden birini demokratik bir rejimde ilk kez görüyoruz!

Ethem Sancak adlı Arap işadamına bir Türk Atasözü ile yanıt vermeden önce, TMSF’ den devraldığı BMC tesisleri ve 1,5 Milyar TL değerindeki arsasını niçin üzerine kayıt ettirmediğini ve ihaleden sonra BMC’ nin 608 Milyon liralık borcunu nasıl devletin üzerine yıkıldığını soralım! O mensubu olarak gösterilmekten utandığın Türk Milletine anlat bunları. Anlat, bak heyecanlı oluyor!

Gelelim Arap İşadamına söyleyeceğimiz atasözüne;

Filozof Bergamus der ki; “Ey fani, nerede beleş oraya yerleş, derlerse de sakın inanma! Akşamdan yediğin hurmalar, 7 Haziran’dan sonra şafak sökünce poponu feci tırmalar…”

Ethem Sancak’a kim verdi bu malları kim? Sen verdin, sen…

Sağlık ve başarı dileklerimle

Rifat Serdaroğlu

Ethem Sancak’ın Erdoğan aşkı nereden doğdu derseniz bunun yanıtlarından bir tanesi aşağıda ODAtv’nin haberindedir.Bu aşkın meyvalarından bir tanesi de Yüksek değerli stratejik bir kurumun değerinin altında Ethem Sancak’a devredilmiş olmasıdır. Buyurun habere ;

ODATV
05 Mayıs 2014

BMC ile birlikte 1.5 milyar $’lık arsayı da aldı

Star ve Akşam’ın patronu Sancak, TMSF’nin sattığı BMC’yi 751 milyon liraya aldı.Şirketin sadece arsası 1.5 milyar TL ediyor.

BMC’nin 1 milyar lirayı bulan borçlarının büyük kısmının da TMSF tarafından üstlenileceği bildirildi. Buna göre, borçların sadece 200 milyon liralık bölümü Ethem Sancak’a kalacak. Geri kalan 800 milyon lirası ise TMSF tarafından ödenecek. Sancak, ihaleye tek başına girmişti.

Basın sektöründe, Sabah-atv’nin ardından oluşturulan “Star-Akşam Havuzu” olarak bilinen Ethem Sancak’ın sahibi olduğu ES Mali Yatırım Danışmanlık Şirketi, tek başına girdiği BMC ihalesini kazanan taraf oldu.

Ethem Sancak, TMSF yetkililerinin ısrarı üzerine, teklif rakamını 725 milyon liradan 751 milyon liraya çıkardı. Fon Kurulu onaylarsa, Ethem Sancak, BMC fabrikasının yeni sahibi olacak. Fabrika İzmir Bornova’da 220 dönüm arsa üzerine kurulu bulunuyor. Arsa ile ilgili imar düzenlemesi yapılması halinde arsanın değeri 1.1-2 milyar liraya ulaşacak.

17 Aralık operasyonu sınrası ortaya çıkan ses kayıtlarında, “Akşam ve Güneş” gazetelerini kastederek, “malın kötüsünü” aldığı için sitem ettiği iddia edilen Ethem Sancak, BMC ile önemli bir kaynağa kavuşmuş olacak.

Taraf’tan Hüseyin Özay’ın haberine göre, TMSF kulislerinde ise, bu durum, “ikinci havuzun suyu bulundu” şeklinde yorumlandı. TMSF’nin, “ikinci havuz ihalesi”nin ayrıntıları şöyle:

BABAYİĞİTLİĞE GÖZ KIRPTI

İşadamı Ethem Sancak, geçen ihalede de fikirlerini arz ettiğini, BMC’ye karşı ilgilerinin tamamen ülkenin geleceğine olan ilgilerinden kaynaklandığını belirterek, şunları söyledi: “Ülkeye gelecek 10 yıllarda özellikle BMC’nin işgal ettiği sektörel alanda güzel markalar üretebilme amacındayız. Otomotiv sanayi konusunda Türkiye; mühendisi, işçisi, dizayner ve girişimcisiyle aslında belli bir yere gelmiştir. Türkiye neredeyse 1 milyon otomobil üretiyor ama bir milli markası yok.

Zaman zaman politikacılarımız ve ülkeyi yönetenler bu konuyu dillendiriyor ve girişimcilerimize çağrılar yapıyorlar. ‘Yok mu babayiğit?’ diyorlar ve bir başkası ‘bu deliliktir’ diyor. Belki buradan hareketle ‘milli marka oluşturabilir miyiz’ gibi bir niyetimiz var. (BMC) Sektörde işgal ettiği yer itibariyle savunma sanayinde önemli bir yere sahip. Bu firmanın dağılmasını engellemek, toparlamak ve kendi alanında bu coğrafyada iyi bir savunma sanayi markası haline getirmek gibi bir niyetimiz var.”

KATARLI ORTAK MODELİ DEVREDE

BMC şirketinin yaklaşık 1 milyar lirayı bulan borçlarının büyük kısmının da TMSF tarafından üstlenileceği bildirildi. Buna göre, borçların sadece 200 milyon liralık bölümü Ethem Sancak’a kalacak. Geri kalan 800 milyon lirası ise TMSF tarafından ödenecek. Ethem Sancak, ihalenin ardından yaptığı açıklamada ise, projenin finansmanının hazır olduğunu söyledi. İhalenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sancak, ihalenin finansmanına ilişkin, “Dost ve kardeş bir ülkenin kurumunun ilgilendiği bir ihale. Onlarla görüşmelerimiz devam ediyor. Ortaklıkla beraber finansmanı çözeceğimiz bir modeli geliştiriyoruz. Katar devletinin bir kuruluşu. Finansal fondan öteye bir şey. Daha stratejik kurum olma ihtimali daha fazla” açıklamasını yaptı. Sancak, şartnamede yer alan 200 milyon lira civarında bir yükümlülük üstleneceklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Aslında 951 milyon liralık bir rakam bu. Muhammen bedel konusu algı kayması yaratıyor. Muhammen bedel daha önceki pazarlıklarımızda şirketin sahipleriyle yaptığımız bir şeydi. TMSF aracılık etmişti. O kurumun borcu vardı. Borçları üstlenip şirketi alacaktık. 980 milyon lira civarında iddia edilen bir borç toplamıydı, yoksa bir değer değildi. Taşın altına elimizi koyalım dedik.”

ARSASI ÇOK KIYMETLİ

TMSF’nin evlere şenlik ihalesi, şimdiden tartışma konusu oldu. İhale sonucu Şakir Ercan Gül’ün başkanlığını yaptığı Fon Kurulu tarafından onaylanırsa yürürlüğe girecek. Ethem Sancak da, mayına karşı dayanıklılığı ile bilinen Kirpi araçlarını da üreten BMC fabrikasının yeni sahibi olacak. BMC, İzmir’in Bornova ilçesinde yaklaşık 220 dönümlük arsa üzerinde kurulu bulunuyor. Söz konusu arsa, İzmir içinde çok değerli alan olarak biliniyor. İzmir’in emlak odası yetkililelerinin hesaplamasına göre, BMC’nin arsasının imara açılması halinde değeri 1 milyar ile 1.5 milyar liraya yükselecek.

Bugüne kadar bir çok kez maddi sıkıntıları ile gündeme gelen BMC şirketinin, halen kazandığı bir çok otobüs ihalesi de bulunuyor. Bu kapsamda, belediyeler tarafından verilmiş 35 otobüs siparişinin bulunduğu belirtildi. Bunun dışında, BMC şirketi aynı zaman da TSK’nın yeni aracı olan Kirpi, kamyon ve otobüs gibi zırhlı araç ihtiyaçlarını da karşılıyor. 2009’da yapılan anlaşma gereği TSK’ya tesim edilecek 190 araçlık hazır sipariş listesi bulunuyor. *2*

*1* http://rifatserdaroglu.com/2015/05/13/ben-verdim-ben/

*2* http://www.eladenecli.com/Hbr-50586-BMC-ile-birlikte-15-milyar-lik-arsayi-da-aldi.html

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *