İstanbul Bağcılar’da IŞİD ürünleri satan mağaza açtılar

cumhuriyet.com.tr
24 Haziran 2014 Salı

İstanbul Bağcılar’da IŞİD ürünleri satan mağaza açtılar

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı örgütün bayrağı İstanbul’da yeni açılan bir mağazada tişört olarak satılmaya başlandı. Kırmızı fuların, poşunun suç sayıldığı Türkiye’de yetkililerin işlem yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Yurt gazetesinin haberine göre; islami Giyim adıyla Bağcılar’da açılan mağazada, IŞİD’in bayrağının basıldığı tişörtler yanında sadece şeriata uygun bayan elbiseleri ve çarşaflar satılıyor. Şeriatçı gösterilerde kullanılan bayrak ve flamaların da satışa sunulduğu mağazanın dış cephesinde Ahzab Suresi’nin Türkçe meali yer alıyor. Mağazanın adı dışında satılan ürünlerde yer alan tüm yazılar ise Arapça…

PEYGAMBER MÜHRÜ

Bağcılar’ın en işlek caddelerinden birine bakan mağaza görenleri şaşırtıyor. Muhafazakar nüfusun yoğun olduğu ilçede IŞİD bayrağının bulunduğu tişörtler “Peygamber Efendimizin mührü” diye tanıtılarak satılıyor. Bilindiği gibi Irak ve Suriye’de cihat adına vahşi katliamlara imza atan terör örgütü, bayrağında ‘Peygamber mührü’ bulunduğu için koydukları kurallara uymayanları ‘kafir’ kabul ederdek infaz ediyor.

HEDEF KİTLE VAROŞLARDA

30 Mart yerel seçimleri öncesi Saadet Partisi’nin seçim bürosu olarak kullandığı dükkana açılan IŞİD mağazasının Esenler. Esenyurt, Güngören, Bahçelievler, Kaynarca, Pendik, Ümraniye gibi ilçelerde de açılacağı öğrenildi.

Şimdilik sadece kadınlara hizmet sunan mağazada IŞİD’in Musul’da koyduğu kurallara uygun giysiler satılıyor. Vitrinde duran mankene giydirilmiş çarşaf sadece gözler gözükecek şekilde dizayn edilmiş.

Mağazada satılan tişörtlerin her birinde ayrı ayet ve sözler Arapça olarak yer alıyor

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/86311/istanbul_Bagcilar_da_ISiD_urunleri_satan_magaza_actilar.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ, Gundem, İrtica, RADİKAL İSLAM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *