HAŞİM KILIÇ

YAZIYAyorum

Tanrı zaman zaman insanları özgün yapısından işte böyle şaşırtıyor.
AKP’nin kuruluşundan buyana desteğini esirgemeyen ve hatta LAİKLİĞE ODAK OLMAK suçu nedeniyle kapatılmasını engelleyen AYM Başkanı Haşim Kılıç’ın da yapmış olduğu konuşma işte böyle birşeydir.

Başbakan Erdoğan ve Adalet Bakanı ,yargı üzerinde kurmuş oldukları Haşim Kılıç’ın deyimiyle ağır “Mahalle baskısı” , Yagıçlara ve savcılara uygulanan baskılar,atamalar, medya aracılığıyla yapılan hakaret ve aşağılamalar aslında böylesi bir yanıtı çoktan hak etmişti. İşin garibi bu ağır yanıtın AYM Başkanı Haşim Kılıç’tan gelmiş olmasıdır.Kılıç’ın geçmişi ve AKP’ye olan sevgisi ve hukuki desteği ,bu konuşmanın ağırlığını ve gerçekliğini değiştiremez.

Tam burada YÜKSEK YARGININ YÖNETİMİNİN tutumunu da sorgulamak gereklidir !!!
Yargıtay -Danıştay – Sayıştay Başkanları ve Yargıtay Cumhuriyet başsavcısı nerededirler ?
Üniversitelerimizin Hukuk Fakülteleri nerededirler ?

Yargının AKP politikalarının arka bahçesi yapıldığı,
Demokrasi ve evrensel insan haklarının ayaklar altına alındığı,
Yargıya güvenin dibe vurduğu,
Ülke aydınlarının çakma siyasi davalarla kıyıma uğradığı bu dönemde,
Sessiz kalanlar, Totaliter rejimin baskısına boyun eğerek,
Adaletin gücünü mazlumlar üzerinde kullanan tüm hukukçular,
Yüksek yargı organları , Rektörler , dekanlar ,
Adaletin vicdanlı ve erdemli , gerçeği arayan yargıç ve savcıları olmak yerine,
Hukuksuzluğun , vicdansızlığın , koltuk ve menfaat çıkarlarının esiri olanlar,
Hem siyasi tarihimizde , hem de hukuk tarihimizde hak ettikleri yerleri alacaklardır.

Ne demişti efendileri ;
MEN DAKKA MEN DUKKA !!!

Naci Kaptan
28.04.2014

Yılmaz Özdil
27.04.2014
Hürriyet

HAŞİM KILIÇ

Haşim Kılıç’ı pek severlerdi. Yere göğe sığdıramazlardı. Dün okuduk… Sabah “yargıya siyaset soktu” demiş. Star “kaba ve sığ” manşeti atmış. Akşam “Kenan Evren”e benzetmiş. Güneş “mehdiliğe soyundu” demiş. Takvim lafı hiç dolandırmamış… Direkt “paralel” demiş. Yeni Şafak “muhalefet lideri” demiş. Akit hangi başlığı uygun bulmuş? “O artık tarihin çöplüğünde!” E müstahak. Çünkü, bu memlekette hukuk dersi verecek son kişidir Haşim Kılıç… Bu memlekette hukuk guguk olduysa, bu memleketi anayasaya aykırı parti, anayasaya aykırı kadrolar yönetiyorsa, baş sorumlularından biri, Haşim Kılıç tır.

ŞİMDİ Mİ GELDİ AKLINA VİCDAN?

Tayyip Erdoğan’ın kötü adam olması, Haşim Kılıç’ı iyi adam yapmaz. Daha düne kadar aynı tespihin taneleri değiller miydi? İnsanlar sahte sidilerle, yalancı tanıklarla hapse tıkılırken, hukuk cinayetleri yaşanırken, ölümler, intiharlar olurken, gıkını çıkarmadan oturmuyor muydu koltuğunda Haşim Kılıç? Şimdi mi geldi aklına vicdan?

SOKAĞA ÇIKARMAZ HALE GETİRMEZLERSE, HATIRIM KALIR!

Bu memlekette senelerdir insanlara eziyet çektiriliyorsa, adım adım diktatörlüğe gidiliyorsa… Haşim Kılıç gibiler “zamanında” sesini çıkarmadığı için gidiliyor. Sizi bilmem… 12 senedir susan Haşim Kılıç’ın, emekliliğine üç gün kala zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmasına, Haşim Kılıç gibilerin sorumluluğunun unutulmasına, benim gönlüm ve mantığım razı olmuyor. Ve, 12 senedir adaletsizliklere göz yuman Haşim Kılıç, şu anda bir nevi “ilahi adalet’le karşı karşıya… 12 senedir kendisini alkışlayanlar tarafından linç ediliyor. Sokağa çıkamaz hale getirmezlerse, hatırım kalır!

This entry was posted in ANAYASA, DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, FAŞİZM, HUKUK-YARGI-ADALET, Yılmaz Özdil. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *