Eski ABD Hazine Müsteşarı Roberts: Sarin gazının arkasında Türkiye var

14 Nisan 2014
Aydınlık

Eski ABD Hazine Müsteşarı Roberts: Sarin gazının arkasında Türkiye var

‘Suriye Guta’daki sarin gazı saldırısının arkasında Türkiye var’ iddiasını Pulitzer ödüllü ABD’li gazeteci Hersh’ten sonra eski ABD Hazine Müsteşarı Roberts da gündeme getirdi

Eski ABD Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts, Suriye’deki sarin gazı saldırısının arkasında Türkiye’nin olduğu iddiasını tekrar gündeme getirdi. Roberts, “ABD, NATO kuklası devletleri zor bir zemine itiyor” yorumunu yaptı.

Amerikalı ünlü ekonomist ve köşe yazarı, eski Hazine Müsteşarı Paul Craig Roberts, kendi internet sitesinde yayınladığı “ABD mi yoksa dünya mı sona yaklaşıyor” başlıklı makalesinde Suriye’de kullanılan sarin gazının arkasında Türkiye’nin olduğuna dair iddiaları yineledi. Roberts, ABD hükümetinin Rusya’ya karşı yaptığı hamlelerin “NATO kuklası devletleri” zor durumda bıraktığını söyledi.

Roberts makalesinde, “Seymour Hersh’in; Suriye’nin Guta bölgesindeki sarin gazı saldırısının, Suriye’ye ABD askeri saldırısını meşrulaştırmak için NATO üyesi Türkiye tarafından tasarlandığına dair araştırma raporuna” gönderme yaparak, bu tür olaylarla “ABD’nin cesur dikkatsizliği zirveye ulaşıyor” yorumunda bulundu.

Paul Craig Roberts ayrıca, “Washington’ın Ukrayna’daki dikkatsiz hamlesi ve Rusya’ya karşı yaptırım tehdidi NATO’nun kuklası devletleri tehlikeli bir zemine itti” diyerek, “Washington ABD hükümetinin hüküm ve doğruluğu konusunda diğer ülkelerin güvenini o kadar kötü bir biçimde zedeledi ki dünya ABD önderliğine olan inancını kaybetti” değerlendirmesinde bulundu.

Son Güncelleme: Pazartesi, 14 Nisan 2014

This entry was posted in EMPERYALİZM, FAŞİZM, İSTİHBARAT KURUMLARI, MUSTAFA YILDIRIM, ORTADOĞU ÜLKELERİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *