Dışişleri binasındaki o “casus”un adını açıklıyoruz

28.03.2014
Odatv.com

Dışişleri binasındaki o “casus”un adını açıklıyoruz

Türkiye dün gündeme bomba gibi düşen ses kaydını tartışıyor.

Dışişleri Binası’nda Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in biraraya gelerek Suriye’ye savaş planlarını görüştüğü ses kaydı “paralel örgüt”leri daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Devletin içindeki birinci örgüt gerektiğinde vatandaşlarını ölüme gönderen bir “savaş örgütü”.

İkincisi ise diğerini kaydeden bir tür “casusluk örgütü”.Geçmişte “paralel” çalışan bu iki örgüt şimdi birbirini dik kesiyor.Birbirlerine söyledikleri “hain”, “casus”, “katil” sözleri havada uçuşurken gelin biz Dışişleri’ndeki o “casus”un peşine düşelim…

Elbette sizi ikinci iddianameyle birlikte 491 sanığa ulaşan İzmir’deki Türkiye tarihinin en büyük “sözde casusluk davası”na götüreceğiz.Yeni Şafak’tan Zaman’a, Star’dan Taraf’a hükümet ve Cemaat medyasının günlerce sanıkları fuhuş karşılığı casusluk yapmakla suçladıkları bu davanın yüzlerce hatta binlerce potansiyel sanığı var.

İçlerinde dikkat çekici bir isim var.

KİM O KUMPAS MAĞDURU

Adı: Tanju Bilgiç.
Kim mi Bilgiç?
Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü.

İddianameye yansıyan belgelerde Bilgiç için ağır ithamlar var.

Örgüte belge temin eden yüzlerce bürokratın arasında Tanju Bilgiç’in karşısında şu ifadeler yer alıyor: -“Bekar dullardan.. Kadınlardan bıkmış bir hali var, ilgi istiyor”.

-” Kıbrısla ilgili gizli 5-6 belge”

Adına açılmış bir klasörün olduğunun görüldüğü iddianamede Bilgiç, örgüte 5 belge sağlamakla suçlanıyor.Bunlar Ali Babacan adıyla hazırlanan iki belge, Recep Tayyip Erdoğan adıyla hazırlanan iki belge, Prof.Jochen Frovein adına hazırlanan bir belgeden oluşuyor.

Söylemek istediğimiz şu…

Elbette Tanju Bilgiç’in savcıların iddia ettiği gibi “casus” olduğunu iddia etmiyoruz.Aksine daha önceki davalarda olduğu gibi nedense mutfakta ve buzdolabı arkasında siyah torbada bulunan, hiçbir sanığın parmak izinin olmadığı bir hardiskte yer alan o dijital dosyalar diğer sanıklar için ne kadar uydurmaysa Bilgiç için de öyle.Kısacası davanın diğer sanıkları gibi Bilgiç de bir kumpas mağduru.

YASAK AŞKIN İKİ YÜZLÜ POLİTİKASI

Ama bir dakika…
Burada AKP’nin bir iki yüzlü politikası saklı.
Şöyle ki…

Madem bu belgelerin sahte olduğunun farkında, öyleyse Türkiye’nin en önemli yetişmiş gücü olan yüzlerce askerin tutuklanmasını neden izledi? Neden AKP medyası günlerce bu insanlarla fuhuş karşılığı devlet belgeleri satan insanlar olarak lanse etti? Bu davanın sanığı olan onlarca askeri geçen hafta neden tasfiye etti?

Yok hayır, bu belgelerin gerçek olduğunu düşünüyorsa, neden Tanju Bilgiç’i devletin en kritik merkezlerinden birine, Dışişleri Basın Sözcülüğü’ne atadı? Dünkü toplantının yapıldığı odanın birkaç metre ötesinde bir oda verdi? Hakkındaki “casus” ithamına rağmen onu Dışişleri’nin zirvesine yerleştirdi?

Bu soruların tek bir cevabı var.

Bu belgelerin sahte olduğunu bile bile, bu kirli Cemaat’e kendi ülkesinin subaylarını tasfiye etme imkanı veren AKP hükümetinden başkası değildi. Dedikleri gibi “ne istedilerse verdi”. Kozmik odaya girdiklerinde de, Karargah’ı dinlediklerinde de bunu sonuna kadar kullandı. Sıra kendisine geldiğinde, kendi kirli ilişkileri dinlendiğinde bir anda “gerçek casus”u keşfetti.

Mesele başkalarının kadınlarını pazarlayan muhabbet tellalının, kendi kadınına dokunulunca namustan, ahlaktan bahsetmesini hatırlatıyor.Balyoz davasında yüzlerce subay sadece adı bir dijital dosyada geçiyor diye “camiyi bombalayacaklardı” palavrasıyla içerde tutuluyor. Bu sırada siz “türbeyi bombalamayı” konuşuyor,”kendi topraklarınıza füze atmak”tan bahsediyorsunuz.

Yüzlerce subay bir dijital not nedeniyle “casusluk”tan sanıkken, siz devletin merkezinde güzel güzel dinleniyorsunuz.Başkalarına “casus” derken, yaptığınız toplantının basın açıklamalarını onların “casus” ilan ettirdiği bürokrata yaptırıyorsunuz.

Paralelmiş, dikmiş, örgütmüş, casusmuş…

İşte tüm bunların sırrı “savaş örgütü” ile “casusluk örgütü”nün yasak aşkında gizli.

Siz ettiniz, siz buluyorsunuz.
Sonuçtaysa hep biz eziliyoruz.

Barış Terkoğlu

http://odatv.com/n.php?n=disisleri-binasindaki-o-casusun-adini-acikliyoruz-2803141200

This entry was posted in HUKUK-YARGI-ADALET, İSTİHBARAT KURUMLARI, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *