HIRSIZLAR İMPARATORU

09 Ocak 2014
Rifat Serdaroğlu

HIRSIZLAR İMPARATORU

Deniz Feneri Davasında görevli Cumhuriyet Savcıları, AKP tarafından görevden alınıp mahkemeye verilmişlerdi. Sonuçta beraat ettiler. Mahkeme çıkışında, beraat eden Cumhuriyet Savcısı tüm dünyaya şunları söyledi;

“Zekât Hırsızlarını koruma altına alan bir güç var. Bu güce “Hırsızlar İmparatoru” diyorum. Bu İmparator hem altında yer alan figürleri koruyor, hem de kendisine ulaşılmasını engelliyor.”

AKP’lilerin “Muhterem Hocaefendi Hazretleri” dedikleri ve Camia-Hizmet denen Cemaatin önderi Fethullah Gülen, Amerika’dan tüm dünyaya şöyle sesleniyordu;

“Umuma ait şeyler çalınıp çırpılmışsa, o mevzuda biri göz yumuyorsa, o da haramilerle müşterek demektir. Hırsızı görmeden, hırsızı yakalayanların üzerine gidenler, Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın.”

Biri; Anayasa’nın kendisine “Cumhuriyet İlkelerini Koruma” görevi verdiği ve makamının başında “Cumhuriyet” bulunan, TC Devleti adına soruşturma yapma yetkisine sahip, elindeki belgelere-bilgilere göre karar veren ve bilerek konuşan bir Savcı.

Diğeri; 14 yıldır Amerika’da, dünyanın en iyi istihbarat kuruluşu olan CIA korumasında yaşayan, dünyanın çeşitli ülkelerinde bulunan okullarının istihbarat amaçlı kullanılmasına izin veren, amacı aynen AKP üst yönetimi gibi “Federe İslam Devleti” olan, 50 Milyar Dolardan fazla serveti yöneten kişi.

Herkesin şu soruları iyice okumasını ve iyice düşünmesini rica ediyorum;
*Bu iki kişinin işaret ettiği makam ve kişi kimdir?

*Türkiye’de hem Yürütme ’ye, hem Yasama’ ya doğrudan, Yargı’ ya da dolaylı olarak emir verebilen makam ve kişi kimdir?

*Türkiye’de, Anayasanın açık emrine rağmen Mahkemelerin-Savcıların emirlerini dinlemeyip, polisten Mahkeme-Savcı talimatlarını uygulamaya koymamalarını sağlayabilen makam ve kişi kimdir?

*Bu derece ağır ithamlarla suçlanan ve yargılanmaktan kaçan, yakınlarını ve adamlarını da yargı denetiminden kaçıran birinin yönettiği bir ülkeye, siz “Hukuk Devleti” diyebilir misiniz?

*Vatandaş olarak, sizin başınız bir derde girdiğinde ve Yargı’ya yolunuz düştüğünde, gönül huzuru içinde “Yargı Bağımsız ve Tarafsızdır. İktidar gibi düşünmediğim için başıma bir bela gelmez. Yasalar ve Yargıçlar beni de korur” diyebilir misiniz?

Şimdi hangi siyasi düşüncede olursanız olun, hangi siyasi partiye oy verirseniz verin, eğer duygularınız kör edilmemişse, eğer vicdanın kırıntısını taşıyorsanız, çok ağır bir şekilde suçlanan kişi kimdir ve makamı nedir?

Hepinizin içinden söyleyebildiğinizi, ben sizler adına yüksek sesle söyleyeyim;

Cumhuriyet Savcısının suçladığı ve Fethullah Gülen’in lanetle andığı kişi maalesef Recep Tayyip Erdoğan’dır.Makamı da üzülerek söylüyorum ki, TC Başbakanlık Makamıdır.Başka bir deyişle Cumhuriyet Savcısının “Hırsızlar İmparatoru” ve Gülen’in “Haramilerle Müşterek” olarak suçladığı kişi maalesef Başbakan Erdoğan’dır.

Bunun doğrulayacak kanıtlar gün gibi ortada durmaktadır. (Kabak gibi de denilebilir)

*Kendileri ve çocukları yolsuzluk-rüşvet gibi olaylara karışan ve çocukları şu an tutuklu yargılanmakta olan, haklarında fezleke hazırlanmakta olan Bakanların başı kimdir?

*Yolsuzluk ve Rüşvet suçundan hakkında gözaltı kararı bulunan fakat üstten aldığı haberle kaçan, Polis tarafından rüşvet alırken görüntülenen kişi AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanının bacanağıdır. Binali Yıldırım kimin sağ koludur?

*Evinde ayakkabı dolabındaki kutular içinde 4,5 Milyon Avro yakalanan uyanığı(!) kim o bankanın Genel Müdürü olarak atamıştır ve hala utanmadan sahip çıkmaktadır?

*Daha düne kadar, babalarından aldıkları harçlıkla sinemaya bile zar-zor gidebilen fakat bugün Türkiye’nin en zengin kişileri arasına giren, ama tek kör kuruş bile vergi vermeyen, muazzam servetiyle Vakıf- Üniversite kurabilecek varlığa ulaşan ve şu an mahkemeden kaçırılan Bilal oğlanın babası kimdir?

*Yurtdışı Bankalarda her biri Milyar Dolarlık olan 8 adet hesapların sahibi ve yabancı basın tarafından dünyanın en zengin siyasetçisi olarak gösterilen kişi kimdir?

Bu sorular ile maalesef tek isim çakışmaktadır: Recep Tayyip Erdoğan!

Bu suçlamalarla karşı karşıya kalan bir siyasetçinin yapacağı tek şey, mutlaka ama mutlaka tüm Türk Milletinin tatmin olacağı bir şekilde aklanmaktır.Yavuz Hırsız hesabı, “Biz ancak Allah’a hesap veririz- İdamlık gömleğimizi giydik geldik- Tüyü bitmemiş yetim-Ne yaptıksa Vatan-Millet için yaptık” masallarına Türk Milletinin karnı toktur.

Sayın Erdoğan Türk Milleti size, şimdiye kadar kimseye vermediği 12 yıl Başbakanlık yapma şerefini verdi. Eğer şeref ve haysiyet gibi değerlere kıymet veriyorsanız, aklanmak için mahkemeye gidin. Ama önce, bilginiz dâhilinde.

TC Mahkeme Kararına uymayarak kanundan kaçan oğlunuzu, sonra da İzmir’in sırtına bindirmek istediğiniz İnali’nin, rüşvetçi kaçak Bacanağını teslim edin. Yasalara ve Türk Milletinize saygılı iseniz bunu lütfen yapın.Bu size bir büyüğünüzün dostça tavsiyesidir.

Eğer bunu yapmaz da, yine işini yapan Kamu Görevlilerini bu kış gününde sürmeye devam ederseniz, Yargıç ve Savcılara hakaret etmeye devam ederseniz inanın sonunuz daha kötü olacaktır.Bana sonu iyi biten bir tane olsun diktatör gösterebilecek biri var mı?

Lütfen hiç olmazsa kalanı kadarıyla, aklınızı başınıza alın…

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in Politika ve Gundem, SİYASİ PARTİLER, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *