EL NUSRA MİLİTANLARI Cennetin anahtarı boyunlarında! * İslamcı çeteler diri diri yaktı! * Çok uluslu kirli savaş örgütü hakkında her şey: El Nusra!

Cumhuriyet 18.08.2013

EL NUSRA MİLİTANLARI * Cennetin anahtarı boyunlarında!

Suriye’de çatışmalar sürerken Resulayn’da El Nusra militanlarının Kürt kasabalarına yaptıkları saldırılarda 18 kişi yaşamını yitirdi. El Nusracıların öldürülmeleri halinde cennetin kapısını açmak ve Hz. Muhammet ile yemek yemek için boyunlarına anahtar ve kaşık bağladıkları öne sürüldü. ■

Kürt güçler El Nusra üyelerinin boyunlarında aynı simgeye rastladı.Cennetin anahtarını taşıyorlar!

Dış Haberler Servisi – Suriye’nin Humus kenti yakınlarında silahlı bir grubun saldırısında aralarında çocukların da olduğu çoğu Hıristiyan 11 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi. Bazı görgü tanıkları Hıristiyanların dini bir kutlama yaptıkları sırada silahlı grubun ateş açtığını anlattı. Bazı kaynaklar ise saldırganların Esad yönetimi yanlısı militanların kontrol noktasını hedef aldıklarını duyurdu. Bu arada Resulayn bölgesinde El Kaide ile bağlantılı El Nusra Cephesi militanlarının Kürt kasabalarına önceki gün ve dünkü saldırılarında iki taraftan 18 kişinin öldüğü öğrenildi.

Bölgede Kürtlere ait bir ambulansın El Nusra’nın açtığı ateşin hedefi olduğu, saldırıda iki ambulans görevlisinin yaşamını yitirdiği iddia edildi. Bu arada Kürt güçlerin, çatışmalarda öldürdükleri El Nusra üyelerinin çoğunun boynunda anahtar ve kaşık olduğunu iddia ettikleri kaydedildi. El Nusra üyelerinin öldürülmesi halinde şehit olacaklarına inandıkları için cennetin kapısını açmak amacıyla boyunlarına anahtar taktıkları, gireceklerine inandıkları cennette Hz. Muhammet ile yemek yemek için de boyunlarına ayrıca kaşık bağladıkları öne sürüldü.

İslamcı çeteler diri diri yaktı!
07 Ağustos 2013

AKP’nin desteklediği El Nusra teröristleri 3 Kürt’ü üzerlerine benzin dökerek yaktı. Suriye’de El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi militanları gözlerini bağladıkları üç Kürt’ü üzerlerine yanıcı bir madde döktükten sonra ateşe vererek diri diri yaktı.

İslamcı militanlar dehşet anını saniye saniye kaydederek görüntüleri internet üzerinden yayınladı.

İran devlet televizyonu Press TV’nin haberine göre, Türkiye sınırına yakın Rakka’ya bağlı Tel Abyad kasabasında meydana gelen olayda PKK’nın Suriye kolu PYD militanlarıyla çatışan El Nusra militanları, yakaladıkları üç Kürt YPG üyesinin gözlerini bağladıktan sonra haklarındaki ölüm kararını açıkladılar.

El Nusra militanlarından biri daha sonra gözleri bağlı YPG militanlarının üstüne yanıcı bir madde döküp kurbanları yere ittikten sonra ateşe verdi.

Kurbanların diri diri yanış anları şeriatçı militanlar tarafından saniye saniye görüntülenerek internet paylaşım sitelerinde yayınlandı. *2*

Hüseyin Vodinalı:

Çok uluslu kirli savaş örgütü hakkında her şey: El Nusra!

2012 Ocak ayından bu yana kurulalı ancak 1 yılı geçti. Amaçları Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad ve “Alevi” destekçilerini yok ederek, Suriye’de bir Şeriat Devleti kurmak. Yaptıkları işi cihad olarak tanımlıyorlar. El Nusra da Arapça da “destek” anlamına geliyor. “Mücahitler” ise çoğunlukla Suriyeli değil, Çeçeni var, Afganı, Yemenlisi, Libyalısı var, Türkü, Suudisi, Mısırlısı, Cezayirlisi var. Pek çok kanlı saldırıda imzaları bulunuyor. Kendileri inkar etse de hem Afgan hem de Irak’taki El Kaide ile bağlantılı terörist bir örgüt. Sadece Türkiye’de 2 bin El Nusra militanı var, Suriye’deki sayı da bunun üzerinde olmalı. Türkiye’dekiler ağırlıklı olarak sınır bölgelerinde (Hatay, Urfa, G. Antep ve hatta Erzurum) konuşlu vaziyette. Bunların önemli bir kısmı daha önce Libya’da Kaddafi’yi devirmekte kullanılan paralı çapulcular.

El Nusra, kafa kesme ve insan kalbi yeme görüntülerini açıkça yayınlamaktan çekinmiyor. Bu da onların psikolojik savaş unsuru olarak da faaliyet gösterdiklerini kanıtlıyor.

ABD, İsrail ve Avrupa resmi olarak El Nusra’ya düşman, 11 Eylül’den beri her türlü savaşta “kolaylaştırıcı” rol üstlenen gizli müttefikleri El Kaide’ye düşman oldukları gibi dersem anlayın siz gerisini…

3 yıldan beri, Türkiye, İsrail ve Katar ortaklığında örgütlenen Suriye muhalefetinin en etkin ve en çok uluslu parçalarından biri bu El Nusra.

Batılı odaklar düşman olunca Suriye muhalefetinin resmi silahlı örgütü ÖSO da sözde düşman. Ama bal gibi müttefikler. Sadece daha kirli işleri gerektikçe El Nusra yapıyor.

Batılı güçler ne zaman büyük bir olaya/sebebe ihtiyaç duysa, en büyük düşmanları olan El Kaide bunu vermekte cimri davranmadı. 11 Eylül saldırıları ile başladı, Afganistan’a davet, Irak’ta mezhep savaşı, İran’a karşı (Cundullah adı altında) terör eylemleri, tezkerede ayak sürüyen Türkiye’ye karşı HSBC bombaları, Libya’da Kaddafi’nin öldürülmesi ve son olarak Suriye’de Beşar Esad’ın devrilmesi için canla başla çalıştı bunlar. ABD ve İsrail’in düşmanı kimse El Kaide ve El Nusra’ninkiler de aşağı yukarı aynı.

Libya’dan gemilerle gelirken Türk limanlarında törenlerle karşılandılar. Hastanelerde bedavadan yatıp kalktılar. Pek çoğu aslında para peşinde maceracılar, tabii ki ”inançlı” maceracılar. Kendi sistemlerini kurmadıkları her yer onlara dar ül harp. Yani oralarda her istediğini alabilir, çalabilir, öldürebilir hatta yiyebilir!

El Nusra, Mart ayında Suriye’de emniyet binasına ve hava istihbaratı karargâhına saldırılar düzenlemişti.

Liderleri olduğu iddia edilen Ebu Muhammed el Culani ise, pek çok militanla birlikte Suriye ordusunca önceki hafta öldürülmüştü.

Reyhanlı bombalarında fail zanlısı bu El Nusra. 3 buçuk ay önce BBC’de yayınlanan bir bomba yapım haberi bunu doğrular nitelikte. Zaten bundan önce de Gazi Antep’te de bomba yaparken evi havaya uçurmuşlardı.

Reyhanlı’da da patlama anını görüntüleyen ve tekbir getiren El Nusra teröristleri, bir anlamda bu saldırıyı da üstlenmiş sayılır. Patlama esnasında Suriye’den gelenlerin ortadan yok olması da bunu destekliyor.

Çok uluslu bir Batı kirli savaş örgütü olan El Nusra, Suriye’nin ardından Türkiye’de de büyük bir katliama imza atmış gibi görünüyor. Türkiye’de 2 bin militanı bulunan bu terör örgütünün bundan sonra da bu tür eylemler yapmayacağını şu koşullarda kimse garanti edemez.

Bu olayda üç olasılık var:

1-Türkiye ile El Nusra arasında yaşanan bir sorun.

2- Suriye’yle savaş çıkarmak için bir provokasyon.

3- Suriye’deki mezhep savaşının Türkiye’ye de ihracı.

4- Bunlardan ikisi ya da üçü birlikte.

Böyle konularda her daim kötümser olan bendenize, bunun bir mezhep savaşı kışkırtıcılığı olma olasılığı yüksek görünüyor.

Zaten bir süreden beri Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki Alevi yurttaşların evlerine tehdit mesajı içeren işaretlemeler yapılıyor.

Ilımlı İslam’ın rotasına girmemekte ısrar eden Alevi kesimlere karşı bir cezalandırma mı sözkonusu bilemem. Sadece böyle bir olasılık var gibi.

Terör örgütü PKK barış süreci ayağına, rotasyon usulüyle yeni görevlendirmelerle Türkiye’den tahliye edilirken, yerini bu yeni misyonuyla El Nusra mı alacak şimdi?

Aynı 1984’te Ermeni terör örgütü ASALA’nın yerini PKK’nın alması gibi.

Hem bu sefer kimyasal silah ve daha güçlü yıkım araçları da olacak.

Buna Allah yazdıysa bozsun diyoruz… *3*

Hüseyin Vodinalı
Odatv.com

*1* Cumhuriyet 18.08.2013
*2* http://www.internetajans.com/haber/islamci-ceteler-diri-diri-yakti-haberi-31360h.html
*3* http://www.odatv.com/n.php?n=cok-uluslu-kirli-savas-orgutu-hakkinda-her-sey-el-nusra–1405131200

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, EMPERYALİZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *