YURTSEVER E. AMİRALLERE KARŞI YENİ BİR ERGENEKON VE TSK’da TASFİYE OPERASYONU MU?

AMİRALLER BİLDİRİSİNDE GÖRÜLMEYEN TARAF

Yeniçağ – Murat Ağırel -10 Nisan 2021

Emekli Amiraller uzman oldukları bir konuda bir duyuru yayınladıkları için deyim yerindeyse kıyamet koptu. Ardı ardına açıklamalar yapıldı. İş öyle bir noktaya gitti ki ERZİNCAN TAPU MÜDÜRLÜĞÜ dahi açıklama yaptı.
Pes!
Ne vardı duyuruda?
Özü itibari ile MONTRÖ Boğazlar Sözleşmesi’nin tartışmaya açılması ve tarikat evinden çıkan CÜBBELİ SARIKLI AMİRAL… Ancak bildiri karşıtı açıklamaların tamamında “DARBE, CUNTA, MUHTIRA” sözleri havada uçuştu.
Olmayan bir olaydan; daha doğrusu, “bunu yapmazsanız şunu yaparız”, “gereğini yerine getiririz”, “gerektiğinde görev üstleniriz” benzeri üst perdeden konuşmayan -ki hiçbir askerin böyle bir konuşmaya hakkı da yetkisi de yoktur- herhangi bir “had bildirmeye çalışmayan” açıklamadan çıkarılmadık şey kalmadı.
Üstelik gözaltına alınan 10 amiralin GÖZALTI süreleri 4 GÜN daha UZATILDI.
Neden?
Bu kişilerin çoğu terör örgütü FETÖ kumpasına uğramış ve yıllarını haksız yere cezaevinde yatmış kişilerdir. Amiral Cem Gürdeniz “Mavi Vatan”ın fikir ve isim babasıdır.
Bu kişiler bırakın kaçmayı, çağrıldıkları anda sonu ölüm olsa korkusuzca gider hesap verirler. Bunu tüm Türkiye daha önce gördü. Ancak yaşanan bunca tecrübeye rağmen hiçbir yetkileri ve güçleri olmamasına rağmen emekli amiraller gözaltında.
AYNI 2008-2009-2010 SÜRECİ…
Komutanlar yine darbecilik ile suçlanıyor. TV’lerde ve sosyal medyada “RÜTBELERİNİ SÖKÜN, maaşlarını kesin, içeriden çıkarmayın” sesleri yükseliyor.
Yine FETÖ’nün cemaat olduğu dönemde methiyeler düzen ERGENEKON, BALYOZ kumpaslarında FETÖ’nün TV’lerde ve gazetelerde sözcülüğünü yapmış gazeteci sıfatı taşıyan kimi kimseler bugün aynı yöntemler ile aynı nakaratları emekli amirallere dillendiriyorlar.
DERS ALMIYORUZ…
MASUMİYET KARİNESİ, suçun şahsiliği kimsenin umurunda değil. Gözaltında bulunan amirallerin bazıları ile kişisel tanışıklığım söz konusu. Bu duyurudan sonra ikisi ile de konuştum. Sordum. Planlı programlı herhangi bir şey olmadığını öğrendim. DUYURUNUN NE ZAMAN YAYIMLANACAĞINI dahi BİLMEDİKLERİNİ beyan ettiler.
Amiraller ile ilgili “Cuntacı” diye haber yapan kişi ZİHNİ ÇAKIR!
Bu isim FETÖ kumpası Ergenekon döneminde tetikçilerden biriydi. Şimdi tutuklu olan o dönemin savcısı Mehmet Ali Pekgüzel’e “TANIK” olarak ifade verdi. 17 Temmuz 2012 tarihinde Silivri’de yapılan duruşmada “TANIK” olarak bu şahsı dinledik. Davaya daha isim konulmadan “ERGENEKON” diyen başka bir kitabında, ortada daha iddianame yokken, sözde bulunan mühimmat fotoğraflarını yayınlayan bu kişi emekli amirallerin daha YAYINLAMADIĞI DUYURUYU, sözde duyuruyu İMZALAMAYAN bir amiralden alarak gece 23 sularında “CUNTA” diye yayımlayan kişi.
Diyorum ya akıllanmıyoruz diye… ERGENEKON, BALYOZ kumpaslarında var olan TETİKÇİLER halen utanmadan konuşuyor ve şerefli subayları hedef gösteriyor.
Bunu hazmedemiyorum.
“Ben bu yoksul milletin ekmeğini yedim, ölene kadar da bu büyük millet için mücadele edeceğim” diyen Mavi Vatan’ın yılmaz savunucusu CEM GÜRDENİZ bir yanda.
Beşiktaş’taki özel yetkili mahkemede, “Bu saldırıların, bu kumpasların arkasında Pennsylvania’da yaşayan FETULLAH GÜLEN var” diyen TÜRKER ERTÜRK bir yanda.
Deniz Kuvveleri komutanı olmasına kesin gözü ile bakılırken Balyoz kumpasını protesto edip onurlu şekilde istifa eden Atilla Kezek, FETÖ kumpasında cezaevinde olan, sonrasında da mücadeleyi bırakmayan Turgay Erdağ, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Genelkurmay, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı önünde mücadele eden Can Erenoğlu bir yanda.
“Kahramandır soyumuz, bize kefen biçilmez” diyen Aleattin Sevim, Kumpas davasında cezaevinde yatan ve onurundan taviz vermeyen Nadir Hakan Eraydın, Kumpas davasında cezaevinde yatan, burada kansere yakalanan, çektiği acıları bacaklarından irin akmasına rağmen gururuna yediremediği için kimseye söylemeyen, sonrasında hastalığı daha da ilerleyen, şu anda da ayakta durmakta zorluk çeken Ali Sadi Ünsal bir yanda…
ZİHNİ ÇAKIR gibileri diğer bir yanda!
Ve iktidar da buna uyup çıkmış “DARBE”, “CUNTA” diyor.
Bakın bu isimlerin hiçbiri yargılanmaktan korkmaz.
Çıkarlar, bağımsız mahkemelere savunmalarını yaparlar.
Ancak daha önce KUMPASA uğramış ve aileleri ile birlikte yıllarca eziyete maruz kalmış bu şerefli subaylara artık bir eziyet daha yaşatmayın.
Çok açık ki FETÖ ARTIKLARI halen İKTİDAR ÜZERİNDE ETKİLİ
Karadeniz’e sızmaya çalışan ABD’nin aleyhine olan MONTRÖ’yü kadük bırakarak, KANAL İSTANBUL’u devreye sokup buna karşı çıkan emekli amiralleri anında susturup hapse atmaya çalışmak tam bir FETÖ kokusu barındırıyor.
AMAN DİKKAT!

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/amiraller-bildirisinde-gorulmeyen-taraf-58761yy.htm
This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, BOP, ERGENEKON - BALYOZ, Fetullah Gülen, HUKUK-YARGI-ADALET. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *