FETÖ’yü DEVLET YÖNETİMİNE ORTAK EDEN, KAMUDA KADROLAR VEREN AKP’dir * ‘AKP FETÖ’YE 934 KAMU ARAZİSİ 109 YURT VE 23 SAĞLIK KURULUŞU KURMA İZNİ VERMİŞ’

‘AKP FETÖ’YE 934 KAMU ARAZİSİ 109 YURT
VE 23 SAĞLIK KURULUŞU KURMA İZNİ VERMİŞ’


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin AKP’nin cemaate 934 kamu
arazisi 109 yurt ve 23 sağlık kuruluşu kurma izni verdiğini açıkladı

“FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışmalarını değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin AKP’nin Gülen cemaatine 934 kamu arazisi 109 yurt ve 23 sağlık kuruluşu kurma izni verdiğini söyledi.

Tekin “FETÖ’ye parsel parsel arazi verenlerin yüzü kızarmıyor bir de milleti FETÖ’cülükle suçluyorlar” diye konuştu.

Sözcü’den Hande Zeyrek’in aktardığına göre “Elimizde resmi makamlar tarafından hazırlanan bir rapor var. Rapora göre Türkiye’nin her şehrinde FETÖ’cülere özel okul kurulması için toplam 934 kamu arazisi peşkeş çekilmiş bu okullar eliyle terör örgütüne maddi kaynaklar aktarılmış ve militanlar yetiştirilmiş. Bu okulların hepsinin altında iktidarın imzası var” diyen Tekin şöyle devam etti:

109 YURT

“Örneğin 81 ilde 109 yurt açtırılmış buraların bütün izinleri işlemleri bu iktidar tarafından yapılmıştır. Bunun yanında bu iktidarın Bakanlar Kurulu tarafından tam 104 vakfa kamu yararı statüsü verilmiştir. Hepsinin altında bu iktidarın imzası var. ”

1125 DERNEK. 23 SAĞLIK KURULUŞU

“Özelikle FETÖ’cüler vakıf eliyle örgütlenerek anayasal düzeni yıkmak için çalıştılar. İktidar da onların faaliyetlerine destek oldu. Diğer bir örnek ise toplamda FETÖ’cü 1125 adet dernek kurulmuş bunların hepsinin izinlerini de bu iktidar vermiştir. Yine FETÖ’cülere ait Ankara’da 7 Bursa’da 2 İstanbul’da 4 ve Urfa’da 10 sağlık kuruluşu kurulmasına bu iktidar izin vermiş yardım etmiştir.

Bu durumda FETÖ’ye kim yardım ve yataklık etmiştir? 2010 referandumundan sonra tüm vakıfların başvurusu reddedilirken FETÖ’nün arsa talepleri kabul edilmiştir. “

https://www.birgun.net/haber/akp-feto-ye-934-kamu-arazisi-109-yurt-ve-23-saglik-kurulusu-kurma-izni-vermis-288295
This entry was posted in Fetullah Gülen. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *