YABANCI ÜLKELER NEDEN ERDOĞAN’ı İSTİYOR ? *** Yerli-milli Tayyip’i Yunan niye alkışladı?

Sabahattin Önkibar
Aydınlık Gazetesi
14.6.2018

Yerli-milli Tayyip’i Yunan niye alkışladı?

Adı: Nikos Katzias.
Yunanistan Dışişleri Bakanı.

Önceki akşam televizyonda Türkiye’deki muhalefeti, Ege’de Atina’nın işgal ettiği 18 ada konusunda topa tutarken, Tayyip Erdoğan için aynen şu ifadeleri kulandı:

– “Sayın Erdoğan tutarlı ve karizmatik bir lider. Diğer Cumhurubaşkanı adaylar ise 18 ada konusunda hiç güven vermiyor.” Evet Rum Nikos’a göre Tayyip güven telkin ediyormuş!

Sorarım size, yerli ve milliyim diye caka satanların Palikarya tarafından övülmesi normal midir?

Bir başka husus, tersi olsa yani Yunan Bakan muhalefeti övüp Tayyip’i eleştirse iktidar kıyametleri koparmaz mıydı?

Bu arada ilginçtir seçimle beraber Erdoğan’a sadece Yunan değil, İngiltere, Almanya ve son olarak ABD destek vermeye başladı.

Soru şudur:

Neler vaadedildi de AKP’yi omuzladılar?

https://www.aydinlik.com.tr/yerli-milli-tayyip-i-yunan-niye-alkisladi-sabahattin-onkibar-kose-yazilari-haziran-2018

Onur Öymen (Resmi Sayfasıdır)
13 Haziran, 10:32 ·

Basın haberlerine göre Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias, Kontra televizyonuna verdiği mülakatta Türkiye’deki muhalefet partilerini eleştirmiş ve“Aslında Türkiye ile sorunumuz bizi rahatsız eden konularda Erdoğan yönetiminden daha iyi olmayan bir muhalefet bulunmasıdır. Bana göre Erdoğan daha tutarlı ve daha karizmatik bir lider” yorumunda bulunmuştur.

Kotzias, Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) Ege denizinde 18 Türk adasının işgal edildiğine ilişkin iddiaları için, “Bu adalarla ilgili konuyu açan aslında muhalefet” demiştir.

Yunanistan’ın Türkiye’deki seçimlerle ilgili olarak partiler arasında taraf tutan bir konuma girmesi uluslararası ilişkilerin temel unsurlarından biri olan karşılıklı saygı ilkesine açıkça aykırıdır.

Kotsias’ın bu ifadeleri aynı zamanda iktidarın 18 Ada konusunda Yunanistan’ın beklentileri doğrultusunda hareket ettiği iddiasını da içermektedir.

Bu sözleri bazı yabancı ülkelerin Türkiye’nin iç politikasını etkilemeye çalıştıkları yolundaki iddialara da haklılık kazandırmaktadır.

Şimdi hem iktidarın hem de bütün muhalefet partilerinin Yunanistan’ın bu tavrına karşı güçlü bir tepki göstermeleri ve 18 Ada ve Ege ile ilgili konularda Türkiye’nin, iktidarıyla ve muhalefetile tam bir birlik içinde olduğunu açıklamaları gerekmektedir. Özellikle Kotsias’ın haksız suçlamalarına muhatap olan CHP’nin 18 Ada ve diğer Ege sorunları hakkında uluslararası hukuktan ve antlaşmalardan kaynaklanan haklarını güçlü biçimde dile getireceğinden ve Yunanistan’a gerekli tepkiyi dile getireceğinden kuşku duymuyoruz. Bu ifadeler karşısında sessiz kalmak Yunanistan Dışişleri Bakanının sözlerini sineye çekmek mümkün değildir.

https://www.facebook.com/Onur-Öymen-Resmi-Sayfasıdır-184615704945843/
This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, SEÇİM - SEÇSİS, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *