STEPNE OLMAK *** Koray Aydın: Türk milleti MHP yönetimine isyan etmektedir *** Devlet Bahçeli ve yandaş adamları için söylenecek kelimeler şunlardır

HabereYORUM

Devlet Bahçeli ve yandaş adamları için söylenecek kelimeler şunlardır ;
Koray Aydın az bile söylemiş ;

Devlet Bahçeli ve yandaş adamları için söylenecek kelimeler şunlardır ;

YANDAŞ – YANAŞMA – STEPNE – KOLTUK DEĞNEĞİ – CAN SİMİDİ ve yazmaktan ar duyacağım bir çok kelime

Dünyada böylesi bir muhalefet partisi görülmemiştir. Ülkeyi ve devleti perişan eden , yolsuzlukların imparatoru,Yine yandaş yazarların ifadeleriyle BİR AMERİKAN – İSRAİL projesi olan , ekonomiyi çökerten , ülkemizi yurt dışında itibarsızlaştıran, Bakanlarının  dahi yabancı ülkeler sokulmadığı , hesapsız kitapsız EYYY deyişleriyle turizmi , tarım sektörünü çökerten sonra da özür dileyen bir partiye MUHALEFET PARTİSİ GİBİ gözükerek can suyu olmak nasıl bir açmazdır , utançtır..

Bunları yaparken de BİAT ettiğ saray ne söylerse birkaç saat sonra sarayın sözlerini güçlendiren açıklamalar yapıyor !!!
Sanırsın ki ademoğlu AKP’nin 2. sözcüsüdür !!!

PKK’ya ve TBMM’de siyasi uzantısı olan partilere karşıymış gibi yaparak , PKK ve Öcalan ile kolkola giren ,Habur’da teröristlerin ayağına mahkeme taşıyan , Oslo’da PKK yönetimi ile İngiltere gözetiminde gizli görüşmeler yaptığını saklayan , PKK’nın eylem alanlarında mülki amirlere PKK’lı teröristlere dokunmayacaksınız , operasyon yapmayacaksınız diyerek PKK terörizmine eylemsizlik emri vererek ALAN BOŞALTAN BİR PARTİYLE HERTÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE GİRMEK onun politikalarını desteklemektir.

MUHALEFET PARTİSİ diğer MUHALEFET PARTİLERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPAR.İKTİDAR PARTİSİYLE DEĞİL.

Öyle bir muhalefet partisi düşünün ki ;
TBMM’de MUHALAFETİN SESİNİ KISMAK VE CEZALANDIRMAK AMAÇLI İÇTÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİNE KABUL OYU VERİYOR.MHP sanki iktidar partisidir !!! Muhalefetin haklarını gaspına izin veren SÖZDE bir muhalafet partisi. Yazıklar olsun.Bahçeli bu yaptıklarıyla Laik demokratik Cumhuriyeti , insan haklarını gaspeden ve Türkiye’yi yandaş yargı ile koca bir hapishaneye çeviren TEK ADAMIN gücünü pekiştiriyor. Türkiye’yi bölecek olan ve AB’nin isteği ile Yunanistan’a adalarımızı bağışlayan TEK ADAMIN FAŞİZAN POLİTİKALARINA destek olyor. Utanmadan bir da Partinin güzel adını MİLLİYETÇİ’liği kirletiyor.

Bahçeli efendi AKP’yi güçlendirken kendi partisini da ufalayarak yok etmektedir. MHP tabanından bölünmüş durumdadır.Bu nasıl bir parti önderi ki kendi partisini yok ediyor. 2019 seçimlerinde MHP barajı geçemeyecek ve Bahçeli efendi gizli misyonunu tamamlayarak MHP’yi siyasi tarihten silip SARAY’ın kadrolu elemanı olacaktır.

Naci Kaptan

Yeniçağ
8.07.2017 11:27

Koray Aydın: Türk milleti MHP yönetimine isyan etmektedir

İçtüzükle ilgili açıklamalarda bulunan Koray Aydın, MHP Genel Merkezi’nin aldığı kararlara çok sert tepki gösterdi. Aydın, “Türk milleti MHP yönetiminin anlaşılmaz politikalarına isyan etmektedir” dedi.Koray Aydın, sosyal medya hesabı Facebook’tan içtüzükle ilgili MHP ve AKP arasında yapılan işbirliğini değerlendirdi.

İçtüzük değişikliğini milletin verdiği yetkinin kötüye kullanımı olarak nitelendiren Aydın, MHP Genel Merkezi’nin ‘devlet-millet bekası’ söylemini de samimiyetsiz buldu.Aydın ayrıca, Balgat yönetiminin tavrı sebebiyle MHP’ye gönül verenlerin büyük hayal kırıklığına uğradığını da ifade etti.

İşte Koray Aydın’ın paylaşımı:

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin en büyük istişare makamıdır. Türk milleti sözünü temsilcileri vasıtasıyla parlamentoda söylemekte ve alınan kararlarla da milli irade tecelli etmektedir. Üzerinde yeterince konuşulmadan, tartışılmadan ve olgunlaştırılmadan bir oldubittiyle dayatılan TBMM içtüzük değişikliği milletin verdiği yetkinin kötüye kullanılmasının tipik bir örneğidir.

Sadece seçildikleri ilin değil, bütün Türk milletinin temsilcisi olan milletvekillerine kabul edilen bu içtüzükle adeta “maaşlı köle” muamelesi yapılmakta, maaş kesimi tehdidiyle düşünce ve ifade hürriyetleri baskı altına alınmaktadır.

Muhalefete kulak tıkamanın bu kadarı da artık fazladır. Bu içtüzükte demokrasinin, özgürlüklerin ve muhalefetin lehinde tek bir iyileştirme var mıdır Allah aşkına? Bu antidemokratik iç tüzüğün teklif sahipleri çıkıp açıklasınlar; hangi demokratik ülkede böyle bir iç tüzük vardır?

Sadece muhalefetin değil mecliste iktidar milletvekillerinin de sesini kısan ve haklarını kısıtlayan bu içtüzük demokratik rejime ve millet iradesine vurulmuş bir darbedir. Sağlıklı bir demokrasi için muhalefetin haklarını teminat altına almak esas iken her şeyi iktidara ve tek adam rejimine göre düzenlemek ileride telafisi imkânsız zararlara yol açacaktır. Kısacası bu teklife destek vermenin vebali çok ağır olacaktır.

“AZ LAF ÇOK İŞ” SÖYLEMİ İKTİDARIN MECLİSE ÇARPIK BAKIŞINI ORTAYA KOYMAKTADIR

Sayın Başbakan’ın TBMM’nin yeni içtüzüğünü tanımlarken ifade ettiği “az laf, çok iş” sözü her şeyi özetlemekte, iktidarın demokrasiye çarpık bakışını açıkça ortaya koymaktadır. İktidar, bir yerde bilinçaltını dışa vurmuş, anayasal karar organı olan TBMM’ye kendi emrindeki icra organı muamelesi yaptığını, bırakınız muhalefeti, kendi milletvekillerinin sözünü dinlemeyi bile zaman kaybı olarak değerlendirdiğini ifşa etmiştir.

Oysa ki milletin meclisinde çıkarılan kanunlar ve alınan kararlar ne kadar çok konuşulur, tartışılır ve istişare edilerek alınırsa o kadar kalıcı, sağlıklı ve isabetli olur.İktidarın, “az laf çok iş” mantığıyla yaptığı icraatlarının kötü örnekleri 17/25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk olayları sırasında görülmüştür ki; bu gerçeği en iyi bilenlerden birisi de süreci masasındaki saatle sembolleştiren Sayın Genel Başkanımızdır.

Partimiz MHP’nin politikalarındaki sihirli değişim ve dönüşüm 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası gündeme getirilen “devlet-millet bekası” ile izah ediliyorsa, en başta hesap vermesi gerekenler “beka” sorununun parçası ve siyasi sorumlusu olanlar değil midir?

Sözde “çözüm” diyerek PKK terörünü dağdan şehirlere indirenler ve “ne istediniz de vermedik” diyerek FETÖ ihanetine can suyu verenler ne yaparlarsa yapsınlar sorumluluktan kurtulamazlar.Sözde çözüm sürecinde şehirlerin altlarına tuzaklanan bombalarla can veren şehitlerimizin ve 15 Temmuz ihanetinde şehit olan vatandaşlarımızın vebali ve siyasal sorumluluğu kime aittir?

Bu meselenin sorumlusu olan iktidara destek olmak ve kraldan fazla kralcı kesilmek tarihi bir hata olacaktır. Bu ağır vebali MHP’nin üstüne yıkmaya hiç kimsenin hakkı yoktur.

EGE ADALARININ İŞGALİ VE SÖZDE KÜRDİSTAN REFERANDUMU YETERİNCE MİLLİ BEKA MESELESİ DEĞİL MİDİR?

Ortada gerçekten bir beka meselesi varsa, bu meselenin parçası ve müsebbibi olanlarla çözüm ortaklığı yapmanın gerekçesi MHP yönetimince nasıl izah edilmektedir? İktidara beka meselesi için destek veriliyorsa bu destek işgal edilen Ege adaları ve Kıbrıs politikasında neden kendini göstermemektedir?

İktidar milli çizgiye yaklaştığı için destekleniyorsa, sözde Kürdistan bayrağının Türkiye’de göndere çekilmesi nasıl izah edilmektedir? Ülkemizin toprak bütünlüğünü açıkça tehdit eden sözde Kürdistan referandumu neyle açıklanmaktadır? Yoksa bu meseleler yeterince “milli beka” meselesi değil midir?

MHP yönetimi, ülkenin tek adam rejimine geçmesine onay veren yanlış politikalarını devam ettirmekte, TBMM içtüzüğünün değiştirilmesinde olduğu gibi uyum yasalarına da iktidara tam destek vermeye ne yazık ki kararlı görünmektedir.

TÜRK MİLLETİ MHP YÖNETİMİNİN ANLAŞILMAZ POLİTİKALARINA İSYAN ETMEKTEDİR

MHP’nin kendinin de dâhil olduğu muhalefetin ve topyekûn parlamentonun haklarını kısıtlayan bir düzenlemede iktidara destek vermesi, bir yerde kendi kalesine gol atması ve sorumlusu olmadığı siyasal faturayı üstlenmesi demektir.Kuruluş amacını, ülküsünü ve kendi programını hayata geçirmek için, iktidara alternatif olması gereken MHP’nin bugünkü anlaşılmaz tutumu, bu harekete gönül veren milyonları hayal kırıklığına uğratmakta, vicdanları sızlatmaktadır.

Türk milleti, bütün bu yaşananları bir yandan “Türkiye nereye gidiyor?” diye endişeyle izlerken, diğer taraftan “MHP nereye gidiyor?” sorusunu sormakta ve bekasının sigortası olarak gördüğü MHP’nin izahı olmayan politikalarına isyan etmektedir.
Üzülerek ifade ediyorum ki; MHP açısından gidilen yolun sonunun hüsran ve hezimet olduğu ilk seçimde kantara çıkıldığında anlaşılacak, o zaman da artık her şey için çok geç olacaktır.

Koray AYDIN

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı
19, 21, 24 ve 25. Dönem MHP Milletvekili

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/koray-aydin-turk-milleti-mhp-yonetimine-isyan-etmektedir-169217h.htm

This entry was posted in Politika ve Gundem, SİYASİ PARTİLER, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *