TEK ADAMLIĞA DOĞRU *** AB’den Erdoğan’a çok sert tepki: Küstahlık etti

HABEREyorum

AKP diyor ki Almanya ayıp etti. Doğrudur , ayıp etmiştir ama her şeyi kendi algısına ve çıkarına göre düzenleyen AKP bu davranışları kendi politikalarıyla ve eksik demokrasi algısıyla  yaratmıştır. Ulusal onurumuz her yerde ayaklar altındadır.Atatürk döneminde Birleşmiş Milletlere üye olmak için davet edilmiş olan tek ülke Türkiye’dir.BM’nin kuralları gereği üye olmak isteyen her bir ülke başvurmak zorundadır. Bu kural sadece Türkiye için bozulmuştur. Nereden nereye geldik . Bakanlar dahi Avrupa ülkelerine sokulmamaktadır.

Almanya’yı nazizmle suçlayan AKP öncelikle dönerek kendi ülkesine ve politikalarına , demokrasi algısına bakmalıdır.HAYIR için yapılan tüm demokratik eylemler polis zoruyla engellenmekte ve insanlar darp edilmekte , pankart asılmasına izin verilmemektedir.Terzi önce kendi söküğünü dikmelidir.

Naci Kaptan

***

cumhuriyet.com.tr
2017-03-08

AB’den Erdoğan’a çok sert tepki: Küstahlık etti

AB Komisyonu Başkanı Juncker Alman makamlarının uygulamalarını Nazi dönemine benzeten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘küstahlık’ ettiğini söyledi.Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Jean – Claude Juncker Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Nazi uygulaması’ benzetmesini sert dille kınadı. Juncker Lüksemburg televizyonuna verdiği demeçte, “Günümüz Almanya’sının Nazi dönemi ile kıyaslanmasını kabullenemem. Bu küstahlıktır” dedi.Deutsche Welle Türkçe’nin aktardığına göre AB Komisyonu Başkanı Juncker sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’den gelen haberler karşısında hayrete düşüyorum. Türkiye Cumhurbaşkanı ve Türkiye Dışişleri Bakanı’nın günümüz Almanya’sının Nazi Almanya’sından daha kötü olduğu şeklindeki sözlerini kabullenebilmem mümkün değildir. Ebeveynim ve onların ebeveynleri Nazi diktasının ne olduğunu iyi bilirler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Alman makamlarını Nazi uygulaması yapmakla suçlaması Federal hükümet tarafından sert bir şekilde kınanmış, Başbakan Angela Merkel de, “Bu gibi anlamsız ifadeler aslında hiç yorumlanamaz ve yersizdir” demişti.

© 2017 www.yaynet.com.tr

This entry was posted in ANAYASA, DIŞ POLİTİKA, FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *