Yunan Kültürü’nden bizim akademisyenlere bir ders… İmzanı ve ç.künü nereye koyacağına dikkat et..

Odatv.com
Halit Kakınç
20.01.2016

Yunan Kültürü’nden bizim akademisyenlere bir ders…
İmzanı ve ç.künü nereye koyacağına dikkat et..

Önce, bu özdeyişi özgün alfabesiyle de yazalım ki, kafalarda herhangi bir tereddüt kalmasın: Την υπογραφή σου και τηνψωλήσου, να προσέχεις που τα βάζεις. (“Tin ipografisu ke tin psolisi su, naprosehispu ta vazis!”)

Sevgili Dostlar, iyi kötü bir üniversite geçmişim var, inanın bunca yıldır böyle bir soytarılık görmedim.Önce 1128 imzalı bir Barış Bildirisi… Sonra da 611 imzalı bir ikincisi.

Önce bir hususun altını çizerek başlayayım ki, yanlış anlaşılmasın. Herkes, bireysel veya toplu olarak görüşünü serdetmekte özgürdür. Bunun için engellenemez. Cezalandırılamaz. Tamam.

Tamam da, yenilip yutulmaz cinstense eğer bu bildiriler, eleştirilmeleri kadar doğal bir şey yoktur. Olamaz.Gerçekten… O birinci bildiriye imza atan ey kerli felli hocalar… Sizler kafayı mı yediniz?

Okumanız yazmanız mı yok, yoksa önünüze konan metinleri gözden geçirecek vakitten mi yoksunsunuz?

Mensubu bulunduğunuz üniversitelerde en çok ihtiyaç duyulan Araştırma-Geliştirme’lerle pek ilginiz kalmamış, kokarım… Dedikodularla ziyadesiyle mahmûlsunuz belli ki… İyi de, bu son örnekte ne yaptığınızın farkında mısınız?

İmzanızı attığınız birinci bildiri, sanki PKK Bildirisi… İkincisi de, birinci zırvanın .ok değil ebem .ıçtı tevili çabası.

Aklınızı mı yitirdiniz?
Siz  topu kaldırıyorsunuz…
Adam kafayla golü çakıyor!

Sevgili Dostlar… Akademisyenleri abartmayın.
Bu insanların hiçbiri Mars’tan, Üranüs’ten gelmedi.

Belirli konularda uzmanlaşmaları dışında, sizlerden daha öte bir özellikleri, üstünlükleri filan yok.Hatta, epey bir bölüm akademisyenin bazı eksikliklerinden söz edebiliriz – eğer samimi bir özeleştiri yapmak gerekirse. Ar-Ge alanındaki ihmallerinden… Okuma/Yazma tembelliklerinden… İstisnalar dışında, yabancı dil konusundaki yetersizliklerinden bile söz edebiliriz.

Bilimsel çerçevede kalma yerine, politik çevrelerle hiç yakışık almayan cinsten flörtleşmelerinden… Kimi, kariyerleri için iktidarlardan medet umarken kiminin de kör kör parmağım gözüne içi boş ve tutarsız muhalefet heveslerinden yakınabiliriz.

Her neyse… Son sözü akademisyenlere söyleyip, bu konuyu kapayalım.
Bu imza konusunda dikkatli olmanızda yarar var.
Çünkü bu iş biraz futbola benziyor.
Eğer dikkatli olmazsanız…
Topu durmadan kendi kalenize ortalıyorsunuz…
Uzun boylu adam da sizden aldığı ortalarla kafa gollerini çakıyor.

This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, PKK TERÖRÜ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *