BAŞBAKANIN DANIŞMANI SOMA’DA VATANDAŞI TEKMELEDİ

Tayyip’in müşavirinden vatandaşa tekme!

Mayıs 14, 2014
Sozcu.com.tr

Soma’da Başbakan’ı protesto eden vatandaşı Başbakanlık Müşavirlerinden Yusuf Yerkel yerde tekmeledi.Soma’da kömür madeninde dün trafo patlamasının ardından çıkan yangın son resmi açıklamalara göre 245 işçinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Soma’ya ziyarette bulunan Başbakan Erdoğan, Soma’lı vatandaşların protestosuyla karşılaştı. Tayyip döneminde her zaman olduğu gibi bu protestolara da sert müdahaleyle karşılık verildi. Sosyal medyada dolaşan bir fotoğrafta ise yere düşen ve korumasız bir halde bulunan Soma’lı vatandaşın Başbakanlık koruması tarafından tekmelenmesiydi. Ancak durum bundan çok daha farklıydı.

Vatandaşın tekmelendiği fotoğrafta tekmeyi atan kişiyi herkes koruma sandı ama durumun sanıldığından daha vahim olduğu ortaya çıktı.Yerdeki vatandaşa tekmeyi atan kişi Başbakanlık Müşavirlerinden Yusuf Yerkel’di.

Yusuf Yerkel, Soma’da Başbakan Erdoğan ve Bakan Yıldız ile başka bir karede de görüntülendi. Sosyal medyada iki fotoğraf yan yana getirilerek ‘Kravat ele verdi’ yorumu yapıldı

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, FAŞİZM, Gundem, Madencilik ve Yeralti Kaynaklari. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *