Cinayetin ortakları

Sabahattin Önkibar
sonkibar@gmail.com
POLİTİKA GÜNLÜĞÜ
Aydınlık, 14 Şubat 2014

Cinayetin ortakları

Ergenekon ve Balyoz cinayetlerinin faili sadece emperyallerin operasyon örgütü F tipi çete değil…Tayyip Erdoğan da onlar kadar sorumluluk sahibidir.Öyle ya hem “Kumpas kurdular” deyip hem de o kumpasın üstüne oturmak, işlenen cinayete ortaklık değil midir?

Belli ki kumpas kuruldu itirafı, 17 Aralık’ta hırsızlıkta suçüstü olma halinin paniğe dayalı yansımasıdır.Onlar kadar olmasa da CHP ve MHP de gelinen noktada cinayette sorumluluk taşıyorlar.

Öyle; çünkü Başbakan’ın “Kumpas kuruldu” itirafından sonra artık söz bitmiştir.CHP ve MHP bu beyanı hukuksal olarak sonuçlandırmak zorundadır; tersi cinayeti seyretmek olur.Peki, CHP ile MHP’nin bunu yaptığını söylemek mümkün mü?

Hayır, değildir…

Kumpaslarla kafeslenen Fatih Hilmioğlu, Muzaffer Tekin ve Kemal Alemdaroğlu gibi yurtseverler ölümle burun buruna iken CHP ve MHP’nin kurumsal lakaytsızlığı yürek burkuyor.

Dün Ankara’da Meclis kapısında basın açıklama yapmak isteyen ama gazlanan ve coplanan yığınların çığlığına kayıtsızlık dolaylı olarak işbirlikçiliktir.

35 YIL YALANI

Erenköy Cemaatinin şeyhlerinden Mustafa Latif Topbaş iki gün önce şu mealde bir söz etmişti:

-”Urla’daki o evler 35 yıldır var.”

Dün Google Earth bu sözlerin doğru olmadığını belgeledi.Google’un uzay fotoğraflarına göre değil 35 yıl, bir yıl önce bile bugün dikilen o villaların bir tanesi bile yoktu.Peki doğru olmayan böyle bir ifadeyi kullanmak İslami cemaatin önderi konumunda olan birine yakışıyor mu?

Böyle bir görüntü ve imaja girmek bizatihi İslamı yaralamaz mı?
Ayrıca telefon tapeleri ortada neyi kimden saklıyorsunuz?

Hep söylediğimi yine tekrar edeceğim:
İslamı bu gibi İslamcılardan kurtarmak en büyük cihattır
.

FENERBAHÇE NE YAPMALI?

Her şey ortada, Fenerbahçe’ye fetih adına bir infaz yapılmıştır.
Fenerbahçe camiası ise bu operasyona teslim olmamış ve direnmiştir.
Gelinen noktada yapılması gereken, bu infazı yapanlarla göğüs göğüse mücadeledir..

Evet, FB’liler Çarşı Grubu misali örgütlenip ses getirici demokratik eylemler yapmalıdır.Stadyumda atılacak sloganlarla Ali İsmail Korkmaz marşları yetmez; bu gibi etkinlikler okullara, konserlere, vapurlara ve topyekûn sokağa taşınmalıdır.Kısacası, Fenerbahçe tıpkı kurtuluş günlerimizde olduğu gibi bugünkü ulusal kurtuluş mücadelesinde yine ön almalıdır.

BENİ DEĞİL, PKK, EL KAİDE VE F TİPİ ÖRGÜTÜ İZLEYİN!

Necdet Özel’in Genelkurmay kadrosu şahsımla alakalı yoğun mesaide.Ulusal Kanal’da yaptığım programları kare kare gözlüyorlar.Keza Aydınlık gazetesinde yazdığım her yazımı kelime kelime izliyorlar.

Yaptıkları üç şey var:

Önce ceza davası…
Olmadı tazminat…
O da olmadı açıklama gönderiyorlar…

Gazeteci olarak böylesine izlenmek beni ürkütmez; bilakis sevindirir ama Necdet Özel’e bir önerim var.Paşa, ben TSK’yı namusum ve şerefim gibi görürüm.Öyle ki sizin sahiplenmediğiniz Silivri ve Hasdal’daki kahramanları ben sahipleniyorum.

Bana ayırdığınız mesaiyi bilmem PKK, El Kaide ve F tipi çetenin mensuplarına ayırıyor musunuz?
Soruyorum; göreve geleli PKK’lı, El Kaide destekçisi ve F tipi çeteye mensup kaç sözde gazeteciye ceza ve tazminat davası açtınız?

Cevap bekliyorum…

FED’E GÖRE TÜRKİYE KRİZİN EŞİĞİNDE

Amerikan Merkez Bankası’na göre en kırılgan ülke Türkiye imiş.Evet, FED’in yayınladığı teknik analize göre, Türkiye’de ekonomik kriz eşikte.Cari açık girdabı ve sıcak para akışının kesilmeye başlaması Türkiye’yi önümüzdeki aylarda cendereye sokacakmış.Dramatik olan, rapora göre Türkiye’nin bu akıbetten hiç bir şekilde kaçamayacağı, yani mukadderatının kesin olduğudur.

İhracatın ithalata dayalı hale getirilmesi ve çöken orta ölçekli sanayi Türkiye’nin geleceğini kararttı deniliyor.Evet, FED bile bunu diyorsa geçmişler ola…

2014 sadece siyasal değil, ekonomik felaketlerin yaşanacağı yıl olacak.

This entry was posted in Kose Yazarlari, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *