SİNCAN CEZAEVİNDE PLANLI BİR CİNAYET İŞLENDİ

SİNCAN CEZAEVİNDE PLANLI BİR CİNAYET İŞLENDİ

Naci Kaptan – 20.12 2022

28 Şubat Davası kapsamında müebbet hapis cezasına çarptırılan emekli korgeneral Vural Avar, Sincan F Tipi Cezaevi’nde hayatını kaybetti. Değerli komutan Avar’a rahmet, eşine, ailesine ve Gazi Paşa Mustafa Kemal’in yurtsever silah arkadaşlarına sabır diliyorum.
Ağır demans hastası olan, çevresinde olanları algılayamayan ve düşerek kaburga kemikleri kırılarak akciğerine battığı için akciğeri iltihaplanan emekli korgeneral Vural Avar 85 yaşında ve ağır hasta idi.
Var olan ağır hastalıklara rağmen Adli Tıp kurulu tarafından hapishanede kalabilir raporu verildiği için hapishanede hayatını kaybetti. Bu cinayetten adli tıp kurumu ve otokrat iktidarın adliye bakanı ve Beştepe sorumludur. Göz göre göre bir cinayet işlenmiştir. Demokrasi yolu ile AKP iktidardan uzaklaştırıldığında 20 sene iktidarda kalan tüm yönetim kadrolarının sadece yolsuzluklarla değil insanların yaşamlarına neden olan ağır baskılı hukuksuzlukları sorgulanmalı ve suçlular en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.
Avar’ın ölümünü, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu duyurdu.
Twitter hesabından paylaşım yapan Terkoğlu, şu ifadeleri kullandı: “28 Şubat kumpası davasında, sağlık sorunlarına rağmen cezaevinde tutulan 85 yaşındaki emekli korgeneral Vural Avar, dün gece uykuda hayatını kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun. Gücümüz bu zülmü bitirmeye yetmediği için çok üzgünüm.”
Bir yurttaş olarak çok öfkeli ve üzgünüm. 28 Şubatçıları olarak tanımlanan bu değerli komutanların arkalarında işlenmiş bir suç yoktur. Bu dava fetöcü savcı ve yargıçlar tarafından açılmış fakat daha sonra bu kişilerin yurtdışına kaçmasına rağmen AKP/Erdoğan iktidarı LAİKLİĞİ savunan bu komutanlardan İNTİKAM almak adına “ağırlaştırılmış müebbet hapis” ve rütbelerinin sökülmesi cezası verilmesini sağlayarak yaşamlarını ülkelerine ve Türk silahlı kuvvetlerine adamış olan 14 general ileri yaşlarına rağmen cezalandırmışlardır. AKP tarih içinde “KENDİ ORDUSUNU BİÇEN, ZAYIFLATAN” ve de her nasılsa kendilerine  “YERLİ VE MİLLİ!!! diyerek toplumu aldatan bir iktidar olarak geçecektir.
Ağır hasta durumda olan Vural Avar hastahanede tedaviye çalışılırken “O acılar içinde eşi Tuna’yı sormuş. Tuna hanım hastaneye gelmiş. Ama eşini bir dakika görmesine dahi savcı izin vermemiş. Hapishanede eşini görürsün yanıtını almış. Vural ağır sağlık sorununa rağmen iki günde hastaneden taburcu edilip hapishane revirine kaldırılmış. Dilerim ki bu zalim savcı da benzer acıları yaşasın.
Avar’ın vefatıyla cezaevinde 28 Şubat hükümlülerinden 10 kişi kaldı. Avukat Hüseyin Ersöz, Avar’ın ölümünü sosyal medya hesabından, “Çok üzgünüm. Bunun ismi ‘zulümdür’, hukuk eliyle ‘cinayettir’! Asla affetmeyeceğiz, unutmayacağız. Hukuk Tarihinde kara bir leke olarak anılacaksınız! Ailesine başsağlığı diliyorum. Işıklar içinde uyusun!” ifadeleriyle duyurdu.
28 Şubat davasıyla ilgili olarak 14 kişi ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmış, bunlardan Çevik Bir, Çetin Saner, Aydan Erol rahatsızlıkları nedeniyle tahliye edilmişlerdi.
This entry was posted in FAŞİZM, İrtica, TSK, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *