İngiliz savaş gemisi HMS Defender Sarayburnu’nda neden demirledi?

HABERE YORUM

Burhan Savaş


Akşam 18.00’de ben de Orada’ydım.

Dün gördüğümde , Lan bu kruvazör ( Tepesi’nde, en aşağı 2 m. Çapı olan Heyûlâ gibi Radar Küreli ) gâvur gemisi geçen sene İspanya bayraklı NATO gemisinin tıpkısının aynısı. İspanya NATO’yu OTAN diye yazar yanılmam mümkün değil.

Etraftan uyanık tanıdıklar Ya Burhan Abi , “kıçında ” ufak bi İngiliz Bayrağı sallanıyor dediğinde uyandım..Lan kokusu çıkar burası bi tezgâh demirleme rıhtımı zaten.

Mahkemelik buralar.
Liman falan değil.

Akkaranlık Tayyib örgütü Gülhane Parkı ve Sarayburnu , Haydarpaşa , Salı Pazarı , Lüleci Hendek , İtalyan yokuşunu İstiklâl’de Gassaray Lisesi’ne dayıyacağı acaip bir Proje’ye başlamıştı da, Abdüllâtif Şener uyanıp karşı çıkınca ertelenmişti , arkasında ingiliz olan bu büyük ihanet.

Liman falan değil zaten .
Rıhtım.

Kafası bozulanlar’ın intihar ediim kolayca diye Su’ya atladığı , zeki-metin komedi filmi ile meşhur olan yer. Buralar , lânetli yer.

CANLI , canlı Binlerce cariye , köle atmışlar çuvala koyup Topkapı Sarayı’ndan bu sulara. Yüzmek mümkün değil , sakın 15-20 metre bile açılmayın dibe çekilir kaybolursunuz. Heybeli, Meybeli adaların oralarda su yüzüne şişerek çıkarsınız.

Çok faili meçhul var buralarda.
Bizans , Osmanlı , T.C. kesintisiz sürüyor.

İsrail’e tayyiban’ın gönderdiği , sonra da her sıkıştığında yalana dolanıp , valla ben göndermedim diye inkâr ettiği ,11 civarında kişinin İsrail Deniz Sınırı’nda basılıp öldürüldüğü gemi var ya.

Ee var.

Arslan Bulut’tan 1 gün önce benim yakaladığım bu geminin demirlediği Rıhtım aynı Rıhtım !

Bugün , gemi güvertesinde Lebâleb, yani dudaktandudağa 300-400 kişi caz , davul parti yapıyorlardı :))

Hatunlar’a yakından baktım :))
Mini etekli sarışın İngiliz İstanbul Cemaati Hatunları.
Nerden biliyorum ?
Ya karıştırmayın yaa.

Sarayburnu’nda Atatürk Heykeli’nin tam karşısı , çizgi çekilse 100 metre ” geldikleri gibi giderler” heykeli ile aradaki mesafe.

Tahminim Bulut’un yazısı üzerine aceleyle parti tezgâhladılar güvertede.
” Şey”in yıldönümü için geldik , partimizi de yaptık , diyecekleri kesin.

Lan bu gâvurlar da akkaranlık partisi gibi sapıttı.
Herşeyi göstere , göstere yapıyorlar.
Aaynen işgal yılları.

Bak , sinirleniyoruz.
Gel artık Atatürk ya..
Heykel’le olmuyor.

Sahtekâr , fırıldak t…..p komünisti şimdi bu Gemi’ye de bi kulp bulur.
Adamları’nı Büyük Türk Kaptan-ı Deryası’na saldırtıyor. Birden bire , 24 saat yerinde kalan , 100-200 özel araba ortaya çıktı. Ve, bu bölgede her nokta ben diyim yüz, siz diyin 500 kamera ile 7/24 izlenir

Burda bi film dönüyor.
Bi de , benim çok eski
ve gerçek olan ” tesbitlerimi” yaziiim.

İstanbul’da Tezgâh açmış yabancı, yerli, mafya, casus, netameli (!) kurum heer ne mevcutsa, varsa ; Tümü , çok kısa sürede tüyme mecburiyetleri doğduğunda, ki hep doğar önünde, sonunda. Rıhtımlı bir mekânı “tapu ile ” ele geçirir.

2 yapsatta 3 kuruş vuran lazoğlu hemen evinin, işyerinin önüne bi merçedes çeker. Faturasız , devlet destekli , sağ iktidar köpeği ,Adanalı’yı da arada dürüm yapan işi bitince , Adana Asri Mezarlık’taki tüm ölülerinin kemiklerini toplayıp İstanbul Zincirli-Kuyu’ya götüren Adana Hırsızları, mutlaka , Boğaz’da da 20-30-40-50-60 yalıya çöker.

Ve Dostu, Haini ;
Yabancı Misyon’un,
asla Rıhtımsız olmaz , olamaz İstanbul’da.

T.C. Burhan

İngiliz savaş gemisi “HMS Defender D-36” Sarayburnu önünde

İngiliz savaş gemisi Defender
Sarayburnu’nda neden demirledi?

Arslan BULUT – arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr – 11 Haziran 2021 Cuma


ABD, şimdilik tepkiye sebep olur diye kendi savaş gemilerini göndermedi ama İngiliz savaş gemisi HMS Defender, 9 Haziran günü sabah saatlerinde Sarayburnu Limanı’na demirledi.

İngiliz Kraliyet Donanması’na ait D36 borda numaralı HMS Defender isimli savaş gemisine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait Kurtarma 2 ve Mehmetçik Kurtarma römorkörleri eşlik etti…

Twitter’da “Aslan Amca” adlı kullanıcı, “Halkbank davasından önce Joe Biden’ın   ‘Ya Kanal İstanbul’u yapın ya Montrö ve Lozan’dan vazgeçin ya da ben sizi taş devrine göndereyim’ dediğini ve bunun üzerine devletin Kanal İstanbul’a Haziran sonu gibi başlayacağını söylemiştim ve söylediğim gibi de oldu. 26 Haziran’da başlayacaklarını açıkladılar.

Amerikan ve İngiliz savaş gemilerinin Montrö ve Lozan dahil Atatürk’ün diğer bütün kazanımlarını iptal edecek Kanal İstanbul’un temelinin atılmasına şahit olmak için Haziran’da burada olacağını da söylemiştim. Türk devleti ve Türk halkı kaybetti.” diye mesajlar attı.

İngiliz savaş gemisinin Sarayburnu’na demir atmasının başka bir sebebi varsa, Milli Savunma Bakanı açıklasın! Fakat İngiliz Savaş gemisinin, şahitlikten öteye, Kanal İstanbul temel atma törenine nezaret etmeye geldiği de söylenebilir.

Üstelik Marmara’yı deniz salyası kaplamışken, ilgili bakan, “Kanal İstanbul Marmara’yı temizleyecek” diyor. Halbuki Marmara’daki kirliliğin sebeplerinden biri, Karadeniz’den gelen akıntının kirli olmasıdır. Karadeniz’deki kirliliğe ise Avrupa’nın pisliğini Tuna nehrine vermesi sebep oluyor. Tabii Marmara’dan gemilerin boşalttığı kimyasal atıkların da deniz suyu ile tepkimeye girdiği görüntülerle sabit. Elbette, başta İstanbul, İzmit ve Tekirdağ olmak üzere Marmara’ya kıyısı olan şehirlerin atıkları da sebeplerden biridir. Bu kadar kimyasalın biriktiği Marmara’ya deniz suyunun ısınmasıyla birlikte çözelti oluşturacak nitelikte birkaç gemi kimyasal boşaltmak, deniz salyası oluşumunu hızlandırmış olabilir.

Böyleyse, Marmara’nın deniz salyasıyla kaplanmasıyla Kanal İstanbul’un temel atma tören tarihlerinin yakın olması tesadüf olmayabilir! Bu arada İngiliz savaş gemisinin Sarayburnu’na demirlemesi, sanki Türk halkına tehdit gibidir.

İngiltere’nin 61 parça savaş gemisi, 13 Kasım 1918’de de Sarayburnu’na demirlemiş, bazıları, toplarını Yıldız Sarayı’na çevirmişti! Yani Padişah Vahdettin, İngiliz savaş gemilerinin tehdidi altına alınmıştı.

Aynı gün, komutan olarak atandığı Yıldırım Orduları dağıtılmış olduğu ve görevden alınarak İstanbul’a çağrılmış olduğu için trenle Haydarpaşa’ya gelen Mustafa Kemal Paşa, Kartal istimbotu ile Galata’ya geçebilmek için burada saatlerce beklemek zorunda kalmıştı. Kartal istimbotu ile İngiliz savaş gemilerinin arasından geçerken de “Geldikleri gibi giderler” demişti.

Mustafa Kemal Paşa, sözünün gereğini yerine getirdi, İngiliz savaş gemilerini dahil bütün işgal kuvvetlerini geri gönderdi ve bu sebeple Türk Milleti ona Atatürk dedi.

Bu arada İngiltere, Çanakkale’de başlayan mağlubiyetleri sonunda süper güç niteliğini kaybetti ve yerini ABD’ye kaptırdı.

Şimdi ise aynı İngiltere, ABD adına gözcülük yapmak için yine Sarayburnu’na demirledi!

Gerçi Üsküdar’daki Vahdettin köşkü de devlet işlerinde kullanılıyor ama bu defa başkent İstanbul değil Ankara!

Mustafa Kemal Paşa, stratejik derinlik adına Ankara’yı başkent yapmıştı! Ankara’ya savaş gemisi göndermeleri ise mümkün değil.

Yine geldikleri gibi gidecekler! Üstelik bu gidiş, ABD’nin süper güç niteliğinin de sonu olacak… Tabii bunun için Türk Milleti’nin artık bir karar vermesi gerekiyor. Türk Milleti’ni milli ve dindar görünen kendi yöneticileri tarafından uyutarak alt edebileceklerini sanıyorlar ama yanıldıklarını görecekler!


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/ingiliz-savas-gemisi-sarayburnunda-neden-demirledi-456648h.htm

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, DENİZ VE DENİZCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *