ATATÜRK’ÜN ORDUSUNA ELVEDA MI? * DEĞİŞEN YÖNETMELİK * TEKKEDEKİ AMİRAL ,  CÜBBELİ TEĞMEN

TEKKEDEKİ AMİRAL ,  CÜBBELİ TEĞMEN

Yavuz Selim Demirağ
Yazının başlığı kimilerine göre “Ürkütücü” kimilerine göre “Ordunun içinde her renk korunmalı. İnançlı komutanlar olmalıdır.” Sözleri ile inanç sömürüsüne prim verenlerde var. Tarikat yapılanmasının TSK’ya sızma girişimlerini 15 Temmuz’dan 2 yıl önce “İmamların Öcü” adlı kitabımda yazdım. Dahası o kitap da FETÖ’nün “Darbeye hazırlandığını” da yazdım.
İktidar erkini elinde bulunduran hükümetin istihbaratı, emniyeti yazdıklarımı görmezden geldi. Üstelik dönemin Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alay Komutanı Kurmay Albay Muhammed Tanju Poshor’u ifşa ettiğim için mahkemeye verdiler. Genelkurmay İkinci Başkanı imzası ile hakkımda suç duyurularında bulunuldu. Ceza davaları yanında yüz binlerce liralık tazminat talep edildi.
Hepsinden vazgeçtim 12 Eylül darbesi öncesi gizlice askeri okullara sızanlara Kenan Evren ve şürekası göz yummuştur. “Bir sağdan, bir soldan asın” diyen Evren, “İnançlı, ahlaklı, çalışkan çocuklar” deyip atılmalarını engelledi. Dahası tarikat yapılanması operasyonlarını yöneten subayları Turgut Özal’ın talebi ile sürgüne gönderdiler. Pasif görevlere tayin edip, terfilerini engellediler.
2008’de Askeri Okullarda başlayan “Mobing” olaylarını yazıp, bıkıp usanmadan askeri okullarda cemaatin hakimiyet kurduğunu, Kuleli ve Maltepe Askeri Liselerini derece ile bitiren öğrencilerin ders notlarını düşürüp, sınıfta bıraktıklarını yazdım. Güldüler. CHP Milletvekillerinin gayretleri ile TBMM’de araştırma komisyonu kuruldu.
Harp Okullarının idarecileri “Bu çocuklar sivil üniversitelere özeniyor. Ailelerine söyleyemedikleri için kendilerini attırıyorlar” savunmasını yapıp facianın üzerini hükümetin desteği ile örttüler. O yıllarda Harp Okullarında Bölük, Tabur Komutanlığı ve yöneticilik yapan subaylar 15 Temmuz’un kurmay heyetini oluşturdu. Yıllar sonra mobinge uğrayan öğrencilerin haklılığı tescil edildi. Tazminat hakları doğdu.
AKP hükümeti FETÖ konusunda milad olarak 17-25 Aralık’ı işaret ediyor. Oysa 17-25’den sonra terfi eden generaller bu milletin kafasına bomba yağdırdı. Dahası 15 Temmuz’dan sonra terfi edenler general yapıldı, derken kripto imamlarla görüştükleri tespit edildi. İtirafçı oldukları için tutuklanmadılar bile…
Bu sütunlardan Harp Okullarına öğrenci alımları konusunu defalarca yazdım. 15 temmuz’dan sonra sadece binlerce yıllık TSK yapılanması değişmedi. Devletin çivisi çıktı. Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne getirilen isimleri yazdık. Oluşturulan “Personel Alım Merkezi”nde, daha önce irticadan atılmış eski askerlerin yerleştirildiğini ve bunların ünlü(!) SADAT ile ilişkilerini belirttik.
Mülakat Komisyonundaki görev yapan subayların sayı olarak az olduğu için, ortak karar ile ellerindeki listeye göre alım yapıldığını vurguladık. Bariz örnekler verdik. Özellikle asker çocuklarının kesinlikle alınmadığını, imam çocuklarına öncelik tanındığına dair yaşanmış olayları tanıkları ile yazdık. Mülakat sınavında psikologların sorularına “Süleymancıların yurdunda kaldım” diyenler oy birliği ile kabul edildi. TBMM’de Harp Okulu Camiinde “Cuma namazını bizim imamımız kıldıracak” kavgalarının yaşandığına vurgu yapıldı.
Fikri takibe devam edip Harp Okullarında “Adıyamanlı olmanın ayrıcalıkları”na dikkat çektik. Eğitim sürelerinin yarı yarıya düşürülmesine rağmen öğrencilerin namaz vakitlerine göre ders sürelerinin ayarlanma taleplerini ifade ettik. Kulaklarının üzerine yattılar. MSB, Genelkurmay ve Kuvvet Komutanlıkları Karargahlarında tokyo ile abdest alma gösterilerinin prim yaptığını, namaz vakti yüzünden karşılama-uğurlama görevini yerine getirmeyen personelden bahsettik.
Şamanist dediler. Ateistlikle suçladılar. Tekkede Amiral fotoğrafları çıktı ortaya. Üstelik bir defa değil. Yazlık ve kışlık üniforma üzerine cübbe giyen Amiral ile ilgili çıt yok. Turşu kurar gibi 3-5 ayda Teğmen yapılan subayları gündeme getirdik. Sarık ile cübbe ile fotoğraflarını paylaşan Teğmenlerin sırtları sıvazlandı. İş ayyuka çıkınca birileri veryansın ediyor. Devlet kuruluşlarında uygulanan “Kılık-kıyafet yönetmelikleri” iktidar tarafından ortadan kaldırıldığında susanların bugün televizyon ekranlarında ahkam kesmeye ne kadar hakkı olabilir?
Türk Ordusunun personelinin haklarını, hukuklarını savunan gazetecileri tutuklatan zihniyete sessiz kalanların bu işte vebali olduğunu kayıtlara geçmeliyiz. Türk Ordusunu dönüştürmeye çalışanların peşini bırakmayacağız!..(1)

“İRTİCAİ FAALİYET” YÖNETMELİKTEN ÇIKARILMIŞTI

Harp Okulları ve Astsubay Yüksekokulları’na giriş yönetmeliğindeki “yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü faaliyetlerde bulunmamış olma” şartı kaldırılmıştı.
Resmi gazete yayımlanan yeni yönetmeliğe göre askeri okullara giren öğrencilerinde aran şartlar arasına “Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı ya da bunlarla irtibatı olmamak” eklenmişti.
Daha önceki yönetmelikte ise bu şart şöyleydi: “Kendisinin, annesinin, babasının, kardeşlerinin ve velisinin, tutum ve davranışları ile yasadışı, siyasi, yıkıcı, irticai, bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş, bu gibi faaliyetlerde bulunmamış veya bu gibi faaliyetlere karışmamış olması.” [2]

SARIKLI AMİRAL

Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın makam arabasıyla bir tarikat evine gittiği ve bu evde üniformasının üzerine cüppe ve sarık giydiğini gösteren fotoğraflar, 25 Mart’ta Veryansın TV internet sitesinde yayımlanmış, Milli Savunma Bakanlığı’nda 26 Mart’ta düzenlenen basın toplantısında Sarı’nın basına yansıyan fotoğraflarının “her yönüyle incelendiği” duyurulmuştu.
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da 5 Nisan’da Sarı hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.
Erdoğan, Sarı hakkında “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) disiplin anlayışıyla bağdaşmayacak fotoğraf veren askere de olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıkça bellidir. Söz konusu görüntünün yayımlandığı gün TSK, zaten kendi içinde çok yönlü idari bir soruşturmayı hemen başlatmış ve sonuçlandırmıştır. Halen konu üzerinde çalışan Milli Savunma Bakanlığımız kendi üzerine düşeni mutlaka yapacaktır” değerlendirmesini yapmıştı.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise 7 Nisan’da basına yansıyan açıklamasında Sarı hakkında idari soruşturmanın sürdüğü söylemiş, Sarı’nın savunmasının istendiğini duyurmuştu. (3)
Daha sonraları Millî Savunma Bakanlığı, tarikat evinde, cübbe ve takkeli fotoğrafları ortaya çıkan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın hakkında soruşturma başlatıldıktan sonra görevden alındığını açıkladı. ancak sonrasında soruşturması da durdurulan ve disiplin süreci iptal edilen, sessiz sedasız emekli edildi.

CÜBBELİ TEĞMEN

Sosyal medya hesabından “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün tarikatına ilişkin paylaşımlar yapan S.T isimli bir kişinin Harp Okulundan mezun olarak teğmen rütbesi aldığı iddia edildi. Sosyal medya hesabı Facebook’ta açıkça tarikat propagandası yapan S.T isimli bir kişinin teğmen olarak göreve başladığı iddia edildi.
S.T’nin geçen yıl sonunda Harp Okulundan mezun olduğu öne sürüldü. Facebook hesabının profil resminde “Tek yol İslam” yazısı yer alan Teğmen S.T’nin, Kurtuluş Savaşı kahramanı 2’inci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkında da hakaret içeren paylaşım yaptığı öğrenildi.
Kamuoyu tarafından “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün konuşmalarını sık sık paylaşan teğmen S.T’nin güvenlik soruşturmasını geçerek Harp Okulu na nasıl girdiği ve mezun olduğu ise henüz bilinmiyor. S.T isimli teğmen ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın nasıl tutum alacağı ise merak konusu. (2)

(1) https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/tekkedeki-amiral-cubbeli-tegmen-58649yy.htm
(2) https://odatv4.com/guncel/cubbeli-tegmen-25032149-204363
(3) https://t24.com.tr/haber/sarikli-amiralin-disiplin-sorusturmasi-uzerinden-2-ay-gecti-halen-sonuclandirilmadi,955925
This entry was posted in İrtica, TARİKAT VE CEMAATLAR, TSK, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *