TSK’da İRTİCA VE YOBAZLIK * Sarıklı amiral

Yaklaşık 12 sene önce eski bir arkadaşımla ülke halini, Laik Cumhuriyeti, irticayı, yobazlığı konuşurken;
“Çok uzak olmayan bir zamanda eşinin başı türbanlı, üniformasıyla cuma namazlarını  kaçırmayan Gen.Kur. Başkanı ve kuvvet komutanlarını ve dahi  kışlalarda oruç tutmanın, namaz kılmanın  zorunlu olduğunu, sakallı ve başı türbanlı askerler görünce hiç şaşırma” demişti.
O zamanlarda Atatürk’ün ordusu olan TSK’ya olan güvencim çok fazlaydı. Her rütbeden asker isterse kışlaların içindeki mescid ve camilerde dini gereklerini yerine getirebilir. Fakat kışla dışında özellikle üst rütbelilerin üniforma ile Ayasofya v.b. açılışlara katılması uygun olmaz. Hele hele tarikat önderleriyle üniformalı özel poz vermeleri hiç olmaz.
Arkadaşım haklı çıktı.  Aynen de dediği gibi oldu. Bu zorlu coğrafyada yaşamak kaderinde olan ve güçlü bir orduya gereksinim duyan  milli ordumuz kırıma uğratıldı. AKP iktidarı, AB+D ve Fetö ile işbirliği yaparak, kumpas davalarla ordumuzun hiyerarşik bütünlüğü yok edildi. TSK siyasallaştırarak içine tarikat ve cemaatları yerleştirildi.  Ordunun en değerli askerlerini tasfiye ederek ordunun belini kırdılar. Kışlaya siyaset ve tarikatlar girdiğinde O ordunun iç yapısı çatırdar, bölünür. Daha şimdiden aynı birlikte imamın ardında namaz kılmayan YEŞİL TAKKELİ bir grup türemiş. TSK içinde tarikat, cemaat bölünmeleri var. İbadette bir araya gelmeyen asker, savaşta nasıl bir araya gelecek?
Gen.Kur.Başkanını ve Kuvvet Komutanlarını Ayasofya’nın açılışında ÜNİFORMALARI ile namaz kılarken, tarikat önderleriyle fotoğraf çektirirken gördük. Özellikle üst rütbeli askerler dini ritüeller ve ibadet için dini mekânlara sivil gitmesi gerekirdi. Eh gen.kur.başkanı ve kuvvet komutanları Ayasofya’da üniforma ile namaz kılarlarsa bu amirale kızmak haksızlık olmuyor mu? O da Cumhuriyete meydan okuyarak üniformasıyla tekkede namaz kılıyor. Balık baştan kokuyor.
Fetö’nün izleri devletten silinmeye çalışılırken yerine Menzilciler, Süleymancılar v.b tarikatlar getirildi. Devlet kurumları süratle laiklikten uzaklaştırılarak islami bir kabuk içine sıkıştırılıyor. Laik demokratik Cumhuriyet yerini siyasal islamın karanlığına terk ediyor. Vakti zamanında irticanın neden suç olmaktan çıkardıkları daha iyi anlaşılıyor. Siyasal islamcı olduğu söylenen M.S.Bakanı iktidarla el ele, orduyu tarikatların karanlığına teslim ediyor.
Askeri okullara giriş için engel olan irtica soruşturması kaldırıldı. Bunun en somut örneği aşağıdaki cübbeli takkeli amiraldir. Amiral için eğitimi yönünden farklı bilgiler var. Dün akşam Halk tv’de oturumda Harp okulunda okumamış olduğu, sivilden askerliğe geçtiği ve mühendis olduğu söylenen bu kişi için Odatv. com aşağıdaki haberi yazdı. Ayrıca bu kişi Askeri şürada Dz.Komutanlığı tarafından teklif edilmemiş olmasına rağmen amiralliğe terfi ettirilmiştir. Bu terfiyi kim/ler sağlamış ise, TSK’daki tarikatlaşmanın mimarı da O kişidir.
Naci Kaptan

Odatv.com – 02.04.2021 – Cübbeli amiralin bilinmeyen geçmişi
Odatv, Cübbeli Amiral Mehmet Sarı ile ilgili önemli bilgilere ulaştı… Tarikat evinde üniforması üzerine cübbe giyen amiral Mehmet Sarı günlerdir tartışılıyor. Öyle ki Amiral Sarı’nın Deniz Harp Okulu mezunu olmadığı bile iddia edilmişti.
Deniz Lisesi mezunu olan Amiral Sarı, liseden sonra Deniz Harp Okulu’na geçti. Mehmet Sarı, eğitimini 1991 yılında Deniz Harp Okulu’nda tamamlayarak teğmen rütbesiyle mezun oldu. Ordu Fatsalı olan Amiral Sarı’nın babasının da Polis memuru olduğu öğrenildi. Sarı’nın dedesinin 1980 öncesinde öldürüldüğü bu yüzden de milliyetçi bir yapıya sahip olduğu belirtildi. Amiral Sarı’nın, 17 – 25 Aralık’tan sonra çevresine “yerli ve milli” diyerek konuşmalar yaptığı vurgulandı.
Deniz Kuvvetleri’nde amiral olacaklar listesinde olmamasına rağmen Yüksek Askeri Şura kararıyla terfi ettirilerek amiral yapılan Sarı, Tersaneler Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Amiral Mehmet Sarı’nın tarikat evinde cübbeli fotoğraflarının medyada yayımlanması sonrasında büyük tartışmalar yaşanmıştı.
https://odatv4.com/cubbeli-amiralin-bilinmeyen-gecmisi-02042132.html

Sarıklı amiral

EMİN ÇÖLAŞAN

Sevgili okurlarım, Türk Ordusu’nda halen görev yapmakta olan bir
amiralin sarıklı cübbeli fotoğrafları birkaç gün önce medyada yer almıştı.

Bunları üniformasının üzerine giymişti. Fotoğrafın bir tarikat tekkesinde çekildiği iddia ediliyordu. Tekkenin kapısında amiralimin üzerine görevinin simgesi olan forsu çekilmiş tek yıldızlı makam aracı da bekliyordu!
Ancak şahsın yüzü tam olarak belli değildi. Bu belgeleri görünce çoğunuz gibi ben de “Yok artık, bu kadarı da olmaz. Bu haber mutlaka asparagas” demek zorunda kalmıştım!..
Cumhuriyet Gazetesi dün bu şahsın ismini manşetten açıkladı.
“TSK’nın hoca efendisi.”
Amiralin adı Mehmet Sarı!
Şu anda Deniz İkmal Komutanı imiş.
Üstelik Deniz Harp Okulu mezunu değil.
Dolayısıyla kurmay da değil.
TSK’ya yıllar önce sözleşmeli subay olarak alınmış. Sivil üniversite bitirmiş, Yüksek Askeri Şura tarafından amiralliğe terfi ettirilmiş. TSK’daki unvanının “Hoca efendi” olduğu iddia ediliyormuş. İnşallah günün birinde onu Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak da görürüz. Amin.
Ey benim şanlı ordum…
Atatürk ilkelerinin, Atatürk devrimlerinin koruyucusu, en büyük güvencemiz olan ordum… Demek ki gün gelecek ve biz senin tam da orta yerinde bir amiralin bile tekke ziyaretlerine, üniformasının üzerine geçirdiği sarık, takke ve cübbesiyle tarikat ayinlerine katıldığına tanık olacakmışız.
Maşallah!
Ne diyeyim, Allah bu günlerimizi bize aratmasın.
Sana neler oldu, bu durumlara nasıl düştün ey benim sevgili ordum, şanlı ordum!
Milli Savunma Bakanlığı şimdi bu hoca efendi amiral hakkında soruşturma başlatmış!..
Demek ki Bakanlık onu hiç tanımıyormuş!..
İş artık şirazesinden çıktı.
Soruşturma başlatsa ne olur, başlatmasa ne olur!
Anladın mı ey benim ordum, anladın mı?

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/emin-colasan/sarikli-amiral-6350533/
This entry was posted in EMİN ÇÖLAŞAN, İrtica, SİYASAL İSLAM, TARİKAT VE CEMAATLAR, TSK, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *