New York’ta ‘#StopErdogan (Erdoğan’ı durdurun)’ ilanıyla ilgili Ankara’da soruşturma açıldı

New York’ta ‘#StopErdogan (Erdoğan’ı durdurun)’ ilanıyla ilgili Ankara’da soruşturma açıldı

ABD’nin New York kentinde verilen bir ilanda, “Türkiye’de 5 bin kadın ve 780 bebek siyasi sebeplerle cezaevinde” ifadeleri yer aldı   –   ©AST
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ilanlarla ilgili olarak Twitter hesabından Gülen grubunu sert ifadelerle hedef aldı.
Çelik, iletisinde, “FETÖ Terör Örgütü, Türkiye düşmanı bir ihanet şebekesidir. FETÖ, Türkiye’ye düşmandır, bu nedenle Cumhurbaşkanımıza düşmandır. Bu ihanet şebekesi, New York’ta “stop Erdoğan” başlıklı yalan dolu ilanlarla Sn Cumhurbaşkanımızı hedef alarak ihanetlerine yeni bir sayfa ekledi.” ifadesini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı durduramayacaklarını belirten Çelik, bir sonraki iletisinde, “Bu ihanet şebekesi Türkiye’yi durduramaz, Cumhurbaşkanımızın kararlı yürüyüşünü durduramaz. FETÖ ihanet planlarının önünde en büyük engel olarak Cumhurbaşkanımızı gördüğü için dünyanın her yerinde Erdoğan düşmanlığı yapıyor.” sözleriyle “StopErdogan (Erdoğan’ı durdur)” ilanlarına tepkisini dile getirdi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ABD’nin New York eyaletinde reklam panolarında yer alan ilanı verenler hakkında soruşturma başlattı.
Türkiye’deki ‘insan hakları ihlallerine dikkati çekmek’ amacıyla verildiği belirtilen ilanlarda Türkiye’de cezaevlerinde binlerce kadının ve yüzlerce çocuğun siyasi sebeplerle tutulduğuna dikkat çekiliyor.

ABD’nin New York kentinde, “Erdoğan’ı durdur” ifadelerinin yer aldığı ilan verildi” Advocates of Silenced Turkey

New York’un en kalabalık bölgesi olan Manhattan’daki sokaklara verilen 450 metrekare büyüklüğündeki dijital ilan New York’un ünlü caddelerinden 42. ve 8. caddelere konuldu. Bu caddelerden her hafta milyonlarca insanın geçtiği öngörülüyor. İlanlarda ayrıca “Sesi kesilmiş Türkiye’ye ses ol” ifadeleri de yer alıyor.

ABD’nin New York kentinde “Erdoğan’ı durdur” ifadelerinin yer aldığı ilan verildi AST

Kampanyayı www.silencedturkey.org isimli sitesinin organize ettiği belirtiliyor.

https://tr.euronews.com/2021/03/04/new-york-ta-stoperdogan-erdogan-durdurun-ilan-yla-ilgili-ankara-da-sorusturma-ac-ld
This entry was posted in YABANCI BASIN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *