VİCDANSIZLAR * Deprem yardımları AKP’li belediyenin otoparkından çıktı

VİCDANSIZLAR

Çok büyük bir bölgeyi yıkan bir deprem yaşanmış, şehirler yıkılmış, yüzbinleri geçen insan yıkılan binaların altında kalmış ve bu kentlere, ilçelere, köylere iktidar partisine oy vermedikleri için yardım ve kurtarma ekipleri gönderilmemişti. 

Kışın ayazında elbisesiz, ayakkabısız ve hatta çorapsız kalan depremzedelere gönderilmek üzere AKP’li belediyelere teslim edilen yardım kolilerinin ise bölgeye gönderilmediği ortaya çıktı. Üsküdar belediyesine teslim edilen yardım kolileri belediyenin kapalı otoparkından çıktı. İşte bu vicdansızlığın ve çıkarcılığın acı bir örneğidir. Anlaşılan odur ki AKP’ye ait olan Üsküdar belediyesi bu kolileri satmış veya satacak veya yandaşlarına seçim rüşveti olarak dağıtacaktır. yazıklar olsun bu zihniyetteki vicdansız insanlara. Bu örnek bile önümüzdeki yerel seçimde AKP’ye neden oy verilmemesi gerektiğinin göstergesidir.
Naci Kaptan – 12.02.2024

Deprem yardımları AKP’li
belediyenin otoparkından çıktı

cumhuriyet.com.tr – 12.02.2024

Deprem bölgesine gönderilmek üzere AKP’li Üsküdar Belediyesi’ne teslim edilen yardımlar, belediyeye ait spor salonunun otoparkından çıktı. Kızılay’ın depremde çadır satması ve deprem yardımlarının nereye gittiği sorularının yanıtsız kalmasının ardından bir skandal daha yaşandı. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; yurttaşın deprem bölgesine gönderilmesi için Üsküdar Belediyesi’ne teslim ettiği yardım kolileri, belediyeye ait otoparka saklandı.
Depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen bölgeye ulaştırılmayan koliler, kıyafet, ayakkabı ve oyuncaklar Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi’nin kapalı otoparkından çıktı.
BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise deprem bölgesine büyük yardımlar yaptıklarını belirterek konuyu araştırıp bilgi vereceğini ifade etti. Belediye yetkilileri ise deprem yardımlarının neden spor salonunun otoparkında tutulduğuna dair bir açıklama yapmadı.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *