OLAYI BASIN BÜYÜTMÜŞ!


OLAYI BASIN BÜYÜTMÜŞ!

Rıfat Serdaroğlu: 23 Şubat 2023

Temel hamamda peştamal yerine beline, yandaş bir gazeteyi sarmış bir şekilde dolaşıyor!
Tellak sormuş; Kardeşim bu ne hal? Niçin sardın beline bu gazeteyi?
Temel kasılarak; “Basın her şeyi büyütüyormuş dediler da!”
Depremzede bir vatandaş, çadırlar arasında Belediye Başkanlarıyla dolaşan Kılıçdaroğlu’na sorar; “Abi, çadır alacaktım da, Kızılay nerde?” Kemal Bey; “Bilmiyorum” der ve etrafına sorar; “Kızılay nerde?”
Kılıçdaroğlu’nun “Kızılay nerde” dediğini duyan yandaş-paydaş maaşlı eleman bir gazeteci hemen telefona sarılır, merkezi arar ve haberi yazdırır!
“Kılıçdaroğlu, Kızılay nerde diyerek hem depremzedeleri kışkırtıyor hem de Reisin çalışmadığını söylüyor!”
Haber ertesi gün “Bay Kemal’in İhaneti” başlığıyla çıkar!
Sabah kestane balını ve manda yoğurdunu yeni yemiş olan Asrın Lideri, gazeteyi okur okumaz, ortağı Püskevitçiyi arar, “Hazırlan ortak, senin iline gidiyoruz” der ve Osmaniye’de çadırda şu konuşmayı yapar;
“Ama terbiyesiz terbiyesizliğini bırakmaz. Çıkmış “Kızılay nerde” diyor? Be ahlaksız, be namussuz, be adi. Kızılay 2,5 milyon insanına yemek sunuyor. Geçici barınma merkezlerini hızla devreye alıyoruz. Bölgeye 300 bin çadır sevk edildi” dedi!
Gördünüz mü bir işgüzar gazetecinin kasıtlı, yanlış bir haberi, Erdoğan gibi zarif-kibar bir salon beyefendisini nasıl çılgına çevirip, böyle kötü sözler söyletmiş!
Erdoğan’ı yakından tanıyan biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, beraber gittiğimiz son BM Toplantısında kibarlığıyla, görgüsüyle, esprileriyle, yakışıklılığı ve duruşuyla dünya liderlerinin beğenisini kazanan Erdoğan, kadın liderlerin yoğun ilgisini çekmişti!
Peki ne olmuştu, kim ne yapmıştı da üstün kalitedeki bu devlet adamı zıvanadan çıkmıştı?
Olay sonunda çözüldü. Yılanın başı yine gazeteci kökenli bir elemandı!
Asrın liderinin konuşmasının çadır ortamında camdan okunması imkansız olunca, kağıttan okumasına karar verilmiş ve dosya önüne konulmuştu. Fakat eleman, en üste yanlışlıkla Bergamalının “SANDIKTAN KAÇAMAZSIN, SENİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ” başlıklı yazısını koymuştu! İşte o anda Asrın Liderinde maalesef “Kayış Kopmuştu!”
İstemeden, hiçbir katkım olmadan böyle bir olaya neden olduğum çirkin olay için herkesten özür dilerim. İnanın benim bir suçum yok!
Böylesine sıkıntılı, dertli bir günümüzde bir elemanın yaptığı hata ile oluşan böylesine saçma ve terbiyesiz bir yazı ile sizi rahatsız ettiğim için üzgünüm. Yüzünüzü bir parça gülümsetmek için aşağıdaki linki tıklamanızı ve usta sanatçı Genco Erkal’ın Osmanlı döneminde geçen bir olayı hicveden videosunu izlemenizi öneririm…

Sağlık ve başarı dileklerimle
This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *