MEDİPOL * SİZ UYURKEN, SİZ CAMBAZA BAKARKEN NELER OLDU? * ONLAR ZENGİNLEŞİRKEN SİZLER YOKSULLAŞTINIZ!!

MEDİPOL

SİZ UYURKEN, SİZ CAMBAZA BAKARKEN NELER OLDU?


AKP iktidara geldiğinde bu ülkede Medipol grubu yoktu. AKP ile beraber kuruldu ve en büyük özel hastaneler zincirine sahip bakanımız oldu. Erdoğan sarayda kendisine özel hastahane kurmadan tüm sağlık işlemleri Medipol’de yapıldı. Sağlık bilgileri, muayene bulguları, tahlil sonuçları burada GİZLİ kaydı ile kasada muhafaza edildi.
Siz yatırım yapmak isteseniz, bakanlık olmaz diyor, ruhsat vermiyor. Git tefeciden para bul diyor. Bu ülkede hastane ruhsatı taksi plakası gibi karaborsa.
Sağlık Bakanı ne yaptı? Kızılay’a ‘6 hastanen var, sat, çık’ dedi. Sonra götürdü kendisi teklif verdi. Bu, bir başka ülkede yaşansa kıyamet kopardı.
Unkapanı’nda Tekel’in muazzam binaları. Almaya kalksanız milyar milyar eder. Bakana verildi.
Tekel’in Beykoz’daki muazzam arazileri, bakana verildi.
Ankara Gar’ında güzel binalar, bakana verildi.
AÜÇ, tam 555 bin metrekare arazisi bakana verildi.
Vatandaş 1994’te arazisini Maliye’ye okul şartıyla vermiş. İmar planları değiştirilmiş ve sağlık bakanına verilmiş.
Üsküdar’da, bakana verildi. Hastanelerine 2013, 15 tam tarihini hatırlamıyorum, 5 milyarlık yatırıma teşvik belgesi almış… Yazık günah değil mi?
Covid zamanı, 70 milyon Sinovac aşı ithal edildi Çin’den. İngiltere’de üretilen Astra Zeneca, tanesi 3 dolar. Çin’den 12 dolardan aldılar! 630 milyon dolar daha fazla ödedik. Bunun niye kendin ithal etmedin de bir firmaya verdin? Yazık günah değil mi? Hiç mi vicdanınız yok? 26 bin diyabetik çocuk var. İnsülin pompamaları olmadığı için komplikasyonlar yaşıyorlar. Pompa verilse, 20 milyon dolar ediyor. Bakana yalvardık. Bakan 60 milyon dolarlık teşvik alacak, bu ülkenin çocukları pompa yok diye günde 6 kez kollarını parçalayacaklar…”
Rauf Aktolga
This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

One Response to MEDİPOL * SİZ UYURKEN, SİZ CAMBAZA BAKARKEN NELER OLDU? * ONLAR ZENGİNLEŞİRKEN SİZLER YOKSULLAŞTINIZ!!

  1. Pingback: ARŞİVDEN GÜNDEME BELLEK DÜRTÜCÜ * TEKEL’İN ALTIN DEĞERİNDEKİ BİNASI TARİKATÇI MEDİPOL’E VERİLDİ | Cumhuriyetimiz İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *