ARAP DİLİNİ, KÜLTÜRÜNÜ, İNANCINI TOPLUMA DAYATAN, “TÜRKÇE ÖLMÜŞTÜR” DİYEN ŞERİAT İSTEYEN EĞİTİMCİLER

ARAP DİLİNİ, KÜLTÜRÜNÜ, İNANCINI TOPLUMA DAYATAN,
“TÜRKÇE ÖLMÜŞTÜR” DİYEN ŞERİAT İSTEYEN EĞİTİMCİLER

Naci Kaptan / 02 Haziran 2024

Arap emperyalizmi ülkemizde boy vermiş ve MİLLİ EĞİTİM sistemini kontrol eder duruma gelmiştir. AKILCI EĞİTİM sistemi, ŞERİAT isteyen ARAP SEVİCİLER tarafından BİLİMDEN, AKILDAN, ÇAĞDAŞLIKTAN, kopartılarak arap kültürünün CAHİLİYE DÖNEMİNE götürülüyor. Böylece Türkiye zaten geri kalmış olduğu dünya medeniyetlerinden, akıldan ve bilimden daha da kopartılarak 3. sınıf dünya vatandaşlarının yaşadığı geri kalmış sömürgeleşmiş bir ülke haline getirilmeye çalışılıyor. Bu sistemin yaratacağı kuşaklar BİREY değil KUL olacaktır. Düşünmeyen, sorgulamayan bir toplum yaratılıyor.

“TÜRKÇE ÖLMÜŞTÜR” DİYEN YOBAZ CAHİL NAZİF YILMAZ

“İmam hatiplerde Türkçe yasaklandı. Sınıfta, derste, teneffüste Türkçe konuşulmamasını isteyen Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, yaz tatillerini de Arapça öğrenimi için bir sorun olarak gördü. Bildirisinde “Türkçeyi yasaklamak” gibi uygulamaları kendisinin de uyguladığını belirten Yılmaz, aldığı sonuçları ise “Öğrencilerimiz Arapçayı çok sevdiler. Rüyalarında dahi Arapça konuşanlar oldu”
Düşününüz ki bir milleti/ ulusu var eden ana değer DİL BİRLİĞİNİN öldüğünü söyleyen ve eğitimi yöneten bir cahil görev başında. Elinde kamu yetkileri bulunan bu cahil “DİLİNİ KAYBEDEN ULUSLARIN” tarihten silinip gittiğini bilmez mi?
Düşününüz ki Milli Eğitimi DİYANETE/ TARİKATLARA/ CEMAATLERE teslim eden arap sever bir eğitim bakanı görev başında ve tüm gayreti ile eğitimi bilimsellikten kopartarak DİN EĞİTİMİNE yönlendiriyor. Bir zaman sonra eğitim tarihimiz bu yobazları nefretle anacaktır.
Türkiye BOP kurgusunun EĞİTİM YOZLAŞMASINI yaşıyor. Yeşil kuşak projesi ve ürettikleri ILIMLI İSLAM!!! modeli ile emperyalizme direnmeyen, Ulus devlet olmaktan vazgeçen, büyük ulusal kahramanının, yüce Mustafa Kemal ATATÜRK’ün adını anmayan, aydınlanma devrimlerinden, çağdaşlıktan, akılcılıktan vazgeçen parçalanmış bir Türkiye yaratılmaya çalışılıyor. Amaçları, LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYETİ, TÜRKİYE’yi tarihten silmektir.

Yeniçağ gazetesi 01 Haziran 2024 tarihinde şöyle yazdı;

Atatürk’ün ve bilimin kısıtlandığı yeni müfredatı
onaylayanların hepsi imam hatipli çıktı

Son zamanların en çok tartışılan konularından olan yeni müfredatı onaylayan Talim ve Terbiye Kurulu üyelerinin hepsinin İmam Hatip mezunu olduğu ortaya çıktı.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 26 Nisan’da “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adlı yeni müfredat taslağını onayladı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından onaylanan bu yeni müfredat, önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, ilkokul 1. sınıf, ortaokul 5. sınıf ve lise 9. sınıfta kademeli olarak uygulanmaya başlayacak. Bir sonraki eğitim döneminde ise bu uygulamaya 2, 6 ve 10. sınıflar da eklenecek.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre, yeni müfredat taslağı, 1 milyon 662 bin 780 kez görüntülendi ve eğitim paydaşlarından 67 bin 284 görüş ve öneri aldı. Öte yandan bu taslak, çeşitli kesimlerin sert eleştirileriyle karşı karşıya geldi.
Bakan Tekin, TBMM’de gerçekleştirilen AKP Grup Toplantısı öncesi bir gazetecinin, eğitim sendikalarının eleştirilerini hatırlatması üzerine “Kendilerine okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum” yanıtını verdi.

HEPSİ İMAM HATİPLİ

Yeni müfredatın eleştirilmesinin yanında en çok tartışılan konulardan bir tanesi de müfredatı onaylayan Talim Terbiye Kurulu başkan ve üyeleri oldu.
TELE 1 canlı yayınından aktarılan bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanı Tekin gibi 2024-2025 eğitim yılında uygulamaya geçirilecek Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ni onaylayan ekip de imam okullarından mezun oldu.
Milli Eğitim Bakanlık bütçesinden yeni bir kararla 5.7 milyar ayrılan Türkiye Maarif Vakfı’nın da imam hatipliler tarafından yönetildiği ortaya çıktı.
This entry was posted in EĞİTİM, İrtica. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *