TAPULARINIZ TEHLİKEDE Mİ? Tapuda nabız yokladılar, mülksüzleştirme ve döviz kasırgası seçimden sonra kopacak!

Tapuda nabız yokladılar, mülksüzleştirme ve
döviz kasırgası seçimden sonra kopacak!

Turhan Bozkurt

Merkez Bankası’nda arka kapıdan satacak döviz kalmadı. Seçime kadar doları tutmak için faizi 500 baz puan artırdılar. Ancak bu da yetmeyecek. Gerçek enflasyon ile TÜİK’in enflasyonu arasındaki uçurum sebebiyle TL hâlâ riskli.

Faiz artışı Borsa İstanbul’u (https://tr.investing.com/indices/ise-…) nasıl etkileyecek?
Tapuda nabız yokladılar, mülksüzleştirme ve döviz kasırgası seçimden sonra kopacak! Dolar (https://www.investing.com/currencies/…) TL kurunda faiz etkisini hissetirmek için bugün de arka kapıdan satış yaptılar. Düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilecek.
Merkez Bankası’nın (TCMB) net döviz rezervi swaplar ve Hazine mevduatı hariç -73 milyar dolar mertebesine indi. Neler olacağını 9 Kasım 2023 tarihinde anlatmıştım. e-Devlet’te “Tam hisse” yerine “Müşterek” ibaresi yazıldı. Neler oldu? Neler olacak?
AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilere 5 bin TL seyyanen zam kararını 23 Mart Cumartesi günü açıklayacak mı? 5 bin TL emekli için yeterli mi?
Günün sorusu: Amerikan Merkez Bankası (Fed) tahmin ettiğim gibi faizi indirmedi. Altın ve gümüş ne olacak?
Spot altın (https://tr.investing.com/currencies/x…) ve gümüş cenahında yeni ralli öncesi kritik eşiklere dikkat!
DEMEK Kİ NE İMİŞ! FED MARTTA İNDİRİM KARARI ALMAYACAKMIŞ!
Fed Başkanı Jerome Powell: “Yakın vadede bilanço daraltma hızının yavaşlatılması uygun olacak. Enflasyonu düşürmek için ilerleme kaydediyoruz. Ancak hedefe giden yol engebeli. Son iki aylık verilere ne aşırı tepki vereceğiz ne de onları görmezden geleceğiz. Faizlerin aşırı düşük seviyelere dönmesini beklemiyorum.” #bist #dolar #faiz
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *