ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE BİLGİSAYAR HİLELERİ YENİDEN…* SEÇSİS

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE BİLGİSAYAR HİLELERİ YENİDEN…

11 Ocak 2024 gecesi uykum tutmadı, TV ekranı karşısında TRT-1 yayınını izliyorum. Bir ara ekranın alt tarafında hareketli / kayar bir yazı geçti. Yazıda, önümüzdeki yerel seçim sonuçlarının SEÇSİS BİLİŞİM SİSTEMİ ile daha güvenli olarak değerlendirilebileceği belirtiliyordu. Değerli okuyucularımıza bu sisteminin nasıl bir bilgisayar programı olduğunu bu konunun uzmanı bir yazılımcının dilinden aktarmak istedim.
Aşağıdaki yazı; benim 2021 yılı Mart’ında yazımını tamamladığım NE YAPMALI adlı kitabımın 21…28. nci sayfalarında yer alan , 2014 yılında kaleme alınmış bir yazıdır. Yazarın adını saklı tutuyorum. Yazıyı; olduğu gibi, virgülüne bile dokunmadan aktarıyorum.
Bilginiz olsun diye not ediyorum; 173 sayfalı, B/S ınızda sadece 1 MB yer yer tutacak olan kitabım; daha önce kitaplarımdan birini basarak yayınlayan saygıdeğer bir gazetemiz iktidarın hışmından çekindiği için sanıyorum basamayacağını belirtmiştir.
Saygılarımla, Dr. İlhan Azkan

TÜRKİYENİN GELECEĞİYLE NASIL OYNANDI
BİR BİLGİSAYAR PROGRAMCISINDAN DEHŞET DOLU AÇIKLAMA

— Yönlendirilmiş ileti —: 17 Mart 2014
“Profesyonel satıcı olmadan önce 7 yıl bilgisayar programcılığı yaptım. Bu dönemde öğrendiğim en önemli kavram şudur; sanal ortam literatüründe imkânsız benzeri bir kavram asla yoktur. Bir bilgisayar programcısının yaptığı engelleme, şifreleme benzeri olağan üstü olan bir güvenlik yazılımı, diğer bir programcı tarafından rahatça kırılabilir, kilitleri açılabilir, verileri değiştirilebilir. Bir atasözü vardır hani -el elden üstündür der. Bu söz sanal ortam için çok uygundur. Bir programcı çözemez ise başka bir programcı mutlaka çözer istenen problemi.”
Son genel secim sonuçlarının hiçbir zaman hilesiz, normal sonuçlar. olduğuna inanmadım Yıllardır tek parti hükümeti görmemiş ülkemizde, milyonlarca insanın meydanlarda toplanarak tepki gösterdiği bir partinin böylesine büyük bir oy farkı ile iktidara gelmiş olması mümkün olamazdı. Bu konuda, açıklayıcı olduğunu düşündüğüm bir alıntı gönderisi aldım ve sizlerle de paylaşmak istedim.

22 TEMMUZ 2011- SECİMLERİNİN SONUÇLARI
BİLGISAYARDA NASIL DEGİŞTİRİLDİ….
22 Temmuz sonuçlarını AKP’nin ve Erdoğan’ın kendisi de beklemiyordu çünkü bu secim sonuçlarını değiştirme sahtekârlığı onlardan habersiz yapıldı, sadece halk ve AKP bu secim sonucuna Tarhan Erdem’in sözde anket sonuçlarıyla psikolojik olarak hazırlandı.
Türkiye genelinde Türkiye toplamının %25 oyları secimin bitmesinin ilk bir saatinde merkez bilgisayarı üzerinden tamamen AKP’ye aktarıldı ve AKP secime %25 oyla baslarken diğerleri sıfır oyla başladı ve sonra normal dağılıma bırakıldı. Bu yüzden AKP’nin gerçek oyları %47 değil % 22-%28′ arasındadır.
Bunun en büyük kanıtı da benim ve birkaç arkadaşımın incelediği tüm YSK sonuçlarında hiçbir sandıkta AKP oyunun %25 altına düşmemesidir. Yani Türkiye’nin her sandık bölgesinde dört kişiden en az birinin AKP’ye oy vermesi mümkün müdür?
Özellikle Çankaya’da, Alsancak’ta ve diğer tüm Atatürkçü ve milliyetçi sandık bölgelerinde ve şehirlerinde, kasabalarında, semtlerinde, köylerinde. HAYIR,!! Mantık olarak kesinlikle mümkün değildir.
SECİMDEN EMPERYALİST GÜÇLERİN İSTEDİĞİ
SONUÇLAR CIKTI, TÜRKİYE’NİN VERDİĞİ OYLAR DEĞİL
Secim sonuçlarının hızlı bir şekilde duyurulmuş olması 22 Temmuz seçimlerinin sonuçlarına gölge düşürmek için yeterli mi? Bizce yeterli. Özellikle gizli servislerin dünyada birçok secime müdahale ettiği gerçeğini göz önüne alırsak ve bazı güçlere göre bazı ülkelerin kaderini insanlarının demokrasi kandırmacası altında attıkları oylarının secim sonucunu haklı olarak değiştirebilmesinden haksız olarak değiştirmek daha akıllıca ve daha önemli ise ve o ülke diğer büyük bir ülkenin planlarının bas aktörü olarak yer alıyorsa sadece ve sadece bu nedenden dolayı bile yeterlidir. İste biz yukarıda saydığımız bu olasılıkları inceleyip şu sonuca vardık.
Gizli servislerin seçimleri etkilemeleri 1948 İtalya seçimleriyle başladı, daha sonra Türkiye’de 1954 yılında Menderes’le devam etti ve birçok ülkede yapılan ve yapılmaya çalışılanlardan sonra bugünlere gelindi. Bugün seçimlerin sonuçlarını değiştirmek bilgisayar ortamında daha kolaydır.
Türkiye’deki secimde hilenin nasıl yapıldığını su anda son aşamasında inceledik ve secim gecesinde tahmin ettiğimiz gibi hile yapıldığı olasılığı çok yüksektir ve bazılarının dışında bu müdahale yapılırken kimsenin ruhu da ne yazık ki duymadı, hatta AKP’liler de hilenin nasıl olduğunu bilmedikleri için secimde başarılı olduklarını zannettiler.
Su anda secim sandık sonuçlarının çoğunluğunu tek tek kontrol ettik ve yüzdelerini dikkatle inceledik, bulgular tam tahmin ettiğimiz gibi, sonuçlar bilgisayarda saat 5.30’da ilk secim sonuçlarının gelmeye başladığı zaman il il değiştirildi, AKP secime %25 fazla oyla başladı, elimizde tüm sandık sonuçlarının imzalı belgeleri olsa yapılan hile hemen görülebilir.
Şu ana kadar gördüğümüz durum AKP’nin hiçbir sandıkta %25 altına düşmemesidir. Her sandıktan en az %25 AKP’ye oy çıkması mümkün müdür? Hayır, çünkü çok partili demokrasilerde her bölgeden ayni şekilde oy çıkması matematiksel olarak milyonda bir olasılıktır ve mantıksal olarak mümkün değildir.
Peki, bu %25’e tekabül eden yaklaşık 7- 8 milyon oy nereden ortaya çıkmıştır? Nüfus kütükleriyle seçmen kütükleri arasındaki 7 milyon farktan mı; yani muhalefet oylarının bir kısmının yok edilmesindendi? Yoksa diğer partilerin oylarının secimin ilk bir saatinde sıfırlanıp AKP’ye aktarılması ve secimin diğer partiler %0 ile baslarken AKP’nin %25 ile başlaması mı? Her ikisi de mümkün. Fakat bir gerçek var ki kesinlikle gözerdi edilemez. Seçimin ilerleyen saatlerinde oyları düsen bir partinin (AKP) %25 ile başlayıp secimi kaybetmesi imkânsızdır. İste hile de buradadır!
Hilenin sekli: Bizim basından beri tahmin ettiğimiz bu sekil sandık secim sonuçlarıyla bu iddiamızı tamamen güçlendirdi. Secim sonuçları YSK merkez bilgisayarından, Cihan (Fethullah’ in) Haber ajansı aksam 6 dan sonra ilk secim sonuçlarını açıklamadan önce, ilk secim sonuçlarının gelmeye başladığı saat 5:30 civarında 15- 20 dakika bir görevli tarafından değiştirildi veya hacı edildi ve AKP %25 oyla secim yarışına baslarken diğerleri de % 0 oyla başladı ve saat 6:00-6:30 arası o ana kadar alınan sonuçların Türkiye’nin %50 ‘si olduğu ilan edildi.
Bu ayarlamadan sonra AKP’nin oyları düşse de diğerlerinin yükselse de AKP’nin secimi kaybetme ihtimali yoktu ve plan AKP’nin en az 367 milletvekili çıkaracak kadar yani Türkiye’nin en az %50 oyunu alabilecek şekilde yapıldı, oysaki ileriki saatlerde sonuçlar açıklandığından müdahale yapılamadı ve bu yüzden AKP’nin oyları düşmeye ve CHP, MHP’nin oyları yükselmeye başladı, GP ve DP’nin oyları da sıfırdan başladığından oyları yükselse bile %10 barajını asma olanakları yoktu.
Mantıki ve matematiksel olarak secim sonuçlarında ilk bir saatte Türkiye’nin %50 oyunu almayı basarmış bir parti diğer yüzde ellilik oylar da okunduktan sonra daha da yükselmesi gerekmektedir. Fakat öyle olmadı, merkez bilgisayarı sonuçlarına ilk bir saatte müdahale secimin sonucunu AKP lehine tamamen değiştirdi. Dikkat ettiyseniz web sitesindeki secim sonuçlarındaki pdf . dosyalı dokumanlar Excel veya Access programından çıkma, yani ana dokumanda yapacağınız bir değişiklik otomatikman diğer tüm il ve sandık sonuçlarını değiştirebilir, sandık secim sonuçları fotokopi (can) yoluyla pof dosya programı yapılmamış bu da şüphelerimizi tamamen doğruluyor.
Bakiniz İzmir’de AKP’nin CHP ile ayni sayıda oy alıp 5’ er millettekileri çıkarmaları olanaksızdı fakat ilk bir saatte müdahaleden dolayı AKP’nin (% 25 + gerçek değer) olarak değiştirilen oyları müdahale sonrası normal oyların gelmesiyle % 30’a kadar geriledi. Yani tüm Türkiye sonuçlarına müdahale olmasa AKP’nin gerçek oyları gerçekte %22+-6 veya % 8-% 28 veya % 30 civarında olacaktı.
CHP ve MHP ve diğer partilerin oyları gerçekte ortalamada bir buçuk katlarına yakındı. CHP özellikle İzmir’de 1 milyon seçmen üzerinden oyların %60’ini alıp 5 milletvekili yerine 8-9 milletvekili çıkaracaktı ve AKP’nin İzmir’deki toplam oy oranı % 13 olarak çıkacaktı.
Ayni oranı Türkiye’ye uygularsak AKP’nin gerçek milletvekili sayısı 190, CHP’nin 190 ve MHP’nin ise 150 olacaktı. Artık eskisi gibi sandıklarda hile yapmaya gerek yok, basit bir bilgisayar müdahalesi bir ülkenin kaderini iste böyle çizebiliyor.
22 Temmuz 2007’de düzenlenen erken genel seçimlerde AK Parti yüzde 46,58 ile 341 milletvekili, CHP yüzde 20,88 ile 112 milletvekili, MHP ise yüzde 14,27 ile 71 milletvekili çıkarttı. DTP’nin desteklediği Bin Umut Adayları 22 milletvekilliği kazanırken, 4 bağımsız aday da meclise seçildi.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *