DÜŞÜNCELER, YORUMLAR

Kur’an’ın ve ezanın Türkçe okunmasına karşı çıkan siyasi islamofaşistler ve onları takip eden cühela, inandıkları Tanrının gönderdiği kitabın tam tersini uyguluyorlar ve savunuyorlar.
Bakınız Yusuf suresinin ikinci ayeti ne diyor: “Bu Kur’an anlayasınız ve akıl erdiresiniz diye size Arapça indirilmiştir”. Bunun anlamı Kur’an’ı anlamak için ya 1400 yıl önceki Kureyş lehcesi ile Arapça öğreneceksin ya da kendi dilinde okuyacaksın.
Mükemmel Arapça bilmeden Kur’an’ı Arapça okursan bir başka sorun daha karşınıza çıkar. Türk dili ve Arap dili sesleri farklı olduğu için hiç bir Türk Kur’anı bir eğitimli Arabın okuduğu gibi okuyamaz. Yani, mükemmel Arapça bilmeden okunan Kur’an tümü ile yanlış okunur; yanlış okuma sonucu asıl anlamın tersi anlamlar ortaya çıkar.
Asım Esen

Bilimin, teknolojinin, (özellikle de insanlık tarihindeki en büyük “mucize” diyebileceğimiz) internetin bu denli yaygınlaşmış olması, kutsal sayılan (başta Kuran gibi) kitapları artık işlevsiz, yararsız ve gereksiz hale getirmeliydi. Halkın cehaletinden ve (ölüm sonrası ile ilgili) yersiz korkularından yararlanarak egemenliklerini sürdürmek isteyen bencil, vicdansız siyasetçiler, şarlatanlar, cehaletin “nimetlerine” sığınan din adamları yüzünden ülkemiz her alanda derin bir çöküş süreci içinde bulunmaktadır. Yürekli aydınlarımız ve dürüst, vicdanlı siyasetçilerimiz ortak bir cephede buluşarak “örgütlü cehaletle” mücadele için artık seferber olmalıdır. Başka çare biliyorsanız, boşuna kendi kendinize yakınmak yerine, korkunuzu yenerek lütfen önerilerinizi duyurmak, paylaşmak zahmetinde bulunun.
Ben Atatürk’e (tapmak derecesinde) hayranım. (Dincilerin yıllardır bunca kirletmesine rağmen yine de güzel bulduğum) bu aziz vatanı ve laik, çağdaş uygarlığımızı çok büyük ölçüde yüce Atamıza borçlu olduğumu biliyorum. Siyasal islamcılar bu bilinçten yoksun kaldıkları (kasten öyle bırakıldıkları) için (örgütlü) cahil ve ülkemiz için tehlikeli sayılmalıdır.- (Kemal Rastgeldi)
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *