Devlet darbesi teknikleri

CUMHURİYET – Mine G. Kırıkkanat – 07.01.2024

Devlet darbesi teknikleri

…………………………………………………………………………………

TEPSİDE SUNULAN TÜRKİYE

Stalin yönetimindeki eski SSCB, İkinci Dünya Savaşı’nın bitimi 1945’ten 1953’e kadar süren bir itişmede, Kars ve Ardahan’ı Türkiye’den koparmakla tehdit etti. Bu tehdit, o zaman da bugünküler kadar cahil, vasat ve çıkarcı olan siyasal erkin yoz liderleri Celal Bayar ile Adnan Menderes’in hem hükümet hatta hem de ordunun yularını ABD’ye teslimiyle sonuçlandı.
ABD, Batı emperyalizminin amiral gemisidir. NATO’dur. Sömürdüğü yeri silip süpürür, kemirir bitirir. Elbette bir planı vardı, Asya ile Avrupa’nın kavşağındaki stratejik topraklar için.
O gün bugündür Türkiye’miz “sürekli darbe” tekniğiyle yönetildi ve hükümetleri susta durduran; haşhaş, tütün ekimini ve sonunda ata tohumlarının satışını yasaklayan tarım yasaları çıkarttırmaktan, ülkemizi sığınmacı çöplüğüne dönüştürmeye kadar her darbenin arkasındaki küreselci Batı’nın komutanı ABD devletimizi ele geçirmedi, içten çökertti!

SÜREKLİ DARBE TEKNİĞİ

Sorarım size, hangi özgür ve bağımsız ülkenin yüz yıllık tarihinde üç askeri darbe, bir askeri darbe girişimi vardır? Hangi özgür ve bağımsız ülkede, tam da askeri ve sivil darbeler öncesi cehalete karşı mücadele eden bunca aydın, bunca profesör, gazeteci, asker ve Emniyetçi suikastta öldürülür?
Hangi özgür ve bağımsız hukuk devletinde bunca aydın ve politikacı yıllardır hapis yatar?
Bütün askeri ve sivil darbelere, kumpas ve suikastlara tanıklık eden benim kuşağımdan birinin Türkiye’de uygulanan “sürekli darbe” tekniğini irdelemesi gerekiyordu.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *