ÜLKENİN ÇİVİSİ NASIL ÇIKARTILDI? * MSB’de SİVİL GENERALLER!!!

MSB’DE SİVİL GENERALLER


Milli savunma üniversitesi rektörü sivil, ama rütbesi bölümünde korgeneral yazan subay kimlik kartı var. MSB’da, genel müdür sivil, rütbesi tümgeneral yazan subay kimlik kartı var. Gen müd. yrd. sivil, rütbesi bölümünde tuğgeneral yazan subay kimlik kartı var.
Askere sicil veren sivil var. Nasıl değerlendiriyor askerlik mesleğini de sicil veriyor?
Hatta kendisi 657 sayılı kanuna tabi devlet memuru olmasına rağmen, maiyetindeki askerlerin izin kağıdına titrini tümgeneral veya albay diye yazarak imzalayan var.
Düşünün, asker değil ama o rütbelere pat diye konmuşlar bir yönetmelikle. Terörle mücadele kapsamında korumalı konutlarda oturan askerlerin lojmanlarından bile istifade ediyorlar.
Ne oldu askeri vesayet diye zıplayıp vesayetçi mi oldunuz şimdi?
Utanmasanız general forsu takarsınız makam araçlarına.
Hangi akılla o rütbelerin yazıldığı kimlikleri taşıdınız? Subay olmak öyle kolay mı? Hop tepeden bir yönetmelikle taktınız yıldızları öyle mi?
Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zincirini ortadan kaldıran bu ciddiyetten ve köklü devlet geleneğinden uzak uygulama ve kanuna aykırı yönetmelik, Em. Korgeneral
Abdullah Yaşar Cihansız komutanımın verdiği hukuki mücadele ile ortadan kalktı.
Omuzlarımızda her zaman ağırlığını ve sorumluluğunu hissettiğimiz ve uğruna ömrümüzü verdiğimiz, şanlı Türk Silahlı kuvvetleri üniformasının rütbe temsili olan yıldızları, acaba mercan yokuşundan mı aldık sanıyor bu kendini bilmezler?
Bu kadar ucuz mu o rütbelere kavuşmak?
İktidar sahiplerine sesleniyorum,
Kahraman Türk Ordusundan siyasi elinizi ayağınızı çekin. Kışlaya siyaset girmez, giremez.
Her birimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün askeriyiz ve yalnızca onun emrinde ve Türk Milletinin hizmetindeyiz.

Kevser Ofluoğlu
@KevserOfluoglu
Ben bir Türk kadını olarak 31 yıl askerlik yaptım. Şimdi bakıyorum da askerliğini bedelli yapan bir çok gereksiz ve fikirsiz ahkam kesiyor, “Mehmetçik Filistin’e ” diye. Türkiye Cumhuriyetinin teminatıdır Türk Ordusu, başka hiç bir ülkenin değil.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *