Türkiye ve Dünya Gerçekleri; Yahudi Cesaret Ödülü alan TEK Müslüman: Recep Tayyip Erdoğan!

Zamanın başbakanı Erdoğan’ın YAHUDİLERDEN almış olduğu 2 cesaret/üstün hizmet madalyasına ait bilgiler internetten silinmiş. Erişebildiğim bilgiyi tarihe not düşmek adına paylaşıyorum.


Türkiye ve Dünya Gerçekleri;
Yahudi Cesaret Ödülü alan
TEK Müslüman: Recep Tayyip Erdoğan!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Ocak 2004’teki Amerika ziyareti sırasıda New York’ta “Amerikan Musevi Komitesi” tarafından “Yahudi Cesaret Ödülü” olan “Davut Boynuzu” verilmişti.
Ayrıca belirtmek gerekirse Amerikan Yahudi Konseyi’nden Yahudi Cesaret Ödülü’nü alan sadece Türkiye’den değil tüm Müslüman dünyadan tek devlet adamı Tayyip Erdoğan’dır.
__________________________________________________

Musevi Cesaret Ödülü değil Yahudi Üstün Hizmet Madalyası!

Amerikan’ın BOP EŞBAŞKANI atadığı Tayyip’e verilen bu ödülün aynısı Çevik Bir’e de verilmişti. AKP’nin medyadaki seslerinden Vakit Gazetesi Çevik Bir’e ödül verildiği vakit gazetesindeki başlık “Yahudilerden üstün hizmet ödülü” idi. Fakat aynı ödül BOP EŞBAŞKANI Tayyip’e verilince 11 Haziran 2005 tarihli Vakit Gazetesi’ndeki başlık “Musevilerden Cesaret Ödülü” oldu. Gerçekte bu ödülü Yahudiler kendilerine üstün hizmet edenlere veriyor. Bu ödülü kısa adları ADL ve AJC olan kurumlar veriyor Amerika’da. Yani Anti Defamation League ve American Jewish Committiee (Amerikan Musevi Komitesi)
Ayrıca Amerikan uşağı Tayyip ve Çevik Bir ikilisinin 16 Temmuz 2002 tarihinde (genel seçimlerden önce) ABD’ye Jewish Comitte’nin davetlisi olarak gittiğini ve JINSA (Yahudi Ulusal Güvenlik Enstitüsü) yetkilileri ile de görüşmeler yaptığını hatırlatırım. Haberin ve görüşmelerin ayrıntılarını AKP’nin medyadaki sesi ‘Yeni Şafak’ gazetesinin Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yapan Nasuhi Güngör’ün ‘Yenilikçi Hareket’ adlı kitabında ‘Yahudi Komitesinin davetlisi’ başlığı altında bulabilirsiniz.
1993’teki Yahudi Düşmanı Tayyip 2004’te Yahudilerden Üstün Hizmet Madalyası Aldı. Tayyip “Yahudi Üstün Hizmet Madalyası” aldıktan sonraki ‘teşekkür’ konuşmasında şunları döktürdü:
“Musevi düşmanlığı utanç verici bir akıl hastalığının tezahürüdür katliamla sonuçlanan bir sapkınlıktır sapıklıktır… Soykırım etnik temizlik ırkçılık İslam düşmanlığı Hıristiyan düşmanlığı yabancı düşmanlığı ve terörizm geçmişten bugüne kadar devam edegelen kötülüğün farklı yüzleridir… Başka dinlere hoşgörü göstermek bize Peygamber mirasıdır… Musevi düşmanlığının Türkiye’de yeri yok…”
Tayyip Erdoğan bu açıklamayı yaparken 3 Kasım 2002 seçimleri öncesinde Bülent Arınç ‘Şeref Madalyalarımız’ dediği konuşmalar silsilesinde Yahudiler için şöyle demişti:
“… Şöyle bir hadisi şerif var Müslümanlarla Yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır. Bu harpte Müslümanlar galip gelecektir ki Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ağaçlar haber verecektir ‘Ey Müslüman arkama Yahudi saklandı gel onu öldür’ diyeceklerdir.”
Ayrıca Amerikan hizmetlisi Tayyip Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken ‘Yörünge’ dergisinin 8 Ağustos 1993 tarihli sayısında Ali Akel’le yaptığı röportajda aynen şu ifadeleri kullanmıştı:
“İsrail zihniyet itibariyle insan denilen mükemmel varlığı varlık sebebi dışında tanımlayan emperyalist şovenist bir anlayışın ifadesidir. Türkiye’nin İsrail’i tanıması tarihimiz açısından ciddi bir talihsizliktir. Bizim tarihimize sürülmüş bir kara lekedir… Ortadoğu’daki kanser mikrobu olan bu zihniyeti sulamak beslemek kadar büyük bir zulüm olamaz… İsrail’i devlet olarak tanımıyorum.”
Erdoğan’a “Yahudilerden üstün hizmet ödülü” veren ADL’nin kim ne olduğunu ne yaptığını bilinmezse bu ödülün anlamı havada kalır.
Tayyip’e ‘Yahudi Üstün Hizmet Madalyası’ Veren ADL Kimdir Neye Hizmet Eder?
20 Kasım 1992 tarihli AKP’nin medyadaki diğer yayın organı Zaman Gazetesi’nin 2. sayfası. Başlık aynen şu şekilde: “ABD’de Yahudi mafyası: ADL” Yunus Altınöz imzalı haberin ayrıntıları da şu şekilde. Bir bölümünü yazıyorum:
“İngiliz Farmasonluğu’nun Yahudi kolu olan B’nai Brith’in etkisi altındaki ADL 1913 yılında kurulmuştur. ADL adeta Amerikan mafyasının halkla ilişkiler bürosu gibidir. Kurdukları ‘Denizaşırı Yatırımcılar Servisi’ adlı şirketle milletlerarası silah ve uyuşturucu kaçakçılığı kirli parayı aklama gibi işleri yürütmektedir.
İşgal altındaki Filistin topraklarında ve Kudüs’ün Hıristiyan ve Müslüman bölgesindeki geniş arazilerin kanunsuz alım satımının ortaya çıkarıldığı emlak skandalı da yine işin içinde ADL’nin varlığını ortaya koyuyor. ADL’nin bilinen cinayetleri şunlardır: 15 Ağustos 1985’te Kafkasyalı Müslüman lider Tscherim Sobzocov evinin önünde bombalı saldırı sonucu öldürüldü. Musevi iken Hak din İslam’a dönüş yapan Prof. İsmail Raci Faruki ve eşi 1985’in Ramazan’ında sabaha karşı evlerinde bıçaklanarak öldürüldüler. Gandhi ve Palme suikastlerinin arkasında da ADL’yi görüyoruz.”
Kim yazıyor bütün bunları? 20 Kasım 1992’de Zaman Gazetesi..
1992’de ADL Düşmanı Olan Zaman Gazetesi 1998’de ADL’ci Kesiliyor
Gel gelelim zaman geçiyor devran dönüyor Hz. Muhammed Mustafa ümmetini ve Türkleri ‘dinlerarası diyalog’ saçmalığıyla Hıristiyan ve Yahudilerle dost kılmaya çalışan aynı Zaman Gazetesi tarihler 10 Mart 1998’i gösterdiğinde Tayyip Erdoğan’a “Yahudilerden üstün hizmet ödülü” veren ADL hakkında bu sefer 180 derece çark ederek aynen şunları yazıyordu. Değiştirmeden harfi harfine veriyorum:
“3 gündür Türkiye’de bulunan Yahudi Liderler Heyeti Başbakan Yılmaz Orgeneral Çevik Bir TBMM Başkanı Çetin ve Dışişleri Bakanı Cem’den sonra Fethullah Gülen ile görüştü… 55 Yahudi örgütünü temsilen Türkiye’de bulunan 59 kişilik Amerikan Yahudi Örgütleri Başkanları Konferansı Heyeti Fethullah Gülen’in Türkiye’deki ve yurtdışındaki çabalarını önümüzdeki yüzyılın ‘Barış’ asrı olması açısından önemsediklerini ve söz konusu projeye büyük ilgi duyduklarını belirttiler…
Görüşmede; Gülen’in ABD’nin en etkili Yahudi Lobisi olan “ADL’nin (Anti Defamation League) teklifi”yle hazırladığı “hoşgörü ve diyalogla ilgili kitap” da gündeme geldi. Gülen İngilizce olarak hazırlanan kitap üzerindeki çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu bittiğinde insanların hizmetine sunacağını söyledi. Kitap ADL tarafından basılarak dünyanın dört bir yanına dağıtılacak…”
AKP Genel Başkan Yardımcısı Cumhurbaşkanı Adayı Abdullah Gül de ADL’nin başı Abraham Foxman ile Amerikan uşağı Tayyip arasındaki iki saati aşan bir görüşmeyi ayarlamıştı. ADL daha önce de Gülen & Papa arasındaki görüşmeyi organize etmiş (Fethullah Gülen röportajında Papa ile görüşmeyi ayarlayanın ADL olduğunu bizzat açıklamıştı: “Birkaç ay önce Abramowitz cenaplarının yardımıyla bu buluşma gerçekleşti” – 8 Şubat 1998) ve Gülen ADL’nin başkanlarından Leon Levy ile birlikte fotoğraflar çektirmeyi ihmal etmemişti. (Morton Abromowitz ABD Ankara Eski Büyükelçisi CIA Başkanı Adayı Carnegie Vakfı Başkanı’dır)

Sonuç
Tek bir harfini dahi değiştirmeden 10 Mart 1998 günkü Zaman Gazetesi’nin haberini aktardım. Amerikan uşağı Tayyip’in hamiliğine soyunup kendisine “Yahudi üstün hizmet ödülü” veren ADL adlı dünyanın en tanınmış ve güçlü Yahudi örgütü hakkında sayfalarca belgelere dayalı yazı yazabilirim. Fakat bu kadarı yeterli.
Velhasıl “Amerikanın kahraman genç kadın ve erkek askerlerinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ediyorum” diye 2003 tarihinde Wall Street Journal’e Başbakan imzası ile yazı gönderen Tayyip’e “Amerikan hizmetlisi” dediğim vakit bazıları bunu ‘hakaret’ olarak algılıyor.
Kaynak: http://www.hossohbet.com/forum/off-topic/48273-yahudi-cesaret-odulu-alan-tek-musluman-recep-tayyip-erdogan.html
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *