FİLİSTİN İÇİN GÖSTERİ YAPANLARA GERÇEKLER; TÜRKİYE İSRAİL’E GİZLİCE BARUT VE ÇELİK GÖNDEREREK DESTEKLİYOR

Türkiye’den İsrail’e gemilerle
barut ve çelik gönderiliyor

CUMHURİYET –  ANKA – 15.11.2023

Saadet Partisi Genel Başkanvekili Sabri Tekir, Türkiye’den İsrail limanlarına her gün barut ve çelik gibi silah yapımında kullanılan malzemelerle yüklü gemilerin gittiğini söyledi. Tekir, iktidara “Ev hanımlarımızın alışveriş yaparken bunların ürünlerini almamak için gösterdiği hassasiyetin binde birinin dahi hükümet tarafından gösterilmesini istiyoruz” diye seslendi.
Sabri Tekir, Gazze’de binlerce kişinin ölümüne yol açan saldırılarına devam eden İsrail’e karşı bir yandan kimi boykot kampanyaları sürerken diğer yandan ticari ilişkilerin sürdürüldüğüne dikkat çekti.
Tekir, “Biz defalarca şunu söyledik, ‘ABD ve İngiltere bölgeye savaş gemileri gönderiyor; siz niye göndermiyorsunuz?’ diye. Biz bu sözleri söylerken bizim gemilerimiz o taraflarda dolaşıyormuş. Bizim gemilerimiz oraya gidiyormuş ama Filistin’e değil, İsrail’e yardıma gidiyormuş. Savaş gemilerini değil ticaret gemilerini gönderiyorlarmış. Limanlarımızdan her gün gemilerle İsrail’e sevkiyat yapılmaya hala devam edilmektedir. Bu sevkiyat malların içerisinde barut ve çelik de vardır. Bunların hepsi silah yapımında kullanılan malzemelerdir” dedi.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *