YAZIŞMALARDAN NOTLAR

İslam ülkeleri arasında Türkiye, yüce Atatürk sayesinde farklı bir yere sahiptir, zira O’nun gibi ileri görüşlü, aydın, devrimci bir devlet adamı başka hiç bir topluma nasip olmamıştır.
Osmanlı döneminin kalıntıları dinciler gericiler gizlendikleri deliklerden Menderes – Bayar ikilisinin irticayı siyasal amaçlarla hortlatması ile meydanlara çıkmaya başladılar. Amerikanın komünizm korkusundan da yaralanarak türlü iftiralarla Köy Enstitülerinin kapatılmasını sağladılar, Atatürk ilke ve devrimlerine ilk büyük darbeyi böylece vurmuş oldular.
Gençliğinde aydın bir öğretmen olan babam bile yaşlandıkça dindarlaşma eğilimine girdi ve ilk yıllarında Demokrat Partiyi destekledi. Kız ve erkeklerin bir arada eğitim gördüğü Köy Enstitülerinin fuhuş yuvasına dönüştürüldüğüne o bile inandırılmıştı. Başta İ. İnönü olmak üzere CHP yetkilileri dinsizlikle suçlanmaktan korktukları için ödün vermeyi sürdürdüler. Siyasal İslamcılar ezan, türban gibi konularda sürekli mağduru oynadılar ve ülkemizi neredeyse bir “tek adam” din devletine dönüştürmeyi başardılar.
Karşı devrimi durdurmak için biz Atatürkçülerin de artık savunma hattını bırakıp karşı taarruza geçmemiz gerekmektedir. Örneğin, Azerbaycan gibi Arapça ezanın hoparlörle okunmasına karşı çıkabiliriz. Avrupadaki gelişmelere bakarsak, türbanın ve benzeri dini giysilerin Fransada yasaklandığını görürüz. Kandırılmış kadınlarımızı tesettür denilen hapishaneden kurtarmaya, her alanda özgürleştirmeye çalışmalıyız. Alttaki gibi yazıları bu açıdan değerlendirip önemsemeliyiz.
4.09.2023 Kemal Rastgeldi

Ali Polat (Facebook sayfasından)
Cumhuriyet’in aydınlık kadınları,
Yobazların unutturduğu milli bilinci ve onuru, bize yeniden hatırlattığınız ve yaşattığınız için binlerce teşekkürler. Uzun zamandan beri ilk defa sizlerin sayesinde Türk olmaktan gurur duyduk. Türk kadının neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdiniz. Tüm dünya Türklerini sevinç gözyaşına boğdunuz.
Sizler:
Cumhuriyet’in kızlarısınız
Özgürlüğün adısınız
Özgüvenin tanımısınız
Laikliğin simgesisiniz
Milli onurun kaynağısınız
Türk ulusunun sevdasısınız
Atatürk’ün çocuklarısınız
Bin yaşayın!
Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır.
Sizler para için değil, Türk Milleti’nin onuru için oynuyorsunuz.
“Ben Sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlâklısını severim” Mustafa Kemal Atatürk
Sizler, Atatürk’ün sevdiği zeki, çevik ve ahlâklı sporcularsınız.
Saygılarımla,
Prof. Ali Polat

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *