Zam Yağmuru Vatandaşı Hasta Etti! Vatandaş Perişan, Hapı Yuttu!

Zam Yağmuru Vatandaşı Hasta Etti!
Vatandaş Perişan, Hapı Yuttu!


İNOSAM (İnovatif Stratejik Araştırmalar Merkezi) Genel Sekreteri Fikret Türkeli, emekli maaşlarına yapılan yüzde 25 oranındaki artışın yağmur gibi yağan zamlar karşısında buz gibi eridiğini, fahiş oranlarda artan vergi ve gıda zamlarının 13 milyonu aşkın emekliyi kara kara düşündürdüğünü söyledi

Fütursuzca yapılan vergi zamlarını eleştirerek hükümeti hedef alan Türkeli şöyle konuştu:
Zam yağmuru vatandaşı hasta etti. Vatandaş Perişan. Vatandaş hapı yuttu. Emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapıldı ama vergi ve gıda zamları maaş zammının dört beş katı arttırıldı.
Vatandaşlarımız insanüstü bir çabayla hayatta kalmaya çalışıyor. Hükümet derebeyi gibi ülkeyi yönetiyor. Hükümet Deli Dumrul vergileriyle vatandaşı mahvetti. Ak Parti hükümeti kafasına göre vergi koyuyor. Ey Mehmet Şimşek sen bunun için mi Maliye Bakanı yapıldın.
Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’a gerçekten soruyorum: Siz bunun için mi bizden oy istediniz. Vatandaş arabasına ödediği vergiyi bir daha ödesin diye mi? Vatandaş hapı yutsun diye mi bizden oy istediniz?
Türkel, Ak Parti hükümetlerinin 21 yıldır uyguladığı kemer sıkma politikalarının yıllarını kamuya hizmete vermiş 2 milyon işçi, 5 milyon memur, 13 milyon emekli ve 14 milyon asgari ücretliyi perişan ettiğini, acımasızca yapılan zamların vatandaşları canından bezdirdiğini, memurları değil memur olmaya, dünyaya geldiğine dahi pişman ettiğini söyledi.
Türkel, açıklamasını şöyle sürdürdü.
Memurlar, işçiler, emekliler hasılı vatandaşlar bugün en sıkıntılı günlerden birisini yaşamaktadır. Yapılan yüzde 25’lik artış ancak vatandaşı pişman etmeyi becerebilmiştir. Vatandaş Ak Parti hükümetinin yarattığı sefalet girdabında boğulmaktadır.
Ak Parti hükümeti ve hassaten Maliye Bakanı Mehmet Şimşek parasal göstergelerin değişmesi ile memurun, emeklinin, dul ve yetimin, asgari ücretlinin, yoksulun ve işsizin refah düzeyinin yükseleceğini zannetmekte ve iddia etmektedir.
Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ı uyarıyorum! Vatandaşın belini büken ekonomik politikaları hayata geçiren ve sanki bir sömürge valisi gibi hareket eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in Ak Parti hükümetini siyasi mevta yapacak olan ekonomik reçetesine sımsıkı sarılmaktan vazgeçmelisiniz. Genel seçimlerden sonra uygulanan sefalet politikaları ile dar ve sabit gelirli kitlelerin sorunlarının çözülemeyeceğini de artık görmelisiniz.
Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan bu yolun sonu siyasi mezarlıklara gitmektedir. Memura şaşı bakmayı bırakın. Emekliye dul ve yetime kör bakmayı kesin atın. İşsize, yoksula, fakire, kimsesize arkanızı değil yüzünüzü dönün.
85 milyon vatandaşın talihsizliği ve kara yazgısı yalnızca Mehmet Şimşek kaynaklı değildir. Memur ve işçilerin bir başka talihsizliği de yetkili sarı sendikalarıdır. Ancak bu kara yazgıyı değiştirmek yine vatandaşların elindedir.
Vatandaştan oyunu alıp, zengin sofralarında sefa sürenleri önümüze sandık konduğunda oy vermeyerek, hükümetin borazanlığını yapan sarı sendikalardan ise istifa ederek kurtulmalısınız. Vatandaşı satan, unutan, aldatan parti ve sendikaları yalancı mezarlığına göndermelisiniz. Vatandaşlar kendilerine musallat olan siyasetçi ve sendikacı sünelerinden kurtulmadıkça huzura, refaha ve rahata kavuşamaz, dedi.
This entry was posted in Ekonomi, Politika ve Gundem, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *