KANADI KIRIK KUŞ VE ‘Cin çıkarma’ bahanesiyle onlarca kadın ve çocuğu istismar eden imam…

AŞAĞIDAKİ HABERLE BAĞDAŞIK BİR ÖYKÜ;
Hikâye bu ya, bir imam cami avlusunda yemlenen güvercinlerden birisine taş atarak bir kanadını kırar. Güvercin kadıya giderek imamdan şikâyetçi olur. Kadı imamı da çağırarak sorgular ve güvercinin haklı olduğunu görerek “kısas” (karşılıklı eşitlik) gereği imamın da bir kolunun kırılmasına karara verir. Güvercin söz ister ve der ki;
“Sayın kadı hazretleri imamın kolunu kırmak yerine üzerindeki cübbe ve sarığı çıkartın ve bir daha da giymesin. Bir din adamı olduğunu gösteren bu giysileri görenler “Bu bir din adamıdır diye güvenerek yanına gidiyorlar. Bunlar sarık ve cübbe ile çevresini aldatıyor” Kıssadan hisse…
Naci Kaptan
cumhuriyet.com.tr – 09.07.2023

Cin çıkarma’ bahanesiyle onlarca
kadın ve çocuğu istismar etti:


İmam, tutuklandı!

Kayseri’nin Develi ilçesindeki Sivas-i Hatun Camii imamı Köşker, “cin çıkarma” bahanesiyle onlarca kadın ve çocuğa istismarda bulunmaktan suçlanıyor. İmam Köşker’in yargılanmasına 18 Temmuz’da devam edecek.
Kayseri’nin Develi ilçesindeki Güneyyukarı Mahallesi’ndeki Sivas-i Hatun Camii’nin imamı Orhan Köşker, ‘cin çıkarma’ bahanesiyle onlarca kadın ve çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklandı.
BirGün’den Zuhal Çiloğlan’ın haberine göre cinsel istismara uğrayan çocukların ebeveynleri, imamın yakınları tarafından şikâyetten vazgeçmeleri için baskı gördüklerini söyledi.
PARA TEKLİF ETTİ
İmam Köşker’in taciz ettiği ileri sürülen çocuklardan birinin dedesi yaşananları anlattı. Köşker’e günde ortalama 40-50 kişinin ‘şifa bulmak’ için başvurduğunu anlatan dede, torunundan yaşananları öğrendikten sonra suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Dede, İmam Köşker’in kendisine başvuranları “Sana cin musallat olmuş” diyerek sözde ‘tedavi’ ettiğini aktardı.
Köşker’in kendisine gelen kadın ve çocukları korkuttuğunu ve istismar ettiğini anlatan dede, suç duyurusunda bulunduktan sonra tanımadığı iki kişinin şikâyetini geri alması için para teklif ettiğini söyledi. Ayrıca İmam Köşker’in ailesinin de evlerine gelerek “Şikâyetten vazgeçin” diyerek ısrarcı olduklarını anlattı.
“DAVACI OLURSAK CİNLERİNİ BİZE MUSALLAT EDER”
Çok sayıda kişinin mağdur durumda olduğunu bildiklerini söyleyen dede, sadece 18 kişinin şikâyetçi olmayı kabul ettiğini söyledi. Birçok mağdurun da “Davacı olursak cinlerini bize musallat eder” diyerek suç duyurusunda bulunmaya korktuğunu söyledi. Şikâyetler üzerine yaklaşık dört ay önce tutuklanan İmam Köşker’in yargılanmasına 18 Temmuz Salı günü devam edilecek.
Köşker’in, camiinin restorasyonu sırasında bulunan bin 111 taneli tesbihle, camii cemaatine “şifa” dağıttığı iddiası, iktidara yakın yayın organlarında da haber oldu. Haberlerde, İmam Köşker’in, özel günlerde ve sıkıntılı zamanlarda çekilen tesbihin, camii cemaatinin boynuna asılarak “rahmete vesile” olduğu iddialarına yer verildi.
This entry was posted in ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, SUÇ DOSYALARI, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *