SEÇİMİ ERDOĞAN KAZANIRSA TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKE, RADİKAL DİNCİ, KAFA KESENLERİN İKTİDARIDIR

80 yaşını aşkın, sahte delil ve düzmece davalarla tutuklanmış olan değerli komutanlar hapishanede sağlık sorunları ile boğuşurken, Erdoğan ittifak yaptığı HİZBULLAH’çı HÜDAPAR’ın domuz bağı ile infazcısı,  “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” suçundan mahkûm olan ve duruşmada hakimleri de tehdit eden Mehmet Emin Alpsoy’un (71) cezasını affederek insani değil, Hüdapar’a SİYASAL seçim rüşveti vererek siyasi duruşunu ve adalet anlayışını gösterdi. İşte bu nedenlerle önümüzdeki seçim çok önemlidir.

YA DEMOKRASİ veya FAŞİST, RADİKAL İSLAM DEVLETİ.

Tercih sizindir.

Naci Kaptan / 04 Mayıs 2023


Erdoğan affetti:

HÜDAPAR’a/ Hizbullah’a seçim rüşveti

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan, Ankara’daki “domuz bağı katliamları”nın sorumlularından olan Mehmet Emin Alpsoy’un (71) cezasını “kocama” gerekçesiyle affetti. “Anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” suçundan mahkûm olan Alpsoy, yargılama sırasında “şeriat” çağrısı yapmıştı. Cumhur İttifakı’na katılma kararını duyurduktan 2 gün sonra HÜDA PAR’ın yayın organında Adli Tıp Kurumu hedef gösterilerek Alpsoy’un fotoğrafıyla hasta hükümlülere af çağrısı yapıldı. Ardından Alpsoy’a yönelik Adli Tıp raporu çıktı. Hukukçular, “Karar hukuki değil” dedi.
Erdoğan’ın imzasıyla dün Resmi Gazete’de yayımlanan kararla “anayasal düzeni zorla değiştirmeye kalkışmak” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan Alpsoy’un cezası, “kocama hali” gerekçesiyle kaldırıldı. Terör örgütü Hizbullah’a yönelik operasyonlar sırasında 2000’de Ankara’da gözaltına alınan Alpsoy, 32 Hizbullahçı ile birlikte idam cezasıyla yargılandı ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Etimesgut’ta 3 kişinin kaçırılarak işkenceyle sorgulanması ve daha sonra öldürülmesi olayında başrol oynadığı belirtilen Alpsoy’un, yargılama sırasında pişman olmadığını söylediği ve “şeriat ve Allah için yaptık” dediği kamuoyuna yansıdı.
DOMUZ BAĞI İLE SUÇLANIYORDU
Kaçırılan kişileri domuz bağıyla sorgulayıp öldürmekle suçlanan Alpsoy, öldürülen örgüt lideri Hüseyin Velioglu ile görüşen ve onun en güvendiği özel kuryesiydi. Oğlu Şeyhmus Alpsoy ile birlikte, yargılamanın DGM’de yapıldığını gerekçe göstererek tahliye ve yeniden yargılama istedi, üstelik bu taleplerini 6 kez tekrarladı. Mahkemeler bu talepleri de “Kesinleşmiş hüküm olması, davanın esasını etkileyecek bir delil ortaya çıkmadığı” gerekçesiyle reddetti.
‘İNFAZ AFFI’
Hukukçu Doğan Erkan, karara tepki gösterdi. Kararın “infaz affı” niteliğinde olduğunu söyleyen Erkan, “İki sebeple hukuka aykırıdır. Birincisi, fail eyleminden pişmanlık duymamaktadır. Bilakis pişman olmadığına dair beyanları var. İkincisi ise suç, esasen insanlığa karşı suç niteliğinde. İnsanlığa karşı suçlarda hiçbir af rejiminden faydalanamamalı. Bu nedenlerle karar hukuki değil, açıkça ideolojik. Yetkinin Cumhur İttifakı motivasyonuyla ideolojik olarak kullanıldığı anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.

Sefa Uyar – 04.05.2023 – https://www.cumhuriyet.com.tr/siyaset/erdogan-affetti-hizbullaha-secim-rusveti-2077698
This entry was posted in İrtica, SEÇİM - SEÇSİS, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, SİYASAL İSLAM, TARİKAT VE CEMAATLAR, TERÖR, VİDEOLAR, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *