SİCİLYA MAFYASI SINIFTA KALIR…* DEVLET YÖNETMEYE GELİP ÇETE OLDULAR * 20 maddede Sedat Peker ve Muhammet Yakut arasındaki benzerlik ve farklar!

Cüneyt Özdemir anlattı: İşte 20 maddede Sedat Peker
ve Muhammet Yakut arasındaki benzerlik ve farklar!

19 Nisan 2023

Gazeteci Cüneyt Özdemir, sosyal medyada videolar yayınlayan “Delilerin Delisi” lakabıyla tanınan Diyarbakırlı Muhammed Yakut ile organize suç örgütü lideri Sedat Peker arasındaki benzerlik ve farkları anlattı.

Özdemir, Youtube’da yaptığı canlı yayında, peş peşe yayınladığı videolar ile dikkati çeken Muhammet Yakut ile Sedat Peker arasındaki benzerlik ve farklılıkları sıraladı.
İkisinin ortak hedefinde Mehmet Ağar ve Süleyman Soylu başı çekiyor Sözlerine Muhammed Yakut ve Sedat Peker’in neden video yayınladığını sorgulayarak başlayan Özdemir, şunları söyledi:
“Sedat Peker bunları neden anlattığını açıkladı. ‘Benim evim basıldı, siz bana bunu ettiniz. Kızımın gözyaşını yere döktürmem. bunu size hesabını soracağım’ diye yola çıktı. Açık söyleyeyim Muhammed Yakut neden yola çıktı, 5 videosunu izledim henüz bir cevap bulamadım. Ama bazı benzerlikler ve farklılıklar var.
Her iki isim de yeraltı dünyasını biliyor, hakimler. Ama farklı yönlerine hakimler bence. Sedat Peker daha milliyetçi bir kökenden geliyor. Muhammed Yakut daha Kürt kimliğini hatta gayet de muhafazakar, Kuran’ı okuduğunu söylüyor, İslam’ı dikkate alıyor ama HÜDA PAR’a da küfretmekten çekinmiyor. O çizgide de değil.
İş dünyasına, siyasetçilere hatta gazetecilere, şov dünyasına bir şekilde hakimler. Her ikisinin de MİT’le, istihbarat dünyasıyla farklı şekillerde irtibatı olmuş. İkisinin de anlattıklarında bunu da çok net bir şekilde görüyorsunuz. İkisi de 90’lı yılların o ideolojisine hakimler. Ne konuşuldu, ne yapıldı, o faili meçhul cinayetler, Ömer Lütfü Topal cinayeti gibi her ikisinin de bilgisi var. Anlattıkları doğru yada yanlış o dönemi yaşamışlar.
İlginç bir şekilde her ikisi de devlete kızgın. Öfkeliler ve bunun yansıdığını görüyoruz. Sedat Peker daha çok belgelerle konuştu. Görüntü, ses kaydı yayınladı. Muhammed Yakut şu anda sadece bir kağıt gösterdi ama bir belge yayınlamadı.
İkisinin de son silahı bir tripod ve kamera. Sedat Peker videolarda gençliğin dilini yakalamaya çalışıyordu. Muhammed Yakut yeni yeni açılıyor. İkisinin ortak hedefinde Mehmet ağar ve Süleyman Soylu başı çekiyor…..”
TIKLAYIN | Akşener: Muhammet Yakut ve Sedat Peker’in videolarındaki iddiaların binde biri doğruysa sokakta gezemez bu arkadaşlar
TIKLAYIN | Para karşılığı tahliye iddiası: 12 gün sonra hapisten çıkmışlar
Muhammed Yakut kimdir?
Youtube kanalı üzerinden çektiği video ile ülke gündemine düşen Diyarbakırlı Muhammed Yakut, devlet içerisinde yaşandığını öne sürdüğü ilişkiler ağıyla ilgili bilgileri açıkladı. Muhammed Yakut, daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Yakut, 2012’de Körfez ilçesindeki Denizatı Petrokimya Şirketi’nin sahibini kaçırma iddiasıyla gözaltına alınmıştı

Muhammed Yakut’tan bomba ifşa: “Travesti Okşan ve Melih Gökçek” Hakkında Bir Skandal Daha #muhammedyakut #ankaralıokşan #melihgökçek


This entry was posted in ORGANİZE İŞLER, SUÇ DOSYALARI, VİDEOLAR, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *