SEÇİM İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR * SEÇSİS, SAHTECİLİK VE OY KAYDIRMA

CHP VE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA

Rıfat Serdaroğlu: 07 Nisan 2023

14 Mayıs CB ve MV seçimlerinde AKP’nin ve MHP’nin “Oy Kaydırması” yapacakları bellidir. Çünkü, alışmış kudurmuştan beterdir. Oy aktarmayı bir defa yapan, bundan vazgeçemez. Tıpkı yankesicilerin, tırnakçıların, cepçilerin çalmaktan vazgeçemedikleri gibi.

MHP-Süleyman Soylu-Kayyımlar işbirliği ile yapılacak seçim hilelerini ve bunların engelleme yollarını yarın anlatacağım.
Bugün Türk Milletinin, hayat kuracak gençlerinin sınav sorularını çalmaktan utanmayarak gençlerin hayatını karartan, AKP-Cemaat Kalıntıları-CIA yetiştirmelerinin, “Dijital Devrime” ulaşmış (!) elemanlarının SEÇSİS Seçim Sistemi yoluyla “Oy Aktarma” yollarını anlatacağız. Bizim öngördüğümüz çözüm yollarını da yazacağız. Tedbir almak, oy aktarmalarını engellemek sizden. Hadi çalışın bakalım.
Sistem güvenlik zafiyetleriyle içerden ve dışardan müdahalelere açık olduğundan, dünyada hiçbir ülke tarafından kullanılmaz. Seçsis Seçim sistemi, YSK kontrolünde idi. AKP bu merkezi Adalet Bakanlığına bağladı ve başına da bir Yargıç atadı!
Seçsis, her kayıt sisteminde olduğu gibi besleme noktalarından (İlçe Seçim Kurullarından) veriler alır ve bir bütün olarak gösterir. Sizce AKP neden “En kıdemli Yargıçların İlçe Seçim Kurulu Başkanı olmalarını engelledi ve kura ile İlçe Seçim Kurulu Başkanı olması kuralını getirdi?” Deneyimli Yargıçlara yanlış yaptırmak mümkün olamayacağı için olabilir mi?
Suç işleyen insanlara en ağır ceza verme yetisine sahip bu kıdemli Yargıçlar, bir ilçenin seçimini yönetmekten aciz olabilirler mi? Yoksa Yargıya sokulan genç AKP’li Yargıçlara “Seçim sonuçlarını istedikleri gibi bildirme” kabiliyetlerine ihtiyaç oldukları için mi?” Hırsız evin içinde olunca, insan her şeyden şüpheleniyor!
Bu veri besleme noktalarında, sandık seçmen tutanaklarındaki verileri sisteme besleyen veri mühendisleri bulunur. Bu veri mühendislerinin sisteme yaptıkları girişler ve her girişte ne yaptıkları ayrı bir kayıtta tutulur.
Buna “Log” kaydı denir. Log kayıtları, içerden veya dışardan girilerek sistemde yapılan değişikliklerin ayak izleridir. Dolayısıyla bir kişinin sisteme hangi saatte girdiği, ne kadar kaldığı, o sürede neleri değiştirdiği bu log kayıtlarında bulunur.
Dünyaca kabul edilmiş veri güvenlik standartlarında bu log kayıtlarının değiştirilmesi, silinmesi mümkün değildir. Ancak SEÇSİS’TE BU MÜMKÜNDÜR. Bu da en büyük güvenlik açığıdır. Seçsis, kendisine gelen verileri aynı anda Siyasi Partilerin sistemlerine aktarmak zorundadır.
Seçim günü, partilere veri aktarmasını iki-üç dakika kesen bir yetkili veri mühendisi, Seçsis üzerindeki kayıtları dilediği gibi değiştirebilir. Mevcut veya kullanılmadığı görülen oyları, dilediği parti hanesine aktarabilir. Normal şartlarda bu mühendisin hangi hareketleri yaptığı Log kayıtlarında sabittir. Ancak Seçsis, yapısı gereği o mühendisin geri dönüp bu log kayıtlarını silmesine veya değiştirmesine izin vermektedir!
Bir örnek vermek gerekirse, seçim akşamında sonuçları girerken iktidar partisi tarafından korkutulan veya tatmin edilen(!) bir veri mühendisi, seçimde oy kullanmayan 1 Milyon vatandaşın oylarını, AKP hanesine, yani Erdoğan’ın hanesine yazabilir. Daha sonra log kayıtlarındaki delilleri yok edebilir. Bu durumda değişikliğin kimin tarafından yapıldığı görülemez. Bilgisayar Mühendisleri Odası, 2017 yılında yayınladığı geniş bir raporla bu güvenlik açığını belirlemiştir.
İki Genel Başkana ve “İtina ile Anayasa İhlal etmekte” usta YSK’ya uyarımız ve önerilerimiz;
-Log Kayıtlarının değiştirilemez bir şekilde, “ZAMAN DAMGASI” veya yeni teknik olanaklarla desteklenmesi.
-Seçsis kayıtlarının, eş zamanlı olarak, Seçsis Veri Mühendislerinin erişim alanı dışında bir yerde tutulması.
-YSK’da üye bulundurma hakkı olan partilerin, aynı zamanda seçim günü kesin sonuçlar alınıncaya kadar birer Bilgisayar Mühendisinin GÖZLEMCİ olarak bulundurmalarının sağlanması gerekir.
Sayın Genel Başkanlar;
Bu yazılanların doğruluğunu lütfen kendi arkadaşlarınıza yaptırmayın. Bilgisayar Mühendisler Odası ve bu konuda yetkin özel kuruluşlara sorun. Ayrıca, bu konudaki parti görevlilerinin, malvarlıklarının araştırılması, bu kişilerin aklanmasına yardımcı olacaktır…
Türk Milletinin iradesini, oy aktararak değiştirmeye kalkışmak, Anayasayı İhlal suçundan daha ağır bir suçtur. Adı, Milli İrade Hırsızlığıdır ve TCK 309’a göre ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vardır.
AKP’nin Türk Seçim Sistemine açtığı “KARA DELİKLERİ” sizlere aktarmaya devam edeceğiz. DOĞRU Parti olarak, bugün için elimizden bu kadarı geliyor! Türk Milleti partilere milyonlarca lira “Hazine yardımı vermektedir.
Lütfen bu paraları, seçim hırsızlıklarını önlemekte kullanın, lütfen…

CHP VE İYİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA (2)

“Herkes biliyor geminin içerden torpillendiğini, kaptanın yalan söylediğini, herkes biliyor hile yapıldığını ve bu seçimde yine yapılacağını, herkes biliyor ve görüyor insanların ve partilerin nasıl satıldığını, herkes biliyor Necmettin Erbakan ve Bülent Ecevit’in hatıralarının nasıl kirletildiğini ama nedense herkes suskunluk içinde! Herkes mi devekuşu olmaya mı özendi?

Sadece Türk Milleti yararına çalışan ODTÜ mezunu Mühendis Günal Ölçer, seçimlerde yapılan “Oy Kaydırmaları” hakkında kesinleşmiş seçim sonuçlarına yani gerçek rakamlara dayalı bir çalışma yaptı. Hem de 3 yıl önce. Raporları yayınladı, ama kimse “Yahu burada ciddi usulsüzlükler var” diyemedi.
DOĞRU Parti olarak bizlerde yıllara dayanan saha çalışmalarımızı ve deneyimlerimizi bu çalışmaya kattık. Sonuçta AKP ve MHP’nin “Oy Kaydırması” yaptığı kanıtlanmış oldu!
17 İlde (Diyarbakır-Mardin-Şanlıurfa-Van (Bu 4 İl Büyükşehirdir)-Siirt-Hakkari-Tunceli-Bingöl-Muş-Ağrı-Kars-Bitlis-Adıyaman-Ardahan-Batman-Rize illerinde ve 104 İlçedeki, 16 Nisan 2017 Referandumunun kesinleşmiş sonuçları ile 25. Dönem MV seçimlerinin kesinleşmiş sonuçlarını (YSK’dan alındı) sandık-sandık karşılaştırdık. 25. Dönem MV Seçiminde AKP+MHP oylarını birlikte, CHP+HDP oylarını birlikte değerlendirdik. Çünkü AKP+MHP, EVET oyuna, CHP+HDP ise HAYIR oyu için çalışmıştı. Çok ilginç sonuçlar çıktı.
Size bir örnek vereyim; (Sonuçların tamamını incelemek isteyenler mgolcer adresinden talep edebilirler.) Şanlıurfa ili-Siverek İlçesi-Aşağıyalan Köyü;
Nisan 2017 de Kayıtlı seçmen= 315
CHP=276 oy HDP= 1 Oy. Hayır oyuna çalışan oy=277 (25. Dönemde aldıkları oy sayısı)
Evet= 136 (AKP+MHP Evet oyuna çalışan) Hayır= 0 (SIFIR)
Hayır oyuna çalışan 277 oy buhar olmuş! Bu sonuca, “Burada oy kaydırması yapılmıştır” demekten başka bir şey söylenebilir mi?
Peki bu nasıl olabilir?
HDP’nin seçimle gelmiş 3’ü Büyükşehir olmak üzere 59 Belediyesine KAYYIM atandı. Bu kayyımlar Bahçeli-Soylu işbirliği ile seçilerek tayin edilen Valiler, Vali Muavinleri ve Kaymakamlardan veya Emniyet kökenlilerden, genellikle gençliklerinde Ülkücü olanlardan oluşur. Bunların içinde, uyuşturucu ticaretinden, sığınmacı transferine, kaçak mazot satışına kadar her türlü pis işe karışanlar bulunduğu ile ilgili ciddi iddialar vardır. Hayatlarını Bahçeli ve Soyluya bağlamış bu kişiler, bu seçimlerde de aynı oyunu yapmak zorundadırlar. MHP’nin barajı geçmesi ve Cumhur İttifakının devamı için ya bunu yapacaklar ya da kalan ömürleri hapiste geçecektir.
Sistem şöyle işler;
Oy verme gününden 2-3 gün önce bölgedeki, Cumhur İttifakına karşı olan önemli kanaat önderleri, “terör örgütü ile ilgili bir soruşturma” için gözaltına alınır. Seçim günü akşamı serbest bırakılır.
Özellikle kırsal kesimdeki oy verme bölgelerine Jandarma Özel Timleri görevlendirilir. Halkın oy kullanması engellenir. Direnen olursa dayak-küfür dahil her türlü hakaret uygulanır. Sandıklarda ıslak imzalı tutanaklar sabahtan alınır ve istedikleri gibi doldurulur. İşte size Soylu-Bahçeli işbirliğiyle yapılan bir seçim!
Bir hatırlatma; Son seçimde CHP’nin Şanlıurfa Seçim Sorumlusu “Geleceğin Milli Savunma Bakanı(!) Teğmen Mehmet Ali Çelebi”, dövülmüş ve Şanlıurfa’dan kaçmıştı! Yolunu şaşıran Çelebi, sonradan dayak yediği yere, AKP’ye kaçmıştı!
Aziz Türk Milleti;
Biliyorum ki sen doğru- dürüst siyasetçileri pek sevmezsin, aksine hırsızı seversin!
Son 21 yıldaki tercihlerinden, “Çalıyorlar ama çalışıyorlar” ilkesizliğine bağlılığınızdan, sizleri din adına sömüren seccade şeytanlarını desteklemenizden, çocuk tecavüzcüsü bir sahtekar hocayı, TSK’da Ordu Komutanlığı yapmış şerefli komutanlara tercih etmenizden, uysallığınızdan anlıyoruz.
Aziz Türk Milleti;
Şimdi, üç kuruşluk menfaatin için, yanlış yaptığın halde bahaneler uydurarak kendini kandırabilirsin ama, sana bu cennet vatanı ve özgürlüğü bırakmış Kurtuluş Savaşı kahramanları atalarının huzuruna gittiğinde, nasıl davranacaksın, çok merak ediyorum!
Sen hala, kendini kandırmaya devam edebilirsin. Biz DOĞRU Partili Kuvvacılar olarak Allah ve Türk Milleti huzurunda yemin ediyoruz ki, emperyalist devletlerin ve onların köpekliğini yapan Siyasal Ümmetçilerin ve işbirlikçilerinin “Eğer Yıkmayı başarırlarsa” yıktıkları TÜRK DEVLETİ’Nİ aynen Atatürk İlke ve Devrimlerinin yolunda yeniden kuracağız. Kuracağız ve kimseyi affetmeyeceğiz! Bilesin…
Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene…
Not: 09 Nisan 2023 Pazar akşamı saat 22.30 da Sayın Ruhat Mengi’nin Sözcü TV’deki “Her Açıdan” programına konuk olacağım. Seccade Şeytanları karışmazsa tabii ki! Bekleriz…
Sağlık ve başarı dileklerimle 08 Nisan 2023
This entry was posted in Politika ve Gundem, SEÇİM - SEÇSİS, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *