PARTİ DEĞİL PARTY * PUDRA ŞEKERİ

Abdurrahman Dilipak’ın açıklaması;
Yılmaz Özdil’in “PUDRA ŞEKERİ” başlıklı benim yazımdan alıntılar yaptığı eski bir yazı, benim yazım olarak sosyal media ve whatsapp gruplarında yoğun bir şekilde paylaşılıyor. Benim 2019 da yazdığım yazının aslı şöyle: “Parti” değil “Party”

PARTİ DEĞİL PARTY

Abdurrahman Dilipak – 13 Temmuz 2019

Şeytan fazla mesai yapıyor, Ankara’da, İstanbul’da.. Nasıl olur da siyaset perdesi arkasında “İslamcıları” bir yere monte eder, Türkiye’yi yönetecek kadroları allayıp pullayıp bir yerlere yerleştirir.

Kim gelirse gelsin, Şeytan bir yolunu bulacaktır. Şeytanın şerrinden mutlak anlamda emin olan bir kul var mı! Bu dünya hayatı nasıl başladı. Hz. İbrahim’den bile vazgeçmeyen bir lanet olası biri var. Ve onun en çok kullandığı üç alet, para/mal, kadın/fahşa, makam/güç. Buna zaafı olanlara dikkat! Bu işlerde harama açık kapı bıraktınız mı, Şeytan nefsinize taht kurar, o sizi, siz toplumu yönetirsiniz İns’in Şeytanına dönüşürsünüz. Onun için “Rabbım beni bana bırakma” denilmiştir. “İhtirastan uzak dur, çünkü ihtirasla istediğin şey bir imtihana dönüşür de, dua ile istenen belanız olur” denmiştir.
Neyse, yeni parti oluşumuna bakıyorum!. Üzülüyor tabii insan. AK Parti’nin hali pür melali, yeni oluşuma doğru yokuş aşağı gider gibi koşanlar, bugünkü sonucun müsebbibleri, kaşığı belinde dolaşan birtakım adamlar şirinlik muskalarını takıp, yeni oluşum için kapı kapı dolaşıyorlar. Uluslararası sistemin monitörleri olup-bitenleri izliyor ve adamları ile süreci dizayn etmeye çalışıyor. Cemaat, STK, işadamı, vakıf, dernek, oda, bürokrasi çevresinden birçok kişi ve kurum manken kız gibi gülücükler saçıyor.
Ben üzülerek bakıyorum ve bekliyorum. Geldikleri yerdekiler, gittikleri yerdekiler, insanları çoğu siyasi bir sarhoşluk içindeler sanki. Gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, kalpleri var, hissetmiyorlar sanki. Aşk ve öfke gözlerini kör etmiş! Hele bir taşlar yerine otursun, söyleyecek çok söz var..
Neyse, bugünkü konumuz o değil. Parti değil Party’yi konuşacağız. Kadın, aile, cinsiyet eşitliği, gençlik, aile, fuhuş, uyuşturucu bağımlılığı, marka ve lüks tutkusu, Piercing, Tatto, Moda derken geldiğimiz noktayı yazacağım bugün.
Bizim “Modern muhafazakârlar”ın geldiği nokta dudaklarınızı uçuklatacak noktaya geldi.. Ha! Unutmadan, artık su geçiren oje ve abdeste mani olmayan dudak boyalarımız var. Helal likör, bira, şarap ve şampanyalarımız da var. Yakında rakı, votka da çıkar. Tabii ki, onlar da “Helal” etiketli satışa sunulacak! Hani biz onlara benzemeyecektik!? Bakın siyasilerimiz, bürokrasimiz benzer bir akıl tutulması ve ahlak zafiyeti içinde.
“Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Partisi” diye bir parti duydunuz mu siz! Yok yok, en ilginci “After Umre Party”si! “Umrah Celebraty” veya “Umrah Mubarak” gibi yapılan, geleneksel kutlama ziyaretleri, törenleri yapılır ama bunlar doğrudan “Party” dedikleri şey yapıyorlar.. Eskiden Hac ve umreden dönenlerin evinde tebrik ziyaretleri olur, gelenlere tesbih ve seccade hediye edilirdi ama bu işin bir adabı olur. Rock müzik eşlinde “Zikir party”si bile var artık: “Tarikat dance Party”. “Yatta Happy Birthday Party” gibi rezaletler de yok değil. Hepsi “tesettürlü” tabii!
Ramazan İftarı’nı da “Party”ye dönüştürenler var. Süs, şatafat, müzik, kadınlı erkekli rengarenk giysiler içinde semazenlerle başlıyor ve devam ediyor. Baby Shower Party diye “Bebek doğmadan önce party”si de çıkmış. “Bebeğin cinsiyetini tahmin etme party”si de var, yakında “konuğun cinsiyetini tahmin etme partisi” de yaparlar! “Kız çocuğa 6. Ay kınası”
“Kur’an’a geçince”, “Hatim edince”, “Hafız olunca” elbette bir araya gelelim. Hani sünnet düğünü gibi. Bakın bazı yerlerde artık Sünnet düğününde kadın oynatanlar bile var. “Bekarlığa veda partisi” adı altında fuhşa özendirenler de çıktı. Ama hatim merasiminin arkasından, güya gençleri bu işe özendirelim diye “Funny zikir dance Party”sine dönerse bu iş, din oyuncak haline getirilir.

“Bekarlığa Veda Partisi”nin tesettürlüsü için şu adrese bakın bakalım bir. Lüks, israf, ne istersen var. https://twitter.com/GoraAhmet/status/1119559953574920192. Bunun neresinde din ya da ahlak var!
Artık bu işler için ajanslar, marka isimler var. Altın kaplamalı pasta sunumlarına kadar, Körfez ülkelerindeki rezillikleri aratmayacak her şey var. Haram para cüzdanda durduğu gibi durmuyor. Bu işin içinde siyasilerin, bürokratların yakınları da var. Bunlar biliniyor. Yat partilerinde artık konken oynayan tesettürlü hanımlar da var!
Bakıyorum da şimdi birileri başörtüsünü başına değil boynuna bağlıyor. Başörtüsü başörtüsü olmaktan çıktı bir aksesuvara dönüştü. Namazı da artık sağlık için yapılan bir spora, orucu diyete dönüştürürlerse şaşmayın. Hac da turizm olur. Zaten adı şimdiden belli “Hac ve Umre turizm”i.. Kurban da “Kebab Bayramı” olunca bu iş tamam.
Moda ve yaşama dair son trendler muhteşem! Ya hu, “çocuğum tuvaletini yapıyor party’si pastası” bile var. “Birileri keler deliğinden girse bizimkiler de peşinden gidecek” diyorduk ya, olan bu!. Sakal bırak, başörtüsü tak sonra da onlar ne yapıyorsa benzerini yap. Seremoni, ritüel, ikonalar hepsi aynı. Gay dergahlarına az kaldı. Gökkuşağı sarığı, çiçekli cübbesi ile kapıda bekliyorlar.
Aşağılık kompleksi bizi mahvediyor. Gâvur aşığı bunlar. Makam servet sahipleri değil sadece, her gün, her seviyeden birilerinin ayağı kayıyor. Alamet-i farikalar yok ediliyor.
Başörtülü erkek gibi giyinen kadınlar olacaksa kadın gibi giyinen erkekler niye olmasın! Yakında görürsünüz piercingli, Tatto’lu imamlar. Saçı at kuyruğu. Sarık da gökkuşağı renginde olsun bari, cübbe de yedi renk! Kubbeyi de 7 renge boyasınlar. İmam sanat yapamaz mı iki namaz arası diskoda gitar çalsın, dans etsin şarkı söylesin. Kime ne!
Yıllar önce “İmam sendikası da kurulacak” demiştim. Şimdi “Akşam, yatsı ve sabah namazı fazla mesaiye giriyor diye grev yapabilirler. İmamlık, müezzinlik “İş” ise, yaptıkları iş de “Meslek”leri oluyor. Cami de işyeri. O zaman niye greve gitmesinler ki, iki minare arasına mahya gibi yazarlar artık, bu iş yerinde grev vardır! Bakarsınız yarın, Şeytan kovma merasimleri nasıl Faşinglere döndü ise, “Şehid kutlama party”leri ya da, “15 Temmuz Party”si gibi şeyler de yapılır bakarsınız.
Kimi Lale devri sosyetesinin yaptıklarını “Osmanlı” zanneder, kimi mevlidleri bile “Party”ye dönüştürür. Din, seremoni, ikonalara ve ritüellere mi boğdurulmaya çalışılıyor yoksa?!
Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, Media ve Cemaat eli ile dönüştürülmeye çalışılan bir din bir toplum var. FETÖ öldü diyorlar! FETÖ ölmedi, kılık değiştirdi döndü geldi aramızda dolaşıyor. Siz, o “Pensilvanya’da” zannedin.
YAZININ TAMAMI; https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/parti-degil-party-29097.html

Yılmaz Özdil tarafından yazılan aşağıdaki köşe yazısının büyük bölümü Abdurrahman Dilipak’tan alıntıdır. Özdil bunu yazısında belirtmiştir. Aşağıdaki yazı günümüzde Abdurrahman Dilipak yazısı olarak dolaşımdadır. – Naci Kaptan

PUDRA ŞEKERİ

YILMAZ ÖZDİL – 30 Mar 2021

“Helâl Likör, Bira, Helâl Şampanyalarımız var.
Yakında Helâl Etiketli Rakı da Çıkar.” Ve daha neler neler!

▪︎Su geçiren Oje,
▪︎Abdeste mani olmayan Rujlarımız var artık.
▪︎Helâl Likör, Bira, Helâl Şampanyalarımız var. Yakında Helâl Etiketli Rakı da Çıkar.
Hani Biz başkalarına Benzemeyecektik Siyasilerimiz, Bürokrasimiz ahlak zafiyeti içinde.
▪︎Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Partisi diye bir parti duydunuz mu siz?
▪︎’After Umre Party’ var.
▪︎Eskiden Hac ve Umreden dönenlerin evinde tebrik ziyaretleri olurdu,
tebriğe gelenlere Tesbih ve Seccade hediye edilirdi, ama bu işin bir adabı olurdu..
▪︎Rock Müzik eşliğinde Zikir Party’si bile var artık.
▪︎Yatlarda ‘Happy Birthday Party’ gibi rezaletler de yok değil.
▪︎Hepsi Tesettürlü tabii!
▪︎Ramazan İftarını Party’e dönüştürenler var. Şatafat, müzik, Kadınlı,
Erkekli rengarenk giysiler içinde Semazenlerle başlıyor.
▪︎’Baby Shower Party’ çıkmış.
▪︎Bekarlığa Veda Partisi adı altında fuhuşa özendirenler bile var.
Tesettürlü ama, lüks, israf, ne istersen var.
Artık bu işler için Ajanslar var, Altın Kaplamalı Pasta sunumlarına kadar,
Körfez Ülkelerindeki rezillikleri aratmayacak her şey var;
▪︎Haram Para cüzdanda durduğu gibi durmuyor.
▪︎Bu işlerin içinde Siyasiler, Bürokratların yakınları var. Bunlar biliniyor.
▪︎Yat Partilerinde Konken oynayan Tesettürlü Hanımlar var.
▪︎Başörtüsü, başörtüsü olmaktan çıktı, aksesuara dönüştü.
▪︎Namazı Spora, Orucu Diyete dönüştürürlerse, şaşmayın.
▪︎Hac da Turizm olur.
Zaten adı şimdiden belli, Hac ve Umre Turizmi..
▪︎Kurban da Kebap Bayramı olunca, bu iş tamam.
▪︎Sakal bırak, Başörtüsü tak, sonra Onlar ne yapıyorsa aynısını yap.
▪︎Seremoni, Rituel, İkonalar hepsi aynı. Gay Dergahlarına az kaldı.
Aşağılık Kompleksi Bizi mahvediyor.
Sadece Makam Sahiplerinin değil, her seviyenin ayağı kayıyor;
▪︎Yakında Piercingli, Tattolu İmamlar görürsünüz.
▪︎Kimileri Lale Devri Sosyetesinin yaptıklarını Osmanlı zannediyor,
▪︎Kimileri Mevlidleri bile Party’lere dönüştürüyor.
Artık İlahiyatlarda bile Namaz kılanlar % 50..
İnandığımız Gibi Yaşamayınca, Yaşadığımız Gibi İnanmaya Başladık.
Bunun Sorumlusu Kim.?
▪︎Kırk günlük Bebeğe Tek Taş Yüzük takan Tesettür Sosyetesi var.
▪︎Ascot Yarışlarındaki Düşeslere, Baroneslere özeniyorlar, türbanın üstüne tüylü şapka takarak,
Lale Devri Saraylarında, şatafatlı sofralarla Mevlüt yapıyorlar.
▪︎Mutaassıp Yaşam Biçiminden, Gösteriş Tüketimine sürüklendiler.
▪︎Mahremiyet Duygusunun yerini, abartılı görgüsüzlük aldı, para döküp saçarak varolmaya çalışıyorlar, Bedevi Kültürüyle yarışıyorlar.
▪︎Maneviyattan Maddiyata öylesine hızlı geçtiler, Dünyevi Zevklere kendilerini öylesine kaptırdılar ki, kulaklarından Altınlar, Pırlantalar fışkırdığını herkese seyrettirmek istiyorlar..
▪︎Nasıl bir açlıksa artık, Helal Etiketli Şampanya satılıyor.
▪︎Alkolsüz Mojito var.
Sodalı Limonata derse, havalı durmuyor, illâ ki Mojito diyecek.
▪︎Alkolsüz Bellini var.
Alkolsüz Aperol var.
Chia Tohumu eşliğinde Ejder Meyveli Smoothie’lerin kaçınılmaz yansımasıdır bu.
Demirhindi Şerbetiyle İktidara geldiler, Mojitoya dönüştüler..
“İslami Eğlence” adı altında “Helâl Organizasyon” yapan Şirketlerin sayısında patlama yaşanıyor.
▪︎Beş Yıldızlı Otellerde tahtırevanla düğün yapan var.
▪︎Salona tavandan sarkıtılan Gondola binerek giren var.
▪︎İlahi Ekipleri var, Helâl Müzik yapıyorlar;
“Düğün Gecenizi Helâl Çerçevesinde Şenlendiriyoruz” diye Reklam veriyorlar.
▪︎Sunucusuyla beraber Semazen Ekipleri var.
▪︎Helal Suşili Düğün Yemekleri, Osmanlı Köşklerindeki varaklı dekorlarda,
Swarovski Kristalleriyle süslü Padişah Koltuklarında, Altın Kaplamalı Pastalarla bitiyor,
cümle alem görsün diye, videolarını internette yayınlıyorlar.
▪︎Dini Düğün Palyaçosu var Kardeşim, İslami Animatör var.
▪︎Helal Selülit Kremiyle İslami esaslara uygun Masaj Salonu var.
▪︎Taylandlı Masözlere Türban taktırıyorsun, İslami Esaslara uygun olmuş oluyor..
Bu Çürüme Sürecinde, Taaa Singapur’lardaki Casinolarda Rulet Masasında yakalanan Bakan Çocuğunu görmüştük.
En son, … Parti Genel Merkezinde çalışan, Lise Mezunu ve henüz 27 yaşında olmasına rağmen;
▪︎Lüks Otomobil Koleksiyonu olan,
▪︎Kumar Fişleriyle,
▪︎Revü Kızlarıyla,
▪︎Elinde Kadehle Jakuzide poz veren,
▪︎Çankaya’da Lüks Sitede oturan,
▪︎Rabia Tweetleri atan Arkadaşı k..ain çekerken gördük.
17/25 Aralık Lağımı patladığında, inanın;
▪︎Ne yakalandılar diye sevinmiştim,
▪︎Ne de öfkelenmiştim,
Hissettiğim sadece üzüntüydü;
▪︎Ait olduğum Milletin başına gelenlere
▪︎Koskoca Türkiye’nin düşürüldüğü hale,
▪︎Demokrasimize Gerçekten çok üzülmüştüm..
Rabiacı Arkadaşı k..ain çekerken gördüğümde de, inanın, aynı duyguları hissettim.
‘ALLAH İle Aldatma’ İkliminin, Türkiyemizi Ne Hale Getirdiğini Gördüğüm İçin, Gerçekten Çok Üzgünüm.
Ama, Mütedeyyin (!) İktidardan medet uman Sayın Ahalimiz bir defa daha lâyığını bulduğu için, doğrusu bu defa memnunum…

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/yilmaz-ozdil/pudrasekeri-6342309/
This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *