FEYM GRUBU MESAJI – ERMENİLERİN 1915 VAN İSYANI VE KATLİAMI * PROJEYE DESTEK ÇAĞRISI

Değerli arkadaşlar,
Senelerdir ulusal bir konu olan SÖZDE ERMENİ KATLİAMINA karşı olan çalışmaların çoğu sivil toplum örgütlerimiz tarafından ve ulusal konulara duyarlı ülke aydınlarının bir araya gelerek yaptıkları bireysel öbek çalışmaları ile yürütülüyor. Ne yazık ki tüm siyasi iktidarlar bu konuda devlet destekli ve aydınlardan, tarihçilerden, akademisyenlerden, diplomatlardan oluşan bir çalışma birimi oluşturmadılar. Dileğimiz odur ki kamu içinde bu konuda yetkin kişilerden oluşan bir ERMENİ YALANLARIYLA MÜCADELE dairesi kurulsun.
Ermeni meselesi konusunda çalışmaları yapan oluşumlara örnek olarak Avrasya İncelemeleri Merkezi (AVİM) danışma ve bilim kurulunun yaptığı çalışmalarla HAKLI TEZLERİMİZ dünya kamuoyuna anlatılmaya çalışılıyor.
Ayrıca Dünya basının tarayan ve Türk, Ermeni sorununda yayınlanan yazıları, makaleleri izleyen, arşivleyen, farklı lisanlarda karşı haklı tezlerimizi yazan FEYM (Fanatik Ermeni Yalanlarıyla Mücadele) GRUBU ülkemizin hakkını savunan aydınların bir araya gelerek oluşturduğu bir çalışma grubudur. Bu grup düzenli olarak her gün BÜLTEN yayınlar. Bu bültenleri sayfamızdan da takip edebilirsiniz. Ve hatta yabancı dil bilen, bu konuda ekip çalışmasına destek verebilecek arkadaşların sayın Orhan Tan ile temasa geçmeleri bu haklı mücadelemize katkı sağlayacaktır.
FEYM GRUBU “ERMENİLERİN 1915 VAN İSYANI VE KATLİAMI” konusunda bir belgesel yapmak projesi oluşturdu. Bu konuda aşağıdaki bilgi FEYM GRUBU başkanı emekli general sayın Orhan Tan tarafından gönderildi.
Duyarlı arkadaşlara, bu projeye DESTEK vermeleri konusundaki çağrıyı sizlere iletmek isterim. Bu tür çalışmalar ancak imece yoluyla yapılabiliyor. Karınca misali, damla damla bu projeye destek verelim.
Naci Kaptan / 24 Nisan 2023

Orhan Tan – Sun, 23 Apr 2023
orhantan41@gmail.com

FEYM GRUBU MESAJI – ERMENİLERİN 1915 VAN İSYANI VE KATLİAMI

FEYM Grubu olarak bir süredir, 1915 zorunlu göç kararının alınmasında çok önemli etkileri olan ERMENİLERİN 1915 VAN İSYANI VE KATLİAMI konusunda bir belgesel hazırlanması ihtiyacını dile getiriyorduk.

Bu amaçla, üyemiz Doç. Dr. (E. Kur. Alb.) Sayın Ö. Lütfi Taşçıoğlu Proje Yönetimini hiçbir ücret almamak üzere gönüllü olarak üstlendi. Yaptığımız koordinasyonda “Ermeni Belgeleriyle 1915”belgeselinin Yapımcısı Sayın Serkan Koç’ un yapımcılığını kabul ettiği projenin temeli atılmış oldu. Proje ile ilgili ön bilgi Ek olarak gönderdiğimiz dosyada yer almaktadır.
Ermeni tarafı yıllardır sahte belgeler kullanarak kendilerine bir soykırım yapıldığını İddia etmekte, ulusumuzu lekelemeye çalışmakta ve maalesef dünya kamuoyunun büyük kısmı bu iddiaları gerçek olarak kabul etmiş görünmekteler. Meseleye bizim taraftan bakınca, Ermenilerin 1914-1921 yılları arasında sadece Van vilayetinde katlettikleri Türk sayısı Osmanlı arşiv belgelerine göre 217.132 olmasına rağmen, bırakın dünya kamuoyunu, halkımızın büyük çoğunluğu bile bu gerçeği bilmemektedir.
ERMENİLERİN 1915 VAN İSYANI VE KATLİAMI Belgeselinin FEYM Grubu üyelerinin imkânları ile gerçekleştirilemeyeceği açıktır. Bu önemli projeyi ancak imece usulüyle ve elbirliği ile gerçekleştirebiliriz. Projenin tahmini bütçesi 100.000 dolar civarındadır.
Sn. Serkan Koç’un yapımcılığında gerçekleştirilen “Ermeni Belgeleriyle 1915” belgeseli yapılırken de FEYM Grubunun kurucu başkanı rahmetli Şükrü Server Aya benzer bir yazı yayınlayarak bir kampanya başlatmış ve “teklif var, ısrar yok” demişti. Pek çok kişi canı gönülden destek olmuş ve belgesel gerçekleştirilmişti. Bu aşamada projeye destek olmak isteyen arkadaşlarımızın projeye yapabilecekleri tahmini katkı miktarlarını Sn. Taşcıoğlu’na bildirmeleri ve FEYM Grubu Yönetimine bilgi vermeleri projenin gerçekleşme imkânının önceden görülebilmesi açısından önem taşımaktadır.
Projenin nasıl gerçekleştirilebileceği konusunda değerli üyelerimizin de görüşlerini bildirmeleri ve önerilerde bulunmaları en doğru yöntemin belirlenmesine imkân sağlayacaktır.
Bu proje ile ilgili yazışmalar Sayın Taşçıoğlu vasıtası ile doğrudan yazışmalar (bize bilgi) ve / veya sesli WhatsApp görüşmeleri ile yapılacaktır.
Saygılar,
Orhan Tan – FEYM GRUBU BAŞKANI

This entry was posted in ERMENİ SORUNU, FEYM GRUBU ÇALIŞMALARI. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *