KARANLIK KULİS OYUNLARI VE TRUVA ATI

Değerli arkadaşlar,

Bu gün 3 Mart 2023

İYİ parti genel başkanı Akşener aşağıdaki konuşmayı yaparak ve Millet İttifakına NOTER MASASI, KUMAR MASASI ve KİRLİ İTTİFAK yakıştırması yaparak ve altında kendi imzası da olan mutabakatları da göz ardı ederek masadan kalkmıştır. Verdiği sözü tutmamış ve riya yapmıştır. Sadece diğer partileri değil, toplumu da kandırmıştır.

Naci Kaptan * 03 Mart 2023


Türkiye derin bir uçuruma yuvarlanırken, Devlet, siyasetin aracı olmuşken, tüm kamu kurumları çökmüş ve ülkemiz ekonomik olarak iflas etmişken. Toplum demokrasiyi, insan haklarını, sosyal devleti, özgürlüğü, refahı, hukuk devletini, adil yargıyı, aydınlanmayı, çağdaş yaşamı, parlamenter sistemi düşlerken AKŞENER tüm toplumun umudunu kırmıştır. Akşener’in bu tutumu 11 ilimizi çökerten depremin ağırlığı ile eştir.  Akşener,  siyasi islam devletine, faşizme giden otokrasiye, sultanizm’e can suyu taşımaktadır. Kirli siyasetin parçası olmuştur.
Üstelik de masadan ayrılırken CHP’yi İstanbul ve Ankara Belediye başkanları üzerinden bölmeye çalışmıştır.
Görülen odur ki karanlık labirentlerde yapılan kulis anlaşmalarının ortaya çıkması ancak seçim yaklaştığında ortaya çıkmıştır. Akşener/İYİ parti bu davranışı ile Cumhur ittifakının elini güçlendirmiştir.

BİR AÇIKLAMA
Bir süre önce bana gelen bir notta şöyle yazıyordu;
“Akşener saray ile gizlice görüşüyor, yakın zamanda Millet İttifakını dağıtmaya çalışacak, seçimde İYİ parti AKP ile ittifak yapacak ve Akşener Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak!!! 
Böyle bir şeye hiç ama hiç ihtimal vermemiş ve hatta komplo teorisi olarak düşünmüştüm. Üzülerek görülüyor ki bu teorinin ilk basamağı gerçekleşti.

AKŞENER’İN AÇIKLAMASI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masanın 6 Mart Pazartesi günü yapılacak toplantısı öncesi Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle bir araya geldi.
Gözlerin çevrildiği Akşener açıklamalarda bulundu. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Geldiğimiz noktada İYİ Parti bir kıskaca alınmış, bir dayatmaya mecbur bırakılmış, ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlanmıştır. Buna boyun eğmeyecektir. Devşirme siyasetin hınk deyicisi olamayacaktır.
2023 yılında milletimiz cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri için, demokrasimiz için, bir büyük mücadele verirken ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısında da dimdik durmaya devam edeceğiz. Bizim seçimimiz dün de belliydi, bugün de belli. Karşımıza kim dikilirse dikilsin bizim itirazımız, mücadelemiz dün de aynıydı, bugün de aynı. Biz milletimize bir sör verdik. Milletin sesini duyuran olacağımıza söz verdik. O iradeden korkan değil güç alan olacağımıza söz verdik.
Biz bu günlere kirli pazarlıkları reddederek geldik. Bu doğrultuda siyasetimizin merkezine milletimizi alıp memleketimizi il il, ilçe ilçe gezdik. Nasıl ki dinlediğimiz dertleri, şikayetleri not edip milletimizin sesini duyurduysak iktidara, bizden, muhalefetten olan beklentileri de karşılamak, duyurmak için çalıştık. Biz, İYİ Parti olarak demokrasi inancımız gereği ortak akıl ışığında sorun ve çözümleri konuşabilmeyi aklın gereği gördük.
5 PARTİDEN TEK İSİM
Tüm farklılıklarımıza rağmen, Türkiye için ortak dertlere yönelik güçlendirilmiş parlamenter sistem, anayasa değişikliği teklifi gibi birçok konuda mutabakat sağladık. Dün ortak adayın kim olacağını tartıştık. 5 siyasi parti tek ismi dile getirerek Kılıçdaroğlu’nun adaylığı görüşünü beyan etti. Biz 3 yılı aşkın sokaklarda sıklıkla duyduğumuz, tüm anketlerde de uzun süredir Sayın Erdoğan’a karşı açık ara kazanan iki isim konusunda görüşümüzü beyan ettik. Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu’ydu. Anladık ki küçük hesaplar 85 milyonun kazandığı kutlu bir zafere tercih etmiştir. Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edildi.
Üzülerek söylüyorum ki altılı masa, millet iradesinin kararlarını yansıtma vasfını kaybetmiştir. Bu masa ortak akıl platformu olmaktan çıkmış. Alternatiflerin kara listeye alındığı bir noter masasına dönüşmüştür.
İMAMOĞLU VE YAVAŞ’A ÇAĞRI
Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız. 85 milyonun geleceğini tehlikeye atmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni asrını göz göre hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz.
Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Değerli başkanlarım, siz milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazından altında bile yalnız bırakmadınız. Milletimiz sizi göreve çağırıyor. Bu vazife reddedilemez, görmezden gelinemez bir vazifedir. Bu çağrının sahibi millettir. Bu karar milletindir. Bu saatten sonra bizlere düşen bir seçim yapmaktır. Ya şanlı mücadelede milyonlarla yürüyeceğiz ya da trajik hikayede figüranlık yapacağız. Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız.”

Olay henüz çok taze, televizyonlarda ve basında Akşener’e ve İYİ Partiye çok yoğun tepki var. İyi Partiden istifalar nedeniyle E-Devlet kilitlenmiş. parti yönetiminden de istifalar başladı. Görülen odur ki İyi Parti Akşener’in söylediği gibi “tarih olacaktır”.
Akşener Türk Halkının geleceğini çalmış ve ipotek etmektedir.

MERAL AKŞENER’E TEPKİLER 
Selçuk Yöntem, Metin Uca, İlyas Salman… Ünlülerden Meral Akşener’e tepki
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, altılı masada adaylığın konuşulduğu ilk görüşme sonrası bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı konusunda görüş bildirdi. Akşener’in açıklamasının ardından ünlü isimler sosyal medyadan tepki gösterdi.

“PES!”
Oyuncu Selçuk Yöntem, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, “Bravo Meral hanım böyle bir dönüşümü bir tiyatro oyununda bile hiç bir aktör yorumlayamaz. Pes” ifadelerini kullandı.

“UNUTULACAK SANIYORSUNUZ…”
Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç, “Gerçekten yazıklar olsun. İnsanlar ölümlü olduklarını unutuyorlar devasa egolarının zehirleriyle. Tarihin ne tarafında durduğunuz, nelere sebep olduğunuz unutulacak sanıyorsunuz. Unutulmayacak” dedi.

“HELAL ETMİYORUM”
Usta sanatçı İlyas Salman, “Hepsi bir kenara, sırf haysiyetsiz trolleri bize güldürdüğünüz için bile alacağınız olsun Meral hanım. Bir de lütfen bir daha grup toplantılarınızda benim repliklerimden alıntı yapmayın. Elbette alıntının telifi olmaz ama içime sinmiyor, helal etmiyorum” notunu paylaştı.

“DÜNKÜ İMZAYI SİZ ATMADINIZ MI?”
Sunucu ve TV Programcısı Metin Uca, “Sayın Meral Akşener, dünkü imzayı siz atmadınız mı efendim. Bir yıldır konuşulan konu dün mü dayatma oldu. İYİ Parti GİK kararı Türkiye’nin tek adam garipliğinden daha mı önemli? Göreve çağırdığınız CHP’li başkanlar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ‘hayır’ derse ne yapacaksınız?” dedi.

VERDİĞİ HİÇBİR SÖZÜ TUTMADI!”
Yazar Nevzat Çelik, “İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Millet İttifakı’na verdiği hiçbir sözü tutmadı! Altılı Masa Yıkıldı, Yıktı! Yalana çıktı! #meralakSener’miş, Truva Atı’ymış! Meral Akşener Tarih Oldu! YAZIKLAR OLSUN!” açıklamasında bulundu.

“BİR MERAL AKŞENER ŞOKUMUZ EKSİKTİ”
Ayşe Özyılmazel, “Bir Meral Akşener şokumuz eksikti. Ülke bu haldeyken, bu saatte, şimdi mi aklınıza geldi?! 6lı masa nasıl anlaşamazsınız siz?… Nasıl? Hırsın zamanı mıydı? Biriniz bile sevmiyorsunuz şu güzelim ülkemizi ve bizi. Biriniz bile! Yazıklar olsun hepinize. Meral Akşener, o dağıttığınız sadece masa değil, milyonların geleceği” ifadelerini kullandı.
This entry was posted in Politika ve Gundem, SİYASİ PARTİLER. Bookmark the permalink.

One Response to KARANLIK KULİS OYUNLARI VE TRUVA ATI

  1. emin says:

    Teşekkürler…Akşener in lakabı Asena dır.Kendisi ırkçı düşünceye inanmıştır.Altılı masadan kalkma zamanlaması plan dahilinde olup ad vermek gerekirsede bunun adı sabotajdır..çok iyi olmuştur.masanın devrime inanmış tüm sol ve yurtseverler tarafından devam edilmesinde ,de yarar görmekteyim.Bu masa emperyalizm,in ve iç oligarkların (soyguncular)provokasyonudur.sayğılarla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *