TANRI bizlerle konuşsaydı bunları söylerdi.!


TANRI bizlerle konuşsaydı bunları söylerdi.!


Ben, evreni 4 temel fizik yasasına göre planlayıp, programlayıp düzene koydum ve bu düzen 14.5 milyar yıldır da, bir nanometre sapma olmadan dengeli bir biçimde, islerligjni sürdürüyor. Sizin, gezegeninizi de planlarken; bu fizik yasalarının yanı sıra, DOĞA yasalarını da programladım ve işlerliğe koydum. 4.5 milyar yıldır da bu böyle devam etmekte.
Bu DOĞA yasalari içinde ;
Depremler,
Yanardağ patlamaları,
Fırtınalar,
Yağmurlar,
Buzullar var.
Sıcak, soğuk, ılık İklim koşulları ve sizin gezegeninize özgü bir Atmosfer tabakası oluşturdum. Bütün bu Evren ve Gezegen yasalarının yanı sıra, Sizlere de, düşünüp, irdeleyip, sorgulayıp ders çıkarıp doğruyu bulasınız diye de ; ” AKIL ” verdim.
Fakat, Sizler , hiç bir zaman bunları kullanmadınız ve her DOĞA olayından beni sorumlu tuttunuz, hatta utanmadan suçladiniz. Bazılarınız, haddini çok aşarak küstahça ;” fıtrat ” dedi, ” kader ” dedi. Oysaki hiçbiri ne fıtrat, ne de kaderdi !!!
Ben TANRI ,sizler için daima iyilik ve güzellik verdim, veririm. Depremler faydalıdır. Yanardağ patlamaları faydalıdır .Gezegenin çekirdeğinde bulunan ,her türlü madenleri ,yeryüzüne çıkarır. Ve sizlerin faydasına sunarım. Toprağı, mineraller ile zenginlestirir, çeşitli ve bol ürün almanızı sağlarım. Benim, planım ve programım budur. Ama, sizler ne yaptınız? Ne yapıyorsunuz?
Sizleri uyarmak ve bilgilendirmek için ;
Tevrat’i gönderdim. On ,ana başlık altında kanunları, ilkeleri bildirdim. Müjde, olarak Incil’i gönderdim. Sevgiyi bildirdim. Birbirinizi seviniz, diye. Kur’anı gönderdim ve ilk sözüm de ; “OKU” oldu. ama sizler okumadınız, okumuyorsunuz.
Benim, sizlerin bana karşı yaptığınız şekilci ibadetlerinize ihtiyacım yok ! Çünkü sizler ibadetlerinizde ; samimi değilsiniz. Benimle, pazarlık için ibadet yapıyorsunuz. Mutlaka, bir karşılık bekliyorsunuz. Oysa ki, Ben TANRI ,sizlere Akil verdim. Sizlerle, benim aramda hiç bir ARACI yok, dedim. Tüm istek ve dileklerinizi ,doğrudan bana bildirin, dedim.
Sizler ne yaptınız? Ne yapıyorsunuz? Tembelliğinizden, bilgisizliğinizden,, cahilliğinizden, kolayınıza geldiği için ve dünyevi çıkarlarınıza uygun gördüğünüz için, tarikatlara, cemaatlara sığındıniz, bana “ortaklar” icat ettiniz ve seçtiğiniz insanlar da, sizleri kullandı. Hala da kullanıyor. Üstelik, yanlış olan tüm olaylarda ; beni sorumlu tutup, suçlayarak,,, ama sanki doğruları da o seçtikleriniz, kendileri yapıyormuş, algısı yaratarak.
Ben TANRI’yım, benim şanım var, benim azametim var ,benim kudretim var. Bunlara rağmen, nasıl oluyor da, hangi cesaretle, sizler beni aşağılıyorsunuz ! suçlarınızı bana yüklüyorsunuz ?
Sizleri, cennet vaadi ile kandırıyorlar,, AKIL verdim sizlere ; “düşünün” ,”ders alın”, diye, neden düşünmüyorsunuz ?
Ben, şanı büyük TANRI, sizlere cennette 70 huri vereceğim, şarap ırmakları sunacağım, öyle mi ?? sizler beni ne sanıyorsunuz? Ben, randevu evi işletmecisi miyim ? Bu ne küstahlıktır !!!
Sonra,, benim adaletime sigar mi ? Erkeklere cennette 70 huri, hem de her cinsel ilişkiden sonra, huriler tekrar bakire, peki benim yarattığım KADINLAR ne olacak? Utanmıyor musunuz ?
Sizleri, yanlış yollara sürükleyen, yalancı yöneticilerinize aldanmaya, inanmaya devam ediyorsunuz.!!! Beni aşağılıyorsunuz.
4.5 milyar yıldır, işleyen dengeli bir program var gezegeninizde,, depremler, Yanardağ lar, Fırtınalar, Buzullar, Yağmurlar. Bu dengeyi bozuyorsunuz. Faydalı olan depremleri ve Yanardağ patlamalarını, Fırtınaları ;”FELAKET” olarak görüyorsunuz.
Doğrudan bana inanmayan Japonları ,sizlere örnek vereceğim. Japonlar, depremlere karşı nasıl ve neden önlem aldılar ve şu anda felaket yasamıyorlar , çünkü Japonlar, hepinize verdiğim AKLI dogru kullanıyorlar. Yeri gelmişken tekrarlayalım ;
Sizler bana inanıyorsunuz (!) , ibadet ediyorsunuz (!) , sizlere göre ; başınız dertten kurtulmuyor !! Japonlar , inanmıyor ama, tehlikesiz refah içinde yaşıyorlar, acaba neden ?
Benim büyüklüğüm iste budur, ben TANRI’ yım.
Sizlere, içinizden bazı bilim insanları gönderdim. Jeolog, mimar, mühendis, deprem uzmanı, sismolog, gibi. Onları hiç dinlemediniz, dinlemiyorsunuz, sonra da, beni sorumlu tutarak, iftira ediyorsunuz.
Din adamı (!) maskesi altında, benim kudretimi kullanan, Şarlatanlar a inanıyorsunuz. Bu şarlatanlar, bu muhteris yoneticiler gezegende ; cenneti yaşarken, sizlere de ,öte dünyada cennet vaat ediyorlar ve sizler de inanıyorsunuz.
Sizleri, bu şubat ayının 6 nci günü yine uyardım. Isterim ki ; bundan sonra AKLINIZI kullanıp, Şarlatanlara ve yalancı din, inanc sömürücü yöneticilere inanmayıp, onlari terk edersiniz. Ben TANRI’yim,
Bana inanan, inanmayan hiç bir insanı ayırt etmem Benim sizlere ihtiyacım yok ! Ama, sizlerin bana ihtiyacı var.
AKILLI OLUN !

Bu güzel yazının yazarını bulamadım
This entry was posted in AKIL FİKİR YAZILARI, FELSEFE ve GÜZEL DEYİŞLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *