75 YILIN ÖZETİ

75 YILIN ÖZETİ


1947 DEKİ BAZI ANLAŞMALARLA BÜYÜK AYILARDAN ABD’NİN KUCAĞINA OTURDUK VE 1950 DEN İTİBAREN KAYITSIZ ŞARTSIZ, BAŞTA EGEMENLİĞİMİZ, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ, YÖNETİM PRENSİPLERİMİZDEN VAZGEÇTİK VE MANDALIĞI REDDEDEN BU ÜLKE MANDALIKTAN ÖTE DEVLETİNİ, MİLLETİNİ ABD’YE TESLİM ETTİ.
ÖNCE SSCB KARS VE ARDAHAN’I İSTİYOR VE BOĞAZLAR ÜZERİNDE DE SÖZ SAHİPLİĞİ TALEBİ VAR DİYE KORKUTULARAK NATO’YA GİRMEYE, ABD GÜDÜMÜNE İTİLDİK. BU ARADA KOMÜNİZMLE VE DİNİ KAYBETMEKLE KORKUTULDUK.
RUSLARIN BOĞAZLAR İÇİN SÖZ SAHİPLİĞİ TALEPLERİNİN BELGELERİ, MUHTELİF DEVLETLERİN ARŞİVLERİNDEN ÇIKTI AMA 70 YILDIR KARS VE ARDAHAN’IN TALEBİNE DAİR BİR SATIRLIK BELGE ÇIKMADI. ÇÜNKÜ BU BİR ABD’NİN KORKUTUP KUCAĞA ALMA PLANI İDİ. BUNU O ZAMAN YEDİK.
ARDINDAN BAĞIMSIZLIĞIMIZI KAYBETTİK, KAYBETTİKLERİMİZİN HİÇ BİRİNİN FARKINA VARMADIK. SATILMIŞ YÖNETİMLERİMİZ VE TESLİM OLMUŞ ORDUMUZ, MİT’İMİZ SAYESİNDE. DEMOKRASİ ADI ALTINDA SOLUN, DEMOKRASİNİN VE GERÇEK VATANSEVERLERİN YOK EDİLMESİ AYRI BİR KONU. AMA ADIM ADIM BAĞIMSIZLIĞIMIZI KAYBETTİKÇE SESSİZ KALDIĞIMIZ KABULLENDİĞİMİZ ÖNEMLİ OLAYLARI ÖZETLEYECEĞİM:
1- İHRACAT BİLE YAPAR DURUMDA İKEN UÇAK ÜRETİMİNDEN VAZGEÇİRİLDİK.
2- TOPRAK REFORMU ENGELLENDİ,
3- KÖY ENSTİTÜLERİ KAPATTIRILDI,
4- PETROL, MADEN, TİCARET KANUNLARI DİKTE ETTİRİLDİ. EKONOMİK OLAN DEMİR VE DENİZYOLU YERİNE KARAYOLU TAŞIMACILIĞI TEŞVİKİNE SES ÇIKARMADIK. YATIRIM ISRAFÇILIĞINA YÖNLENDİRİLDİK
5- ABD İLE İKİLİ ANLAŞMALAR YAPIP BİR SÜRÜ ÖZEL İMTİYAZLAR TANIDIK, TOPRAK VE ÜS YERLERİ TAHSİS ETTİK. BUNLARA HİÇBİR MÜDAHALE HAKKIMIZ YOKTU KENDİ VATANIMIZDA.
6- MARSHALL YARDIMI SOYGUNU İLE BAŞLAYAN HAZIRCILIKLA TÜM ÜRETİMİMİZİ ADIM ADIM TERKETTİK. ŞU AN TARIM ÜRETİMİMİZ BİLE KALMADI. SAMANA MUHTAÇ HALE GELDİK FARKINA BİLE VARAMADIK.
7- ÖĞRETMEN KİSVESİ İLE GELEN BİNLERCE BARIŞ GÖNÜLLÜSÜ CASUSUN, KÖYLERİMİZE, AİLE İÇLERİMİZE KADAR GİRMESİNE GÖZ YUMDUK YARDIM ZANNEDEREK. OYSA BUNLAR MİLLETİMİZİN ETNİK VE SOSYAL GENETİĞİNİN HARİTASINI ÇIKARIP İLERİYE DÖNÜK STRATEJİ VE TAKTİK PLANLARININ ZEMİNİNİ HAZIRLADILAR.
8- SADECE ADI MİLLİLİKTE KALAN MİT’İMİZİ REORGANİZE ETSİNLER DİYE TESLİM ETTİK ABD’YE. HALÂ ONLAR YÖNETİYORLAR 67 SENEDİR.
9- TOPRAKLARIMIZA RUHUMUZ DUYMADAN ATOM BOMBASI BAŞLIKLI ROKETLER DOLDURDULAR. BUNLAR 1963 KUBA KRİZİNDE MEYDANA ÇIKTI. SÖZDE BAĞIMSIZ DEVLET OLARAK YİNE GÖZ YUMDUK.
10- TOPRAKLARIMIZDAKİ ÜSLERİNDEN HABERİMİZ BİLE OLMADAN CASUS UÇAKLAR KALDIRILMASINI, RUSYA ÜZERİNDE BİR TANESİNİN DÜŞÜRÜLMESİ ÜZERİNE ÖĞRENDİK RUSLARLA PAPAZ OLDUK.
11- TÜMÜYLE YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRDİKLERİ ORDUMUZA, İSTEDİKLERİ ZAMAN KENDİ MENFAATLERİNİ GERÇEKLEŞTİRTMEK İÇİN İHTİLALLER YAPTIRTTILAR.
12- EN ÖNEMLİLERDEN BİR HUSUS: DOĞU ANADOLU BÖLGEMİZE HİÇBİR YATIRIM YAPTIRTILMADI YOL, FABRİKA, BARAJ VS. DAHİL. ÇÜNKÜ NATO’NUN “ESNEK MUKABELE STRATEJİSİ” GEREĞİ, DOĞU BÖLGELERİMİZ RUSLARLA NATO ÜLKELERİNİN BİR SAVAŞA GİRİŞMESİ DURUMUNDA, BİZİM ORDUMUZUN RUS GÜÇLERİNİ, O ALANDA KARŞILAYIP, NATO GÜÇLERİNE ZAMAN KAZANDIRACAĞI VE GEREKTİĞİNDE GÖZDEN ÇIKARILACAĞI TÜRKİYE TOPRAKLARI İDİ. BUNA DA GÖZ YUMULDU.
13- 1963 DEN İTİBAREN ANTİ KOMÜNİZM GÖRÜNTÜSÜ ALTINDA MECLİSE, ORDUYA, EĞİTİME, EMNİYET GÜÇLERİNE HAKİM OLUNARAK ASLINDA “FAŞİZM” YERLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILDI. ANTİ LAİKLİK, ATATÜRK KARŞITLIĞI, ADİL OLMAYAN SEÇİM SİSTEMLERİ İLE HURAFELERE DAYALI MÜSLÜMANLIK POMPALANDI, YEŞİL KUŞAK OLUŞTURULMASININ ARDINDAN ILIMLI İSLAM YARATILDI.
14- 1915 LERİN WILSON PRENSİPLERİ UYGULAMAYA SOKULDU, ASALA BAŞTA ABD, BATI TARAFINDAN YARATILARAK ÜLKEMİZ BÖLÜNME FAALİYETLERİ İLE KARŞI KARŞIYA KALDI. ARDINDAN ASALA KENDİ İÇ ÇEKİŞMELERİ SONUCU BİTİNCE PKK VE YAN KOLLARI YARATILDI. BÖLME ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜLDÜ.
15- ABD VE BATININ BU TERÖR ÖRGÜTLERİNİ YARATTIĞI, DESTEKLEDİĞİ, HATTA TOPRAKLARIMIZDAKİ TERÖRİSTLERE HAVADAN YARDIM MALZEMELERİ ATILDIĞI TESPİT EDİLİP, ZAMANIN JANDARMA GENEL KOMUTANI ORG. EŞREF BİTLİS TARAFINDAN DİLE GETİRİLİNCE ESRARENGİZ BİR ŞEKİLDE UÇAĞI DÜŞÜRÜLÜP ŞEHİT EDİLDİ.
16- ARDINDAN BİR SÜRÜ DİNCİ ÖRGÜTLENMELERLE PKK’YA İLAVE ABD KONTROLLU TERÖR ÖRGÜTLERİ BAŞIMIZA BELA EDİLDİ. ÜLKEMİZİ ASIL AMACI ŞERİAT DEVLETİ KURMAK OLAN BİR DEMOKRASİ, LAİKLİK VE ATATÜRK DÜŞMANI, DİKTA HEVESLİSİNİ BAŞA GETİRİP ONA İSTEDİĞİ HER ŞEYİ YAPTIRARAK ILIMLI İSLÂM İCADI İLE ÜLKEMİZİ DİN DEVLETİNE DÖNÜŞTÜRDÜ.
17- BUNLARDAN EN TEHLİKELİ OLAN PKK’NIN ABD KONTROLUNDA OLDUĞU BİLİNMESİNE KARŞIN, KENDİ DE BOP BÖLÜNME HAREKETİNİN EŞBAŞKANI OLARAK ABD GÜDÜMÜNDE İKEN ASIL KUKLA OYNATICI ABD İLE DEĞİL DE KALKTI AYNI AĞACIN DALLARI OLARAK PKK TERÖR ÖRGÜTÜ İLE MASAYA OTURDU.
18- PETROL SAVAŞLARINA ALET OLUP GÖRÜNÜRDE OSMANLI’YI CANLANDIRMA KANDIRMACALARI İLE LİBYA’YA NATO’NUN KARIŞMASINA KARŞI ÇIKAR GÖRÜNÜP NATO’YA DESTEK, UÇAKLAR SAVAŞ GEMİLERİ GÖNDERDİ, ÜLKEMİZ DIŞ BORÇLA GEÇİNİRKEN LİBYALI TERÖR ÖRGÜTLERİNE ELDEN 300 000 000 (ÜÇYÜZMİLYONDOLAR) YARDIM YAPILDI.
19- KOMŞU ESAT’LA KARDEŞ GİBİ İKEN ABD’NİN EMRİ İLE SURİYE’Yİ KARIŞTIRMAYA SOYUNDU. ONLARLA SAVAŞA GİRİŞTİ. YİNE EL-KAİDE’Yİ KURDUĞU GİBİ IŞİD’İ DE KURAN ABD’NİN TALEBİ İLE BAŞLANGIÇTA IŞİD’İ DESTEKLEYİP BÜYÜK YARDIMLAR YAPTI. PKK PARARELİNDE YPG’NİN DE ABD TARAFINDAN DESTEĞİNE BAŞTAN KARŞI ÇIKMADI.
20- TÜM BUNLARIN ARDINDAN POSTA KOYMADIĞI, EFELENİP HAKARET YAĞDIRMADIĞI ÜLKE KALMADI.
ŞİMDİ GELELİM SORU KISMINA: HER SEÇİM ÖNCESİ YAPTIKLARINI YENİDEN UYGULAMAYA SOKMAK İSTİYOR KULLLANIŞLILAR. SEN MİLLET OLARAK, DEVLET OLARAK ÖZGÜR VE SAYGINLIK SAHİBİ OLMAK İSTİYORSAN, YUKARIDA EN ÖZET HALİYLE 20 MADDEDE YAZDIĞIM EYLEMLER SIRASINDA;
BAĞIMSIZLIĞINI, TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜ, KENDİ TOPRAKLARIN ÜSTÜNDEKİ HER TÜRLÜ MÜLKİYET VE KULLANIM HAKLARINI, KORUMAK KOLLAMAK HAKKINI YEDİRMEMEK İÇİN NE YAPTIN ŞİMDİYE KADAR? HANGİ EYLEME KARŞI DURDUN? İTİRAZ MI ETTİN, SESİNİ Mİ ÇIKARDIN?
SEN HALA BOP EŞBAŞKANISIN. VAZGEÇTİM BİLE DİYEMİYORSUN ÇÜNKÜ KUYRUK SIKIŞIK DURUMDA. SEN BUNCA BOYNU EĞİK, EZİK, BORÇLU, TESLİMİYETÇİ VE TAM ANLAMI İLE BATI VE ABD MANDASI İSEN SENİ KİMSE SAYMAZ. SEN HALÂ NE KONUŞUYORSUN?
SEN KURUCUNU, YÜCE ATANI YURDUNDA SAVUNMAZ ONU DIŞLAR, DÜŞMANLIK YAPAR, DIŞLAYANLARA GÖZ YUMARSAN, ELİN HERİFİ SAYENDE ATAMIZA BİLE KARŞI OLUR. ÇÜNKÜ BU DURUM ONLARIN İŞİNE YARAR.
İbrahim Karaer 20 Kasım 2022
This entry was posted in İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

One Response to 75 YILIN ÖZETİ

  1. emin says:

    Teşekkürler…Atatürk,ün Tüm devrimleri imha edilmiştir..Devrim ci anlayış ile Reformist anlayışının sonucudur.1946 sonrasının gizli kalmış siyasal (anlaşmalar) sırları…dahil .kim olursa olsun…Atatürk,ün en yakın yoldaş! ları bile korkusuzca ifşa edilmelidir.Demokrasi denilen anlayışta öz eleştiri yapılmalıdır.sayğılarla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *