YAŞAR NURİ ÖZTÜRK; Kader kelimesini ne kadar duyarsanız, dine ve Allah’a ihanetin o kadar yapıldığına hükmedeceksiniz.!

Yaşar Nuri Öztürk, Erdoğan’a
“kader” yanıtını yıllar önce verdi

16 Ekim Pazar 2022

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın maden faciasında işçilerin ölümünün ardından “kader planı” şeklindeki değerlendirmesinin ardından sosyal medyada ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk’ün bir programda kader hakkında söylediği sözler gündeme geldi.
Bartın’da  madende meydana gelen patlamada 41 işçi hayatını kaybetti.  Patlamanın yaşandığı maden ocağının önünde açıklamada bulunan Erdoğan, “Birileri bununla dalgasını geçebilir ama önemli değil, biz kader planına inanmış insanlarız. Kader planına inandığımız için bunun ne dünü bugünü ne de yarını olmayacaktır bunlar her zaman olacaktır bunu da bilmemiz lazım” dedi. Erdoğan’ın bu sözleri eleştirilere neden oldu.
Erdoğan’ın bu sözlerine tepkiler sürerken, sosyal medyada ilahiyatçı Yaşar Nuri Öztürk’ün bir programda kader hakkında söylediği sözler gündeme geldi.
Öztürk söz konusu programda kader hakkında “Bu kader kelimesini ne kadar duyarsanız, dine ve Allah’a ihanetin o kadar yapıldığına hükmedeceksiniz. Çünkü bugünkü manasıyla kullanılan kader Kur’an’ın kabul etmediği bir kader anlayışıdır.” demişti.
Odatv.com

https://www.odatv4.com/guncel/yasar-nuri-ozturk-kader-yaniti-erdogan-a-yillar-once-verdi–254316
This entry was posted in DİN-İNANÇ, İrtica, SİYASAL İSLAM, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *