Erdoğan’ın korumaları için yapılan günlük harcama 1.3 milyon lira

Erdoğan’ın korumaları için yapılan günlük harcama 1.3 milyon lira

GAZETEduvar – 29 Mayıs Pazar 2022

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koruma ekibinin bu yılın ilk dört ayındaki gideri 155 milyon lira. Erdoğan’ın korumaları için yapılan günlük harcama ise yaklaşık 1,3 milyon TL’yi buluyor.

DUVAR- Emniyet Genel Müdürlüğü’nün mali tablolarında yer alan bilgilere göre, Cumhurbaşkanlığı korumalarının bağlı olduğu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, bu yılın ocak ve nisan aylarını kapsayan dört aylık dönemde tam 155 milyon 438 bin TL harcadı.
Birgün’nden İsmail Arı’nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumaları için yapılan günlük harcama yaklaşık 1,3 milyon TL’yi bulurken, aylık harcama ise yaklaşık 39 milyon TL civarında.
TBMM KORUMALARI İÇİN 58 MİLYON TL HARCANDI
Cumhurbaşkanlığı korumaları için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kasasından yapılan harcamalar, birçok daire başkanlığı için yapılan harcamaların da çok üzerinde. Bu yılın ilk dört ayında yapılan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığı’nın 36 milyon 976 bin TL’lik ve Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın 43 milyon 500 bin TL’lik harcaması, Cumhurbaşkanlığı korumaları için harcanan paranın gerisinde kaldı.
Ayrıca TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nın da bu yılın ilk dört ayında tam 58 milyon 254 bin TL harcandığı açıklandı.

https://www.gazeteduvar.com.tr/erdoganin-korumalari-icin-yapilan-gunluk-harcama-1-milyon-lira-haber-1566823
This entry was posted in Ekonomi, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *