ÜZLEK MEMET

ÜZLEK MEMET

Ağustos 7, 2022
Habip Hamza Erdem
Şu bizim teğmen Mehmet Ali Çelebi vardı ya,
yine dönmüş diyorlar.
Söylentiye göre AKP’ye geçecekmiş.
Öncelikle neden bir zamanlar ‘bizim’ olduğunu anlatayım:
Çünkü, hâlâ ne olduğu bir türlü ortaya çıkarılmamış FETO tarafından kurulan kumpas ile hapse atılmış bir ‘Türk Subayı’ olduğu için ‘bizim’di. Bilgili ve yetenekli bir helikopter pilotu. Saygın bir Amiralimiz tarafından, televizyon ekranlarında ‘Genelkurmay Başkanı olabilecek çocuk’ olarak tanımlanmıştı.
İnandık, güvendik ve ‘bizim’dir dedik.
CHP’ye davet edildi, milletvekili seçildi.
Haktan ve hukuktan yana biriymiş diyerek ‘biz’den saydık.
Cumhuriyet’ten, Kemalizm’den, ulusal bağımsızlıktan yanadır sandık ve o nedenle ‘bizim’dir dedik. İşte bu ‘Yüzlek Memet’ ‘Derin Memet’in ‘saf’ına geçmesini kınayanlara, ‘PKK-FETÖ’nün kudurgan yandaşları’ diye ateş püskürmez mi?
Bre aptal! Senin yanına koştuğun III. Abdülhamid mi ‘yerli ve millî’ ?
Eğer biraz tarih okumuşsan, onun atası olan II. Abdülhamid’e de Rus Çarı’nın destek olduğunu ve hatta ‘iktidarda kalma’sını sağladığını görecektin. Şimdi helikopterini kullanmak için can attığın Dr Recep’in Cumhuriyet düşmanı, Atatürk düşmanı, Türk ve Türkiye düşmanı olduğunu hâlâ anlayamamışsan, ‘Derin’ değil ancak ‘yüzlek’ yani ‘sığ’ bir memet olabilirsin.
Olsan olsan sahte ‘ulusalcı’ların ‘kefil’ olduğu ‘Derin Memet’e çırak olabilirsin.
Öyle, boyunu aşan ‘ulusal egemenlik’ kavramlarını da sakın kullanma.
Kuzu kuzu helikopterini kullan.
Kâh Binali’nin oğlunun uyuşturucularını taşırsın.
Kâh Dr Recep’in mahdumlarının ‘dolar’larını…
Yurtsever komutanlarının ve gerçek ‘Memet’lerin ‘kan’ları da olabilir.
Haa böyle bir şey yok, AKP’ye veya MHP’ye geçme söylentilerine kanmayın, ben durduğum yerde duracağım diyorsan;
Ee bre kardeşim senin bir yerde durduğun yok ki.
Fırıldak mısın nesin?
Biz çok fırıldak gördük.
O nedenle, yoğurdu üfleyerek yemeye başladık.
Senin için ‘Genelkurmay Başkanı olabilecek çocuk’ diyorlardı.
Yoksa Yaşar (songülen iyi) Güler gibi bir ‘Genelkurmay başkanı’ mı olmakta gözün?
Her ne ise o.
Ama kimi haberler için ‘şüuyu vukuundan beter’ denilmektedir. Ben de, kendi köşemden, eğer hâlâ Dr Recep’i yurtsever biri olarak görüyorsan sen artık ‘biz’den değilsin demek için yazıyorum. Ancak terkettiğin kesimleri ‘PKK-FETO’-meto ile suçlamaya sakın kalkma.
Ağzını çarkala denir adama, biliyor musun?
Daha öğreneceğin çok şey varmış, göreceksin.

“Bir sonraki seçimde Öcalan mektubunu Mehmet Ali Çelebi okusun”

T24 – 08 Ağustos 2022

AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi’den 5 bin tweet’lik temizlik; “Fesli Kadir”, “Berkin Elvan” ve “Diyanet” paylaşımları silinmiş. Çelebi, “Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’ndan daha net ve daha fazla güven vermektedir” paylaşımında bulunmuştu.- Mehmet Ali Çelebi Twitter’da TT oldu:
CHP’den istifa ederek Muharrem İnce liderliğindeki Memleket Partisi’nin kurucularından olan, daha sonra oradan da istifa ederek bağımsız milletvekili olan Mehmet Ali Çelebi’nin “Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’ndan daha net ve daha fazla güven vermektedir” paylaşımından sonra sildiği tweet’leri gündemde. AKP’ye katılacağı iddia edilen Çelebi’nin son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet’ini sildiği ifade ediliyor.
Çelebi’nin sildiği tweetler arasında geçen sene Ayasofya’daki vaazında Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a tepki gösterdiği “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan cahil adam!” mesajı; Kadir Mısıroğlu aleyhinde paylaştığı “Peki bu Fesli Kadir kim” videosu ve Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümü için attığı “Berkin Elvan ölümsüzdür” mesajları da var.
Serbestiyet’ten Onur Erkan’ın, sosyal medya hesaplarıyla ilgili istatistikler paylaşan Social Blade sitesinin verilerine dayandırdığı haberine göre Çelebi’nin son 30 gün içinde 5 bine yakın tweet sildiği görüldü.
Çelebi’nin sildiği tweetler arasında geçen sene Ayasofya’da yaptığı konuşması Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmekle suçlanan imam Mustafa Demirkan’a tepki gösterdiği paylaşımı da var. Çelebi’nin “Kurtardığı vatanda, kurduğu diyanetten maaş alıp Atatürk’e lanet okuyan cahil adam! Bilmez misin verdiği Milli Mücadele ile ezanlar yankılanır bu diyarlarda” mesajı o tarihlerde birçok habere konu olmuştu.
Çelebi’nin sildiği tweetler arasında Kadir Mısıroğlu aleyhinde bir video da var.
Çelebi’nin sildiği bir başka tweet ise Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümünde paylaştığı “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bir yıl da geçse bin yıl da geçse onun adı bu topraklarda yankılanacak” mesajı da silindi.

https://t24.com.tr/haber/akp-ye-katilacagi-iddia-edilen-mehmet-ali-celebi-den-5-bin-tweet-lik-temizlik-fesli-kadir-berkin-elvan-ve-diyanet-paylasimlari-silinmis,1051287
This entry was posted in YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

One Response to ÜZLEK MEMET

  1. emin says:

    Acıtan bir yazı….Kılıçdaroğlu nun nikah şahitliği yaptığı memet.Kılıçdaroğlu bu konuda ne düşünüyor acaba….tüm partiler içinde ajan dolu…
    .okadar hatalı muhalefet yapıldıki saymakla bitmez..yazık.teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *