Bilin ki bugün yargı AKP sarmalındadır

Bilin ki bugün yargı AKP sarmalındadır

Yeniçağ – Orhan Uğurlu – 27 Nisan 2022

“Emir Demir’i keser” derler ya aynen öyle oluyor. AKP iktidarı şimdi de Türkiye’nin başına 2. S-400 vakası ile yeni sorunlar çıkarmaya hazırlanıyor.
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TRT’de Rusya’dan satın alınan S-400’lerin ikinci partisinin alımının gündemde olduğunu şöyle açıkladı:
– “Baştan beri planlanan alımın ikinci partisinin alımı söz konusu. Türkiye düşündü taşındı Amerika ne derse desin ben ikinci sistemi de alacağım diye inatlaşıyor manzarasından çok Türkiye baştan verdiği kararın aynısını uygulamaya devam ediyor…”
Erdoğan iktidarı evet milletle inatlaşıyor. İnadım inat;
Türkiye’nin savunma sistemini NATO standartlarında değil Rusya standartlarında kuracağım diyor. İnadım inat;
Amerika’nın silah ambargosu, F-35 ve hatta F-16 savaş uçakları satın alınmasından, vazgeçerim diyor. Bu inadım inat politikasını aslına her alanda sürdürüyor Recep Tayyip iktidarı.
“Atatürk” soyadını kullanmamak için, İnadım inat;
“Mustafa Kemal” diyor…
O halde ben de bundan sonra diyorum ki; – Recep Tayyip…
Recep Tayyip ne zaman der ki; – Mustafa Kemal Atatürk
Ben de şöyle yazarım; – Recep Tayyip Erdoğan. İnadım inat;
AKP iktidarı yargıyı öyle bir baskı yapıyor ki artık mahkeme kararları hukuken değil siyaseten alınıyor…İnadım inat;
Parti devleti haline getirilen Türkiye’de AKP devletin her kademesinde örgütlendi, örgütlenmeye de devam ediyor…İnadım inat;
Hakim ve savcılıklara AKP’li yandaş hukukçular yerleştiriliyor…İnadım inat;
Osman Kavala’ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi…
Önce bu konudaki açıklamalarını hatırlayalım:
Hakkında herhangi bir suç hukuki olarak isnat edilmemişken, ismini zikretmeden 15 Temmuz sonrası Osman Kavala’yı 24 Ekim 2017’deki AKP grup toplantısında şu sözlerle hedef aldı:
– “FETÖ ile irtibatı sebebiyle birisini gözaltına alıyorsunuz. ‘STK temsilcisiydi, medya mensubuydu, güzel vatandaştı’ gibi güzellemelerle hedef saptırmaya çalışılıyor. O STK mensubu dedikleri, Türkiye’nin Soros’u denilen kişinin havası çıktı meydana, bağlantıları çıktı ortaya. Siz kime neyi yutturmaya çalışıyorsunuz?”
Aradan sadece 6 gün geçti ki;  1 Kasım 2017’de Kavala tutuklandı.
Peki, Recep Tayyip’in Osman Kavala hırsı ve kini nereden geliyor?
Bu konuyu gerek AKP gerekse saray kulislerinde araştırınca çok çarpıcı bir iddiayı öğrendim. Cumhurbaşkanına hain darbe girişimi sonrası şu bilgi verilmiş:
– “Osman Kavala 15 Temmuz gecesi Külliyeyi arayarak ‘Erdoğan askerlere teslim olsun’ dedi…” Bu bir iddia Kavala aradı mı aramadı mı bilemem…
Ancak; – AKP’liler Recep Tayyip’in bu nedenle Osman Kavala’ya kin duyduğunu söylüyorlar…
Ancak duyduğumuz ve bildiğimiz en önemli şey Recep Tayyip’in Osman Kavala hakkındaki söylemleridir. Mahkeme Gezi davasında Kavala hakkında “Beraat” kararı verince Recep Tayyip dedi ki;
– “Türkiye ayağı içerideydi bir manevrayla dün onu beraat ettirmeye kalktılar…”
Kavala hakkında savcılığın yeni bir karar ile yeniden gözaltı alınması kararına ilişkin ise Recep Tayyip şöyle dedi: – “Bu karara saygı duymak lazım…” Beraat kararına saygı duyma, Tutuklama kararına saygı duy… İşte budur: İnadım İnat;
Değerli okurlarım,
Halk TV yazarı İsmail Saymaz’ın açıklamasına göre o tarihte AKP Bafra Yönetim Kurulu üyesi olan Hakim Murat Bircan’ın hemşire eşi Arzu 29 Temmuz 2016’da Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “FETÖ itirafçısı” olarak ifadesi alınmış.
Yargıda AKP sarmalı konusuna da gelelim.
Kavala davasında “ağırlaştırılmış müebbet” hapis cezasına onay veren AKP avukatı iken Hakim Murat Bircan’a gelelim. Amcasının oğlu olan Adem Bircan da kuzeni gibi AK Parti Bafra İlçe Örgütü’nde yöneticilik yaptığı, 2014’te avukatlıktan yargıya geçerek, Danıştay’a atanmış. Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyor.
Adem Bircan’ın eşi Safiye Bircan da avukatlıktan yargıya geçmiş ve Danıştay Tetkik Hakimi olmuş…
Kavala kararı ortaya çıkardı:
– Bilin ki bugün yargı AKP sarmalındadır…

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bilin-ki-bugun-yargi-akp-sarmalindadir-536091h.htm
This entry was posted in FAŞİZM, MEDYA, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *