TARİHE NOT DÜŞEN BİR FOTOĞRAF *  Ekonomi yağ kaçırıyor!

 Ekonomi yağ kaçırıyor!

Murat Muratoğlu 07 Mart 2022


Ayçiçeği yağı kuyruğunu görünce Erdoğan’ın, “Almanya’da kuyruklar, Fransa’da kuyruklar, yiyeceklerini bulamıyorlar. Türkiye’de böyle bir sorun yok!” diye konuşması aklıma geldi. Almanların ve Fransızların bundan haberi yoktu.

Sonrasında anlattığı Türkiye’nin Kıbrıs Barış Harekatı ile birlikte ambargo yemesiyle yaşanan yağ kuyrukları… “Nasıl bir şey” diye soranlara sergilediği kötü yönetim sayesinde uygulamalı olarak göstermiş oldu.

Sanki ülkede 2002 yılına kadar her şey karaborsadaymış, kuyruklar varmış havası yaratıyor ya… Başkanlık sistemine geçtiğimizden beri ekonomide gün yüzü görmedik oysa…

Faiz inadı yüzünden ülke ekonomisi batırdı. Açıklanan faize bakmayın. Bugün hem faiz yüksek hem dolar yüksek hem enflasyon yüksek hem ülkenin borcu yüksek hem işsizlik yüksek… Aklıma gelmeyen bir şey varsa o da illa yüksektir fazla takılmayın.

Düşünün, temel gıda maddesi ayçiçeği yağını alırken bile ülke vatandaşlarının durumu sıkıntılı… Yoksul sayısı cumhuriyet tarihinin bütün rekorlarını kırdı. Yoksul kategorisine sayılmayanların çoğunluğu da ucu ucuna borç harç yaşayanlar. Zira ülkede yaşanan fakirliği ve yoksulluğu hala göremiyorsa, sarayın duvarları hakikaten çok yüksek galiba…

This entry was posted in Ekonomi, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *