TOPLUMUN TEMEL DEĞERLERİ

TOPLUMUN TEMEL DEĞERLERİ

Rıfat Serdaroğlu: 01 Şubat 2022


“Toplumumuzun temel değerlerine aykırı unsurlar taşıdığı gözlenen ve son günlerde özellikle yabancı içeriklerin uyarlaması şeklinde ekranlara gelen tv programlarının toplum üzerindeki yıkıcı etkilerini bertaraf edecek adımlar ivedilikle atılacaktır!” (Resmi Gazetede CB imzasıyla yayınlanan genelge)

Toplumun değerlerine saygılı, yalana talana soyguna rüşvete bulaşmamış yöneticilerden ancak böyle isabetli bir genelge beklenir! Bravo, aferin, yaşa, tebrikler ve alkışlar…

Peki, koruma altına alacağımız “Toplum Değerlerini” kim veya kimler belirleyecek?
Esasında en iyi Erdoğan belirler ama, zamanı yok ki? (Aynı anda Beştepe’den, cibilliyetsiz, şerefsiz, alçak, yalancı, hain, ulan zepevenk gibi özlü sözler yükseliyordu!)
Sadece Türkiye’nin değil dünyanın tüm derdi adamcağızın üzerinde!

Erdoğan el atmazsa, Rusya ile Amerika birbirine girecek! İsrail-İran kapışacak. Küresel ısınmaya bile o engel oluyor kardeşim! Tüm dünya bizi bu yüzden kıskanıyor. Öyle yüklü bir gündemi var yani!

Danışmanlarına bıraksa, olmaz çünkü adamlar defolu!
Kalın İbrahim, hem Barzani’nin kadrolu sazcısı, hem de çocuğunun okul taksitini işadamına ödetmiş. Pergolacı Fahrettin ise Vakıfların arazisine çökmüş!
Jöleli Kovboya görev versek? Olmaz, o iki tabaca birden taşır, ya patlatırsa?

Eski Bakanlardan bir komite kursak;
Saatçi Zafer olmaz. Hem malı götürdü, hem de saat kaç diye sorana saldırıyor!
Bakara Egemen de olmaz. O şimdi Büyükelçi! Yakında Karlovy Vary’de VİP-SPA açarsa şaşırmayın! Boyunsuz Muammer’in nefes darlığı var. İnsan içine çıkamıyor!
Toki Erdoğan yapar ama o da kendi Bakan arkadaşlarına “Hırsız” dedi!

Saray’a yapışık işadamlarına görev versek;
Arap Ethem Sancak olur mu? Adam “Bana Türk demeyin, uyuz olurum” diyor!
Koskoca tank- palet fabrikasını yuttu. Bundan cacık bile olmaz! Taşeron Cengiz desen? Olmaz, olmaz. Adamın koyma tutkusu var. Hızını alamayıp bir daha milletin orasına burasına koymaya kalkarsa, çıngar çıkar!

Torbeş Demirören? Olmaz, olamaz! Beşiktaş’ı yedi doymadı. Koskoca Ziraat Bankasını bir defada ham yaptı adam! Topçu Limak Nihat yapar mı? Yapamaz! Haram Havuzuna 100 milyon dolar verdiğinde, sabaha kadar ağladı. Çok pinti, çok!

Altın Sırmalı Cübbeli, Mercedes Maybach’lı Ali Erbaş olur mu? Haşa! Adam bir yılda 500 Milyon Dolar ile yurtdışında cami yaptırdı, sırf hava bassın diye! Cübbeli yapar mı? Jetski yapan adam yapmaz mı? Bal gibi yapar ama olmaz. Vakti yok. Yanmaz kefen satmakla meşgul! Jet Fadıl nasıl? Kesin olmaz. Hem değerlerimizi hem de toplumun tamamını götürür, alçak!

Karun Numan yapabilir mi? Yapamaz. Onun arkasından artık bir kişi bile gitmez!
Mrs Nagehan? Yapar fakat Amerikan vatandaşıdır, dil bilir, iş bilir ama kocası çok tehlikeli!

Hilal Kaplan olur mu? Olmaz, çünkü o şimdi TRT’de görevli! Yaylanarak yürüyen Bekir yapar mı? Bu işi yapamaz. Adam bir gün FETÖ’cu, bir gün Erdoğancı, bir gün Menzilci, fırdöndü gibi abi! Ondan olsa olsa, adaletin olmadığı yerde Adalet Bakanı olur!

Hoop, bir komisyon kuramadın diye bize bozulmayın kardeşler!
Sizin içinize saldırı olmuş. Nerede bir hırsız, bir dolandırıcı, bir rüşvetçi, bir pudracı, bir seccade şeytanı, bir üçkağıtçı varsa içinize sızmış yahu!

Aradım, taradım namuslu, düzgün, aklı başında birini bulamadım. Sizde, adam gibi adamlar yoksa ben ne yapayım? Elde kala kala bir tek Sıfırlamacı Bilal Oğlan kaldı! Sizce olur mu?

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *