ÇAĞRI * 6 PARTİ YETMEZ!…Tüm muhalif partiler, davet edilmeyi beklemeden birbirlerinin kapsını çalmalı ve AMASIZ-FAKATSIZ BİR ARAYA GELMELİDİR

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,
Sayın Meral Akşener,
Sayın Temel Karamollaoğlu,
Sayın Mithat Sancar,
Sayın Erkan Baş,
Sayın Önder Aksakal,
Sayın Rıfat Serdaroğlu,
Sayın Muharrem İnce,
Sayın Gültekin Uysal,
Sayın Nurullah Ankut,
Sayın Cem Toker
Sayın Öztürk Yılmaz,
Sayın Ahmet Davutoğlu,
Sayın Ali Babacan,
Sayın Ümit Özdağ,
Sayın Abdurrahim Karslı,
Sayın Hüseyin Baş,

Türkiye Cumhuriyeti olağanüstü günler yaşamakta ve bölünmeye doğru hızla sürüklenmektedir. Türk Millet’i her yeni bir güne katlanamayacağı kadar ağırlaşan şartlar, giderek artan bir huzursuzluk, yoksulluk, işsizlik, adaletsizlik ve çaresizlikle uyanmaktadır.

HALK bu sıkıntılar içinde sorunlarıyla boğuşurken devletimiz de, özellikle siz siyasetçilerin paranoya diyerek bugüne kadar üzerinde durmadığınız olaylar yüzünden, gerçek bir “BEKA  SORUNU” ile karşı karşıya kalmıştır.

Son yıllarda yaşanan depremler, seller, yangınlar, Suriyeliler, sınırlarımızdan sürüler halinde topraklarımıza doluşan Afgan Mülteciler, Koronavirüs salgını gibi önemli sağlık sorunları Türk Milletini endişelendirmekte ve sabrını zorlamaktadır. Özellikle ekonomideki olumsuz gelişmeler halkı bir yanda da umutsuzluğa sürüklemektedir.

Bilmelisiniz ki; Türk Milleti umutsuz!…. Türk Milleti Mutsuz!…

Uzun süredir öylesine yalnız ve korumasız bırakıldı ki, sırtını dayayacağı bir ORDUSU YOK!..

Haksızlığa karşı, güvenerek baş vuracağı, adalet arayacağı bir HUKUK SİSTEMİ YOK!….

Hırsıza, tecavüzcüye, talancıya, soyguncuya karşı korunacağı bir EMNİYET GÜCÜ YOK!..

Elinde; bir zamanlar seslerini duyurabildikleri şimdilerde  sindirilmiş DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİ ile tek başlarına ülke sorunlarını çözmeyeceğine inandıkları halde oy verdikleri ve bir araya getiremedikleri PARTİLERİ kaldı..

Yaşadığı bu zor günlerde milletin aradığı ve ihtiyaç duyduğu tek şey GÜVENDİR… Anketlerde herkesin dikkatini çeken kararsız oylardaki artış halkın bu güven beklentisinin bir neticesidir..

Bu güveni sağlamak için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önünde birlikte yapacağınız bir basın açıklaması ile, şahsi görüşlerinizi ve genel başkanı olduğunuz partilerinizin ideolojilerini bir kenara bırakarak güçlü bir TÜRKİYE CEPHESİ oluşturduğunuzu HAYKIRIN!…

Bu açıklamayı;  televizyon kanallarından, gazete manşetlerinden, bilbordlardan ilan vererek, el broşürleri dağıtarak, pankartlar asarak, mitingler yaparak tüm Türkiye’ye duyurun… Ülke gerçeklerini ve tehlikeyi halka birlikte anlatın. Bu topraklar, bu vatan ve bu cumhuriyet hepimizindir. Biz  birlik olmayı başarmak zorundayız!..

Son 20 yıldır içten ve dıştan dayatmalarla bizi zayıflattılar ama parçalayıp bölemediler..
Bugün sizler bir araya gelemezseniz bilin ki hepiniz, hepimiz ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti zarar görecektir…

Herkesin kendi başının çaresine bakmasına izin vermeyin TÜRKİYE CEPHESİNİ bir an evvel oluşturun ve birlikte MÜCADELE EDELİM!..

Hepimiz kazanalım, atalarımızdan emanet aldığımız Laik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizi geleceğe taşıyalım! “ BEN“ değil, “ BİZ VARIZ!.” diyerek gelin  ilk adımı atalım!..

Bugün için;  6 partinin katılımıyla oluşturulan “MİLLET İTTİFAKI” henüz ülke sorunlarımızı çözebilecek güce ve kuvvete ulaşamamıştır. Bu nedenle tüm muhalif partiler, davet edilmeyi beklemeden birbirlerinin kapısını çalmalı ve AMASIZ-FAKATSIZ BİR ARAYA GELMELİDİR.

Saygılarımızla,

LATİFE HANIM GRUBU  adına
Engin Sarıkartal Demirkollu
14 Ağustos 2021 – 27 Aralık 2021
Karşıyaka/İzmir

This entry was posted in DUYURULAR, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *