Kanunsuz iş yapmayı durdurun! Kanun dışı talimatları kim uygularsa suç işlemiş olur…

Kanunsuz iş yapmayı durdurun! Kanun dışı
talimatları kim uygularsa suç işlemiş olur


“Bir kez daha söylüyorum. Kanun dışı talimatları kim yerine getirirse, fakirin-fukaranın cebine kim el atarsa, onun karşısında olacağım. Kanuna uyan, görevini yapan herkesin benim başımın üzerinde yeri var. Yasa dışı işleri durdurun!”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin iktidar kanadında fırtına yaratacağı belliydi.  İktidar hop oturup hop kalktı, “Bu çağrı kamuyu tehdittir, suçtur!” diye ortalığı inletti.  Kılıçdaroğlu artık ülkenin gündemini belirliyor, iktidarı peşine takıp sürüklüyor!

CHP lideri önce “Siyasi cinayetler olabileceği” ihtimalini söylemiş, ortalık karışmıştı. Daha bu olayın çalkantısı durulmadan Kılıçdaroğlu yeni bir gündem belirleyip iktidarı yine peşine taktı. Devlet bürokrasisine seslenen Kılıçdaroğlu:

“Kanunsuz iş yapmayı durdurun! Kanun dışı talimatları kim uygularsa suç işlemiş olur ve zamanı gelince bunun hesabı sorulur” demişti. İrili-ufaklı tüm AKP’liler bu uyarıya fena halde kızdılar… Neden?

Doğru sözler çoğu zaman acı olur, diken gibi batar da ondan! Kılıçdaroğlu’nun çağrısı nettir ve sonuna kadar haklı bir çağrıdır. 2002’de iktidara gelen AKP, 20 yıla yakın süre içinde bürokrasiyi liyakatsız kişilerle doldurdu. Şimdi devlet kurumlarını iktidar partisinin organı gibi çalıştırtma gayreti içinde…

Yasa dışı talimatlarını uygulayanlar, elbette suç işlemiş olurlar! Bunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, AKP’nin “Parti devleti” inşa etmesini önlemeye çalışıyor.

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *